reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje imion dla naszych pociech

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
hmmm to mój mąż mówi że nie będzie się zastanawiał nad imieniem jak nie zna płci. Natomiast mój syn stwierdził jakiś miesiąc temu że wymyślił już imię i to będzie kluska Liluśka a nam szczenka opadła.
błahahahahahaha
i sprawa rozwiązana. Postanowiona i płeć i imię :tak:

Mi ostatnio do głowy wpadła Eliza.
Mąż się po woli łamie i zgadza na wymarzonego Wiktora :-)
 
reklama
u nas ostre rozmyślanie nam imieniem od momentu gdy 2 tygodnie temu potwierdziła się na 100% córeczka.

szukaliśmy czegoś miękko brzmiącego i krótkiego bo mamy dość długie nazwisko.
opcje były takie:

Maja
Kalina
Zosia
Kaja

każde z nich ma swoje wady i zalety:

Maja- podoba nam się chyba najbardziej ale jest bardzo popularne, trochę lipa gdy będą np. ze 3-4 Majki w jednej klasie :confused2:

Kalina- mąż nie widzi żadnych wad, ja troszkę boję się, że nie jest aż takie znane imię i ludzie będą mylili z Karina.

Zosia- Zosia ok, ładne ale Zofia już średnio mi się podoba... no i chyba ostatnio też się popularne zrobiło.

Kaja- fajne, krótkie ale jak to zdrabniać? Kajka? Kajeczka? :eek:
no i pies sąsiadki tak się zwie :wściekła/y: sąsiadki, która w dodatku jest moją koleżanką z pracy :baffled:
 
Ciężka sprawa z wyborem imienia. My tez mamy problem i rowniez zauważam ze każde imie ma swoje wady i zalety.
Z Zuzia nie mielismy żadnego problemu, wybraliśmy to imie zaraz jak sie tylko dowiedzieliśmy ze noszę pod sercem dziewczynkę. I oboje zwariowalismy na punkcie tego imienia. I co najlepsze, w naszych okolicach nie było dzieci o tym imieniu, dopiero pozniej dowiedzieliśmy sie ze imie Zuzanna jest w czołówce najcześciej nadawanych imion.
 
Karola z Twoich propozycji najbardziej podoba mi sie Kalina :-).

U mnie bedzie Lilianna :-). Już nawet dzieci już ja tak nazywają . Córka mówi Lilusia :-), a syn Lilanka :-) z racji ze on jeszcze super poprawnie nie umie powiedzieć tego imienia :-). Ale słodkie to strasznie jak dzieci już tak ladnie o siostrze mówią :-).
 
Kalinka Kalusia bardzo fajnie.
U nas Zuzia i nie ma nawet polemizacji. Bo to imię się wiąże z naszymi marzeniami o córeczce. Już różnych zdrobnien całą masę mam bo tez zdaje sobie sprawę że na podwórku jak ją zawołam to sie kilka dzieci obejrzy ;)
 
Dorota, nam sie tez Lilka bardzo podoba i to imie było naszym typem dla dziewczynki. Postawilibysmy jednak chyba na wersje z jednym "n" czyli Liliana.

Elifit, cóż moge powiedzieć, wybraliście najpiękniejsze imie :)
 
Pola właśnie u nas też jest zastanawianie się nad ilością " n" :-), napewno imię zostaje a nad " n " to sie jeszcze zastanowimy :-).
 
karola Kalina nie jest rzadkie. i jest fajne. Maja strasznie popularne to prawda. ale Kaja tez dobre imię, wcale nie trzeba zdrabniać. Lubie takie imiona.. przez większość życia będzie dorosła i będą do niej tak mówić.

Bardzo podoba mi się Lila, Lilka od Liliany. Dałabym z jednym n.

My z mężem czasem wspominamy o imionach bo mało mamy pomysłów.. ja jedno zaproponowałam... mężowi sie bardzo spodobało..ale mi przestało. u nad chłopak, Zaproponowałam Jerzy. Podoba mi się. ale jest to imię które się zdrabnia, i wszyscy będą na niego mówić Jurek. co już mniej mi się podoba :) Podobają mi się imiona którym się normalnie nie zdrabnia, jak Artur, Robert, Patryk. ale te imiona obecnie odpadają.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry