reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywny test i co dalej?

Kazikowax3

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Styczeń 2021
Postów
31
Cześć dziewczyny
Wczoraj w 31dc zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. Aplikacja dzisiaj pokazuje 4t4d ciąży,
Umówiłam się do ginekologa na 14.08 wtedy to będzie 5t5d
Czy do tego czasu powinnam zrobić jakieś badania? Nie mam żadnych objawów ciąży, tylko brak miesiączki ( zawsze regularne ok 28dni )
Piersi nie powiększone, sutki lekko podrażnione tylko jak dotknę.
Nie chce się nakręcać.
Biorę foliany od miesiąca i witaminę d3 4000jednostek
Wcześniej przeszłam ciążę biochemiczną i dostałam krwawienie w 33dc, ale plamiłam parę dni przed.
Czy jest sens robić beta hcg, czy poczekać na wizytę u ginekologa?
 
reklama
Nie trzeba, ale warto podejść na betę i sprawdzić jej przyrost po 48h :)

Ginekolog zobaczy coś na USG dopiero gdy beta będzie ponad 1000.
 
Czytam, że dużo osób od razu sprawdza hcg i progesteron.
Ja po teście zrobiłam betę, progesteron, poziom żelaza, homocysteine i kwasu foliowego, być może coś jeszcze lecz nie pamiętam. Chciałam już iść z gotowymi wynikami na pierwszą wizytę, zeby nie czekać do kolejnej z decyzją o jakics lekach
 
Ja nie robiłam bety, ani proga, ale nie miałam wcześniejszych poronień. Tak też zalecał mi lekarz - około 6/7 tc pojawić się na wizycie
 
Ja na pierwszą wizytę robiłam tylko przyrost bety, progesteron i TSH. Resztę badań dostaniesz najpewniej po pierwszej wizycie, na której będzie już widoczne serduszko :)
 
Jeżeli wszystko by dobrze poszło, to chciałam zrobić USG pierwsze 21.08 czyli 6t5d
Później wyjeżdżam na dwa tygodnie.
Myślicie że przy takim tygodniu bije już serduszko?
 
reklama
Do góry