reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prosze o interpretacje krzywej cukrowej

Sloneczko87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Czerwiec 2017
Postów
965
Witam prosze o interpretacje wynikow. Jestem w 26tc. Glukoza 75jednostek. W nawiasie zakres referencyjny. Wyniki na czczo: 86mg/dl (70-99) ,
1h : 175mg/dl (<180),
2h: 136mg/dl (<153)

Czy mialyscie podobne wyniki i wszystko bylo ok? Bardzo sie boje.. Czy to normalne ze norma po 1h jest do 180? Wydawalo mi sie ze do 140 kiedys byla,chyba ze to od labolatorium zalezy? (Bo tym razem robilam w innym niZ sprzed laty)
 
reklama
Rozwiązanie
W ubiegły wtorek byłam z tatą cukrzykiem u diabetologa - lekarka mówiła, że te normy ciągle idą w górę, jak kiedyś na czczo mogło być do 90 max, tak teraz jest 100 itd. I każde laboratorium może mieć inne normy, grunt że się mieścisz.
Co do tego czy jest ciężko to wszystko zależy od człowieka. Ja też miałam w pierwszej ciąży cukrzycę (w drugiej o dziwo nie), zawsze jadłam co chciałam i nie musiałam się ograniczać, a tu nagle zmiana. Ale jak sobie przetłumaczysz, że to dla dobra dziecka to da się radę :-)
Witam prosze o interpretacje wynikow. Jestem w 26tc. Glukoza 75jednostek. W nawiasie zakres referencyjny. Wyniki na czczo: 86mg/dl (70-99) ,
1h : 175mg/dl (<180),
2h: 136mg/dl (<153)

Czy mialyscie podobne wyniki i wszystko bylo ok? Bardzo sie boje.. Czy to normalne ze norma po 1h jest do 180? Wydawalo mi sie ze do 140 kiedys byla,chyba ze to od labolatorium zalezy? (Bo tym razem robilam w innym niZ sprzed laty)
do 140 było kiedyś ale przy glukozie 50 g.
 
Wizyte mam w srode,ale bardzo sie stresuje. znajoma robila w innym labolatorium a tam miala normy do 140 dlatego sie przestraszylam. Czyzby kazde labolatorium mialo inne normy?
 
Akurat jestem w temacie tzn u mnie wartości wyniosły. . .

Na czczo 74
1h 145
2h 150

Też się tym zestresowałam. Mimo, że telefonicznie położna mówiła o wyższych wartościach dla ciężarnej. Lecz nie znalazła ich na ten czas. Znalazłam sama do 140 właśnie i tak też było u koleżanek z forum. A wizyta w poniedziałek.

Dziwne mi, że 2h o 5 więcej ale tlumaczono mi to puki co ew uciskiem dziecka na trzustke czy zderwowaniem sytuacja przed pobraniem.

Jestem ciekawa co Ci lekarz powie.
 
reklama
reklama
Do góry