reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Praca w ciazy

Anka211

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2022
Postów
42
Dziewczyny mam do was pytanie może ktoś się orientuje w grudniu zrezygnowałam z pracy miesiąc później dowiedziałam się że jestem w ciąży. Macierzyński gdy urodze nie bedzie mi przysługiwał wiadomo , czy należy mi się gdy urodze kosiniakowe? Nie mam męża do pracy nikt w ciąży nikt mnie nie przyjmie bo wiadomo że nie będzie za mnie płacił jak za miesiąc nie będę w stanie pracować . Czy są jakieś progi albo warunki żeby się starać o kosiniakowe? Jak i gdzie to się załatwia? Czy ktoras to pobiera lub pobierała Proszę o poradę
 
reklama
Dziewczyny mam do was pytanie może ktoś się orientuje w grudniu zrezygnowałam z pracy miesiąc później dowiedziałam się że jestem w ciąży. Macierzyński gdy urodze nie bedzie mi przysługiwał wiadomo , czy należy mi się gdy urodze kosiniakowe? Nie mam męża do pracy nikt w ciąży nikt mnie nie przyjmie bo wiadomo że nie będzie za mnie płacił jak za miesiąc nie będę w stanie pracować . Czy są jakieś progi albo warunki żeby się starać o kosiniakowe? Jak i gdzie to się załatwia? Czy ktoras to pobiera lub pobierała Proszę o poradę

Nie ma. Kosiniakowe przysługuje każdej bezrobotnej

Edit. Natomiast jest już co prawda dość późno, nie wiem też jakąś miałaś umowę itd. Ale jeżeli miałaś umowę o pracę i nawet to Ty złożyłaś wypowiedzenie nie wiedząc że już jesteś w ciąży (a w niej byłaś) to tak naprawdę powinnaś zostać przywrócona do pracy (o ile byś chciała)
 
Nie ma. Kosiniakowe przysługuje każdej bezrobotnej

Edit. Natomiast jest już co prawda dość późno, nie wiem też jakąś miałaś umowę itd. Ale jeżeli miałaś umowę o pracę i nawet to Ty złożyłaś wypowiedzenie nie wiedząc że już jesteś w ciąży (a w niej byłaś) to tak naprawdę powinnaś zostać przywrócona do pracy (o ile byś chciała)
Tylko ważne jest w tej sytuacji to, że w momencie składania wypowiedzenia musiałaby być w ciąży.
Ja tak miałam. 10.09 złożyłam wypowiedzenie, a dwa tygodnie później okazało się, że jestem w 5tc. Wtedy pracodawca musi przyjąć oświadczenie o cofnięciu wypowiedzenia.
 
Tylko ważne jest w tej sytuacji to, że w momencie składania wypowiedzenia musiałaby być w ciąży.
Ja tak miałam. 10.09 złożyłam wypowiedzenie, a dwa tygodnie później okazało się, że jestem w 5tc. Wtedy pracodawca musi przyjąć oświadczenie o cofnięciu wypowiedzenia.

Dlatego napisałam "złożyłaś wypowiedzenie nie wiedząc że już jesteś w ciąży (a w niej byłaś)"
 
Tylko ważne jest w tej sytuacji to, że w momencie składania wypowiedzenia musiałaby być w ciąży.
Ja tak miałam. 10.09 złożyłam wypowiedzenie, a dwa tygodnie później okazało się, że jestem w 5tc. Wtedy pracodawca musi przyjąć oświadczenie o cofnięciu wypowiedzenia.
Nawet gdyby zaszła w ciążę już na wypowiedzeniu to musi być ono cofnięte.
 
reklama
Cytat
"Cofnięcie wypowiedzenia przez pracownicę w ciąży jest zwykle możliwe tylko w określonych sytuacjach. Zgodnie z aktualnym orzecznictwem pracownica w ciąży rozwiązująca stosunek pracy powinna mieć świadomość, iż rezygnuje ze swoich uprawnień pracowniczych związanych z ciążą, m.in. z urlopów związanych z macierzyństwem. Dlatego gdy kobieta nie miała wiedzy o tym, że jest w ciąży, będzie mogła skutecznie uchylić się od skutków swojego oświadczenia o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę z powołaniem się na błąd co do stanu ciąży. W takim wypadku stosunek pracy z dotychczasowym pracodawcą będzie kontynuowany."
 
Do góry