reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z ciążą-krwawienia,plamienia

Dziewczyny co chwilę mam jakiś problem. Plamienie okazało się z nadzerki. Kilka dni później miałam jednodniowe plamienie po cytologi. W niedzielę podczas wymiotow wypłyneła mi mała ilość świeżej krwi. Wczoraj podczas oddawania stolica znowu:(( nie mam przy tym bólu brzucha. Była to świeża krew jak bym się skaleczyla. Nie wiem co się może dziać... W poniedziałek mam usg...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Krew przy oddawaniu stolca świadczy o hemoroidach a krew przy wymiotowaniu może mieć jakiś związek z żołądkiem np. wrzodami lub chorobą płuc...ale niczego nie jestem pewna na 100% radziłabym udać się jak najszybciej do lekarza, takich dolegliwości nie można bagatelizować
 
Krew przy oddawaniu stolca świadczy o hemoroidach a krew przy wymiotowaniu może mieć jakiś związek z żołądkiem np. wrzodami lub chorobą płuc...ale niczego nie jestem pewna na 100% radziłabym udać się jak najszybciej do lekarza, takich dolegliwości nie można bagatelizować
Ale ta krew jest z pochwy...dzisiaj mam bardzo ciemno brązowe plamienie ...po tym wczorajszym..takie resztki.
Moze to od nadżerki...a ona peka przy wysiłku...:shocked2:...nie mam pojęcia...
 
Na Twoim miejscu wybrała bym się jak najszybciej do lekarza, nie czekała bym do poniedziałku.. Ja miałam plamienia ale to było tylko przy zagnieżdżaniu się zarodka które występuje do 10 dni po zapłodnieniu. Możliwe przyczyny krwawień to choroby szyjki macicy faktycznie w Twoim przypadku było by spowodowane to nadżerką inne możliwości to zmiany hormonalne np. wysoki pozom estrogenów w ciąży, przemęczenie, zbyt aktywny tryb życia, krwawienia mogą świadczyń jeszcze o wielu komplikacjach w ciąży czego Ci nie życzę i mam nadzieje że wszystko będzie w porządku
 
Ja miałam plamienia, a nawet małe krwawienia w okolicach spodziewanej miesiączki, więc byłam przekonana, że to okres (zawsze miałam regularny i obfity). Ale miło się zdziwiłam, kiedy "prawdziwy okres" nie przyszedł a test pokazał dwie kreseczki. Jednak po chwili radości przyszła panika (mam za sobą dwa poronienia, a w poprzednich przypadkach też miałam małe krwawienia). Na szczęście tym razem skończyło się szczęśliwie, leki na podtrzymanie działają i ciąża się rozwija prawidłowo, a krwawień nie miałam już kilka tyg.

Radzę każdej dziewczynie natychmiast zgłosić się do lekarza, nawet jeśli to małe plamienie, bo nigdy nic nie wiadomo. U jednej może skończyć się tylko na strachu a u innych, tak jak w moich poprzednich dwóch przypadkach, na poronieniu.
 
Witam Was kochane!
biggrin.gif

Mam pytanie, które mnie bardzo niepokoi. Jestem w ciąży po In Vitro - 6 tydzień. Trzy razy robiłam betę, za każdym razem przyrost był dobry, więc byłam dobrej myśli. Do wczoraj....
Niestety podcierając się zobaczyłam na papierze różowo - czerwony śluz. Nie towarzyszą mi żadne skurcze...
Położyłam się i przeszło. Od tej pory już nie miałam...
Leże jak kłoda, strasznie się boję poronienia... Od początku ciąży biorę Duphaston i Luteinę...
Do lekarza idę dopiero za trzy dni... nie wiem czy wytrzymam z nerwów.. Jeszcze nie widziałam nic na USG, bo jak byłam ostatnio, to było za wcześnie..

To moja pierwsza ciąża (nie licząc ciąży pozamacicznej), poprzedzona dwoma laparoskopiami..
Mam niestety dwa mięśniaki, ale one ponoć są poza macicą i nie powinny zagrażać dziecku..

Czy któraś z Was tez miała takie plamienia? Co mówią lekarze w takim przypadku?
Dziękuję Wam serdecznie za odpowiedź!
 
Zanim zaczniesz nowy temat, sprawdz czy cos juz nie bylo w tej materii:

https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/plamienie-63499/
https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/plamienia-krwawienia-63459/
https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/skrzepy-w-ciazy-62324/
https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/ciaza-okres-62336/


A tak by the way, to ja bym darla do lekarza nie czekajac na rozwoj sytuacji. Niech sprawdzi co sie dzieje, moze podniesc dawke progesteronu, moze dolozyc inne leki...
 
Ja jak zaczęłam plamic to miałam umówioną wizytę na za 2 dn, i lekarz przyjął mnie natychmiast, więc nie wiem na co czekasz
 
Ja bym nie panikowała mówisz że to było tylko jak się podcierałaś. Na tym stadium może dochodzić do lekkiego plamienia ponieważ ciąża się mocniej zagnieżdża. Leż odpoczywaj bierz leki nie stresuj się a jeżeli się powtórzy to wtedy udaj się natychmiast do lekarza albo na izbę. Ja w jednej i drugiej ciąży na tym etapie miałam podobnie kilka razy troche krwi ze śluzem przy podcieraniu i dokładnie to mi lekarz powiedział w pierwszej ciąży.
 
reklama
hej. :) bez obaw! wiadomo, że każde plamki krwi, nawet te najdrobniejsze w okresie ciąży budzą niepokój, ale jeśli wystąpiło jednorazowo i nie było tego dużo, to nie masz się czym zamartwiać.. ale zgłoś incydent lekarzowi na następnej wizycie, a w razie pojawienia się kolejnych plamień skonsultuj się z lekarzem lub udaj się na IP. :) przechodziłam plamienia i to nie raz w czasie ciąży, więc coś na ten temat mogę powiedzieć.. szyjka macicy w ciąży jest bardziej ukrwiona i błądzące naczynka krwionośne niejednokrotnie mogą pękać, w Twoim przypadku prawdopodobnie tak się stało. :) to nie zagraża ani Tobie, ani Twojemu bobaskowi.. bierzesz Duphaston i Luteinę, proponuję, żebyś kupiła sobie No-Spe, działa rozkurczowo i napewno nie zaszkodzi dziecku, witaminki też Ci się przydadzą, najbardziej kwas foliowy i magnez.. najlepszy jest Falvit, posiada dzienną dawkę zapotrzebowania przyszłej mamy na najważniejsze witaminy. :) głowa do góry!
 

Podobne tematy

Do góry