reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prenatalne / Ubezpieczenie

U

użytkowniczka_e

Gość
Cześć ❤️. Mam pytanie odnośnie badań prenatalnych. Czy zawsze lekarze dają na nie skierowanie? Nie mam również ubezpieczenia, czy w tym przypadku należy mi się opieką medyczna w trakcie ciąży? Do lekarza chodzę na prywatnie. Nie jestem jeszcze w ciąży. Chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko wygląda.
 
reklama
Cześć ❤️. Mam pytanie odnośnie badań prenatalnych. Czy zawsze lekarze dają na nie skierowanie? Nie mam również ubezpieczenia, czy w tym przypadku należy mi się opieką medyczna w trakcie ciąży? Do lekarza chodzę na prywatnie. Nie jestem jeszcze w ciąży. Chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko wygląda.
Badania prenatalne są refundowane wtedy, kiedy są do nich wskazania. Wskazaniem jest m.in. wiek powyzej 35 lat i choroby we wcześniejszej ciąży. Czasami lekarze to naginają i wypisują i tak, czasami nie.
Należy Ci siw opieka medyczna w trakcie ciąży. Ale skoro w ciązy jeszcze nie jestes, to warto się rozglądnąc za pracą na uop, zeby to ubezpieczenie jednak było i potem.
 
Badania prenatalne są refundowane wtedy, kiedy są do nich wskazania. Wskazaniem jest m.in. wiek powyzej 35 lat i choroby we wcześniejszej ciąży. Czasami lekarze to naginają i wypisują i tak, czasami nie.
Należy Ci siw opieka medyczna w trakcie ciąży. Ale skoro w ciązy jeszcze nie jestes, to warto się rozglądnąc za pracą na uop, zeby to ubezpieczenie jednak było i potem. Dziękuję za odp
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jeśli nie masz ubezpieczenia, a Twój mąż pracuje to może wziąć Cię pod tzw.skrzydełko i dopisać Cię u siebie w pracy do swojego ubezpieczenia, pracodawca z tego tytułu nie ponosi żadnych opłat. Będąc w ciąży lepiej jest mieć ubezpieczenie ułatwia to życie, powodzenia pozdrawiam 🙂
 
Jeśli nie masz ubezpieczenia, a Twój mąż pracuje to może wziąć Cię pod tzw.skrzydełko i dopisać Cię u siebie w pracy do swojego ubezpieczenia, pracodawca z tego tytułu nie ponosi żadnych opłat. Będąc w ciąży lepiej jest mieć ubezpieczenie ułatwia to życie, powodzenia pozdrawiam 🙂
Mam narzeczonego więc z ubezpieczeniem jest problem. Tak wiem , że ułatwia jednak w mojej sytuacji nie wiem kiedy będę mogła zacząć pracę. A prywatne ubezpieczenie niestety nie jest takie samo.
 
Jeśli będziesz w ciąży to będziesz objęta opieką zdrowotną. Będziesz w systemie świeciła się na czerwono, ale opieka Ci przysługuje. Poród również i 6 tyg. po porodzie.

Skoro straciłaś pracę możesz zarejestrować się w UP dostaniesz opiekę zdrowotną. Chociaż ma się to zmienić i osoby bezrobotne, które chcą mieć dostęp do opieki zdrowotnej nie będą musiały się rejestrować w UP, tylko zgłosić do ZUS( miało to wejść od stycznia, prawdopodobnie wejdzie to od połowy roku).
 
Jeśli będziesz w ciąży to będziesz objęta opieką zdrowotną. Będziesz w systemie świeciła się na czerwono, ale opieka Ci przysługuje. Poród również i 6 tyg. po porodzie.

Skoro straciłaś pracę możesz zarejestrować się w UP dostaniesz opiekę zdrowotną. Chociaż ma się to zmienić i osoby bezrobotne, które chcą mieć dostęp do opieki zdrowotnej nie będą musiały się rejestrować w UP, tylko zgłosić do ZUS( miało to wejść od stycznia, prawdopodobnie wejdzie to od połowy roku).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Niestety nie mogę. Bo nie dawno skonxyzlam staż, i pracodawca zobowiązał się zatrudnić na miesiąc. I urząd wyrejestrował na 200 dni. A chciałam zacząć się starać od marca. Szukam pracy w międzyczasie, ale nie jest to duże miasto. Ale.mam nadzieję , że uda się coś .
Miej gdzieś z tyłu głowy, że możesz mieć kontrole i możliwe małe problemy z wypłatą np. L4 jeśli zajdziesz w ciążę. Od jakiegoś czasu urząd bardziej kontroluje osoby, które nie miały pracy, coś znalazły i szybko zaszyły w ciążę.

Nie mówię, że tak na 100% będzie, ale miej to na uwadze przy planowaniu wydatków.
 
Do góry