reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Proszę o radę, infekcja dziecka

Natalia1208

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2019
Postów
332
Dziewczyny córka od 4 dni jest chora. Na początku tylko lekki kaszlek, potem doszła gorączka.
Byliśmy u lekarza stwierdzone zapalenie gardła i antybiotyk, antybiotyk ma dziś dopiero drugi dzien, gorączki brak ale kaszel stał się coraz gorszy....uporczywy bardzo, ciągle kaszle. Co robić? Jak pomóc? Robimy inhalacje z soli fizjologicznej, daje jej dużo picia. Ogólnie corka czuje się w miarę ok ale ten kaszel to masakra. Antybiotyk niby zaczyna działać po 2-3 dniach. Czy myślicie, że lecieć jutro do lekarza znowu?
 
reklama
Lekarz jutro może ci nic więcej nie pomóc, bo jak.
Antyniotyk musi zacząć działać.
Może macie za ciepło w domu i powietrze jest za suche ?
To tylko taka sugestia.
Teraz taki okres, że dookoła jest ogrom chorych dzieci.
 
Antybiotyk jest na bakterie, rozumiem, że to kwestia bakteryjnego zapalenia gardła?
U nas w przedszkolu była grypa z "dodatkiem" - albo angina albo jelitówka albo zapalenie spojówek.
Jeśli kaszel jest od grypy lub jakiegoś grypo-przeziębienia, to na niego nie ma jak zadziałać antybiotyk, bo grypę powoduje wirus.
Ja bym spróbowała inhalację z nedbudu, jeśli masz w domu. A i tak podeszłabym jutro do lekarza.
 
@NiebieskookaEM dobrze podpowiada. Warto iść do lekarza, bo może być zapalenie krtani. To ciągły nieustający kaszel na który działa tylko steryd i to o dużym stężeniu. Mamy to już za sobą. Wtedy lepsze zimne powietrze i dobre nawilżenie pomieszczenia. Antybiotyk na to nie dziala
 
Syn na " ataki" kaszlu miał ventolin lekarz kazał podawać nawet w nocy. Teraz już starszy i wszystko w normie jest
 
Dziękuję dziewczyny. Byliśmy w nocnej przychodni, dostaliśmy dodatkowo syrop hamujący, silnie dzialajwcy na kaszel suchy. Kazał zostawić antybiotyk. Płuca na szczęście czyste. Jest trochę lepiej ale nadal kaszle.
 
@NiebieskookaEM dobrze podpowiada. Warto iść do lekarza, bo może być zapalenie krtani. To ciągły nieustający kaszel na który działa tylko steryd i to o dużym stężeniu. Mamy to już za sobą. Wtedy lepsze zimne powietrze i dobre nawilżenie pomieszczenia. Antybiotyk na to nie dziala
Tak na marginesie: moja ma przy kazdym przeziebieniu zapalenie krtani. Nie mieszksmy w Polsce i o zadnych sterydach nie bylo mowy poza urlopem w Polsce, gdzie lekarka zrobila jej inhalacje ze stetydem praktycznie mnie nie pytając. Nawilzac powietrze, inhalacje z soli fizj. i obserwowac, lepiej mieć zimniej w domu, jak mowisz, ale ja bym nie podawala sterydow.
 
A w jakim wieku jest córka?

Moim zdaniem stosowanie sterydu na start to niezbyt dobry pomysł. Skoro w płucach czysto, to może wystarczy poczekać ma działanie antybiotyku.
 
Jeśli kaszel jest suchy pomocny jest w tej sytuacji Nebudose (zielone) z kwasem hialuronowym fajnie nawilża.
 
reklama
U mnie niemal z dnia na dzień pomógł ventolin, nebbud i smarowanie maścią rozgrzewającą z oklepywaniem. Żadne antybiotyki, cuda wianki, nic, zwykłe wziewy i nebulizacja.

Popieram z suchym powietrzem, też może o to chodzić.
 
Do góry