reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z odpieluchowaniem

Dołączył(a)
14 Kwiecień 2020
Postów
4
itam.
Mój syn ma skończone 3latka 6mcy i nadal nie robi na nocnik. Już nie wiem jak mu pomóc. Do tej pory mu odpuszczalam, wydawało mi się, że jeszcze nie do końca kontroluje, przy próbie posadzenia na nocnik był potworny krzyk. Jednak od 4ech dni jest z nim zaprzyjaźniony, w domu chodzi z gołym tylkiem albo w majtkach. Siada bez problemu, mówi, że chce siku, i....nic. Na podłogę się wysika bez problemu, do nocnika dzisiaj wpadło parę kropel i on się naprawdę z tego cieszyl. Potrafi sam z siebie siedzieć na nocniku pół godziny, po czym wstaje i sika na podłogę. Na toaletę nie ma mowy, że usiądzie. Nie denerwuje się na niego, nie naciskam, krzykow u nas się w ogóle nie stosuje, dużo rozmawiamy. W jego przypadku nie pomaga tłumaczenie, że jest dużym chłopcem, bo wtedy się bardzo denerwuje i krzyczy, że nie, że on jest malutki. I tak się zastanawiam, czy możliwe jest, że on nadal nie jest do końca gotowy? Nie oszukujmy się, już nie jest małym dzidziusiem, ile ewentualnie jeszcze mam mu odpuszczać? I tak, wiem, że 4 dni to krótko bardzo, ale nie chce czegoś zrobić nie tak, co to zrazi do tego procesu, bo trol mały uparty i jak się zatnie, to do 18 będzie z pielucha chodził (jak miał 1,5 roku, pewna "madra" ciocia chciała go "zmusić" do picia ze zwykłego kubka i do tej pory pije ze słomki albo bidonu) dlatego bardzo proszę o jakieś porady, albo chociaż opinie osób z większym doświadczeniem niż moje, bo ja już jestem załamana tym wszystkim. Pozdrawiam:)
 
reklama
Ja tu przycupnę... Moja córka ma 3 lata. Siku robi od dawna na nocnik/wc ale ma problem z kupą.. tylko pielucha.
 
Tak mi się wydaje, że problem jest właśnie w pozycji. Ale na stojąco tym bardziej nie chce właśnie. Ojciec mu też pokazuje, że tak też można i nic z tego. A ja już na prawdę nie mam pomysłów:/
 
Jak dla mnie: gotowy jest, skoro wie, kiedy mu się chce. Dobrze,że nie krzyczysz, bo byłoby jeszcze gorzej.

Wydaje mi się,że ma jakąś barierę psychologiczną..
Może zmień miejsce nocnika? Albo wybierzcie się do sklepu po inny- może coś w nim jest nie tak..
Spróbuj odwrocić jego i wagę, jak siedzi- może za bardzo się na tym skupia i się blokuje...?
Moja mama, jak sadziała mnie na nocnik (co prawda, jak miałam dużo mniej, bo 9 miesięcy), bawiła się przy mnie wodą- przelewała, chlupała itp, szybko mi poszło.
 
Idzie lato, już są cieplejsze dni. Jeśli macie możliwość to możecie spróbować nauczyć maluchy załatwiania się na dworze. Mój syn też długo nie chciał zrezygnować z pieluch, a latem na podwórku załapał w mgnieniu oka ;) tak bardzo spodobało mu się siusianie na trawkę (podlewał, żeby rosła), że później z balkonu próbował 🙈😆
 
reklama
Do góry