reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

Jakby nie było będzięmy miały czas na załatwienie zaświadczenia bo żeby złożyć wniosek o becikowe to potzrebny nam nie tylko akt urodzenia ale i Pesel, na który podobno czeka się miesiąc. Więc jakby co, mamy miesiąc czasu na załatwienia zaświadczenia.
 
reklama
Witam w - kolejny raz - nie letni i nie wakacyjny poranek ;-)
Ja mam w ogóle do dupy za przeproszeniem humor, a wszystko przez...ZUS:confused2:
Chciałabym kupić coś dla maluszka, dla siebie, czy nawet do domu ale nie - nie mogę. Dlaczego ? Bo te dziady mi nie płacą...tzn. zapłacą(za zwolnienie), ale mają czas do połowy sierpnia. A ja dalej czekam na pieniądze od 12 czerwca do 13 sierpnia. Ciekawe co bym miała zrobić, jeśli dajmy na to byłabym samotną matką? Tynk ze ścian jeść ? Przez tą sytuację codziennie jestem nerwowa i się ze wszystkimi kłócę tylko. Planowałam się zapisać na usg 3D ale nie wiem czy mogę, bo przecież nie wiem czy będę miała z czego zapłacić...Ehhhh. A potem mi jeden z drugim na diecie poselskiej powie, że nie rozumie czemu młodzi ludzie wyjeżdżają do pracy za granicę...
 
Witam w - kolejny raz - nie letni i nie wakacyjny poranek ;-)
Ja mam w ogóle do dupy za przeproszeniem humor, a wszystko przez...ZUS:confused2:
Chciałabym kupić coś dla maluszka, dla siebie, czy nawet do domu ale nie - nie mogę. Dlaczego ? Bo te dziady mi nie płacą...tzn. zapłacą(za zwolnienie), ale mają czas do połowy sierpnia. A ja dalej czekam na pieniądze od 12 czerwca do 13 sierpnia. Ciekawe co bym miała zrobić, jeśli dajmy na to byłabym samotną matką? Tynk ze ścian jeść ? Przez tą sytuację codziennie jestem nerwowa i się ze wszystkimi kłócę tylko. Planowałam się zapisać na usg 3D ale nie wiem czy mogę, bo przecież nie wiem czy będę miała z czego zapłacić...Ehhhh. A potem mi jeden z drugim na diecie poselskiej powie, że nie rozumie czemu młodzi ludzie wyjeżdżają do pracy za granicę...
O jeju, co tak długo trwa im to wypłacanie? Ja mam dostać pierwsze pieniądze za zwolnienie od ZUSu w połowie sierpnia i tak samo jak Ty bardzo na nie liczę - z tego co mówisz wynika, że ZUS może się spóźnić z wypłatą?

Jak to u Was jest dziewczęta?
 
O jeju, co tak długo trwa im to wypłacanie? Ja mam dostać pierwsze pieniądze za zwolnienie od ZUSu w połowie sierpnia i tak samo jak Ty bardzo na nie liczę - z tego co mówisz wynika, że ZUS może się spóźnić z wypłatą?

Jak to u Was jest dziewczęta?

ZUS ma ustawowo 30dni na wypłacenie pieniędzy od momentu wpłynięcia do nich deklaracji jakiejś tam(nie znam sie dokładnie:baffled:). Moja deklaracja poszła 15 lipca, bo w firmie mi powiedzieli, że 15stego każdego miesiąca są składane. Za czerwiec dostałam od szefowej liche 500zł, a reszte wypłaty czerwcowej + wypłatę za lipiec(bo w pracy miałam wypłatę na koniec miesiąca) ma mi wypłacić ZUS. Dzwoniłam do nich jakieś 2 dni temu do działu zasiłków chorobowych i babka zapytała się o moje nazwisko, powiedziała "mamy złożone pani zwolnienia za okres 12 czerwca - 13 sierpnia" to ja się pytam, czy chociaż na koniec tego miesiąca mogę się spodziewać pieniędzy, a ona mi na to, że deklaracja była złożona 15tego lipca, więc mają czas do połowy sierpnia...:angry:
 
Wczoraj słyszałam w wiadomościach, że planują zmiany kwot becikowego. 2.000 dla rodzin z najniższymi dochodami, 1.000 gdy dochody sa trochę większe, a dla najbogatszych wcale. Chyba nie mam nic przeciwko - jak ktoś zarabia 10.000 miesięcznie to i tak ma w nosie ten 1.000 ;-)
 
O jeju, co tak długo trwa im to wypłacanie? Ja mam dostać pierwsze pieniądze za zwolnienie od ZUSu w połowie sierpnia i tak samo jak Ty bardzo na nie liczę - z tego co mówisz wynika, że ZUS może się spóźnić z wypłatą?

Jak to u Was jest dziewczęta?
ja dostaję regularnie 1. U mnie to jest tak, ze zus wysyła kasę do pracy i dostaje przellew z pracy. Może dlatego się nie spóźniają.
 
Co do kasy za L4 to od samego poczatku dostaje regularnie z konta pracodawcy. Ale slyszalam, ze jest to zalezne od tego ile pracownikow zatrudnia zaklad pracy. Do ilus tam(nie wiem dokladnie ilu20-30)wyplaca ZUS a powyzej pracodawca a ZUS mu zwraca. Ja w lipcu po raz pierwszy nie dostalam mojej premii(od sprzedazy, wiec normalne-nie pracuje-nie mam) ale za to dostalam podstawy prawie 100zl wiecej niz zwykle(pensje nam wpywaly ok 9go a premie ok 13go) i sama jestem ciekawa jak to teraz bedzie 10go sierpnia...mam nadzieje, ze utrzyma sie ta wyzsza kwota-zreszta kiedys jak sobie liczylam ile powinnam dostawac to tez mi tyle ok wychodzilo:)
 
reklama
Cześć

Klaudzia serdecznie gratuluję!!!!

Trzymam kciuki za dziewczyny z problemami &&&&&&&&& Buziaki i trzymajcie się!!!

Ja dostaję pieniążki z zusu ok. pierwszego, raz tylko jak zwolnienie było źle wypełnione to było opóźnienie 2 tyg, ale to moja wina bo mogłam to szybciej załatwić.
Moja Lenka coraz bardziej szaleje, ale jak poczuje rękę taty to się uspokaja i on biedny ani razu jej nie czuł, tylko kilka razy widział jak brzuch podskakuje ;-)
Pozdrawiam Was wszystkie!!!!
 
Do góry