reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem miejsc intymnych

kiciA2016

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2016
Postów
36
Jestem w 1 trymestr ciąży a dopadł mnie draznienie okolice intymne . A do ginekologa to muszę tak długo czekać na wizytę. Co mogę zrobić żeby jakoś zlikwidować ten problem ? Można używać maść clotrimazol ? Czy może jakieś inne bezpieczejcze domowe leczenie
 
reklama
Jestem w 1 trymestr ciąży a dopadł mnie draznienie okolice intymne . A do ginekologa to muszę tak długo czekać na wizytę. Co mogę zrobić żeby jakoś zlikwidować ten problem ? Można używać maść clotrimazol ? Czy może jakieś inne bezpieczejcze domowe leczenie


Witaj ja.na.twoim miejscu w takim wypadku poszlabym do lekarza na pewno cie przyjmie tym bardziej ze 1 trymestr ciazy jest jakby nie.bylo najwazniejszy i nie ma co exsperymentowac na własną rękę ...pozdrawiam
 
Witaj
Ja w ciąży i poza nią używam probiotyki np lacibios lub provag doustnie bardzo pomaga i zapobiega nawrotom jak jest infekcja to biorę jedną dziennie jak nie to co parę dni i mam spokój a często chodzę na basen w takich sytuacjach do podmywania, okładów tamtumrosa mam nadzieję że trochę pomogłam
 
Ja w pierwszym trymestrze tez mialam taki problem gin kazal crotlimazolem smarowac ze nie szkodzi mowil smarowalam rano i wieczorem mimo ze na ulotce pisze ze wogle w ciazy nie mozna. Podmywalam sie laktaced czerwony od grzybow itd
 
Hej,miałam podobny problem ale w drugim trymestrze, myślałam, że to infekcja ale okazało się, że to podrażnienia od żelu do higieny intymnej bo w tym czasie go zmieniłam. Po dwóch tygodniach i odstawieniu żelu i powrotu do tego z początku ciąży przeszło. A Ty zmieniałaś kosmetyki do mycia? Najlepiej będzie jak pójdziesz do lekarza wcześniej niż masz mieć wizytę. Nic bym sama nie brała na Twoim miejscu.
 
Mozna Crotlimazolum lekarz mi pozwalal mi osobiscie nic nie pomagal...
Ja lapalam infekcje od luteiny bo musialam ja stosowac dopochwowo od polowy ciazy i przepisywal mi globulki pimafucin rewelka jak dla mnie po jednej tabletce jak reka odjal bo wkladalam co 3 dni z luteina i mialam spokoj albo masc jednorazowo gynalgin:)
pimafucin sa duze ale bardzo fajnie sie je aplikuje i sa bezpieczne w ciazy mi zadne nystatyny i tym podobne nie pomagaly dostalam raz w szpitalu bo musialam ich leki brac i masakra zle sie wklada i nic nie pomagaly wkurzylam sie wyrzucilam po kryjomu i wkladalam pimafucin od lekarza:) niech Ci da recepte zebys miala w razie w oczywiscie jak to infekcja grzybicza ja gdyby nie luteina to bym nie lapala w ogole ale nie moglam jej odlozyc . infekcje moga doprowadzic do skracania szyjki i porodu przedwczesnego takze ja bym poszla tym bardziej ze to 1 trymestr.
A moze tak jak dziewzyny pisza uczulenie mnie moj plyn do higieny ulubiony zaczal uczulac po porodzie i podmywam sie szarym mydlem:)
 
Ostatnia edycja:
Jestem w 1 trymestr ciąży a dopadł mnie draznienie okolice intymne . A do ginekologa to muszę tak długo czekać na wizytę. Co mogę zrobić żeby jakoś zlikwidować ten problem ? Można używać maść clotrimazol ? Czy może jakieś inne bezpieczejcze domowe leczenie
Idz do lekarza pierwszego kontaktu po nystatynę i po problemie.
 
reklama
Ja tez stosowałam ta maść pomagała... radzę tez zaopatrzenie się w dobry płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży... z apteki...
 
Do góry