reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuję porady

Dołączył(a)
25 Marzec 2022
Postów
2
Witam. Dziewczyny mam problem. Jestem w 7 tygodniu ciąży zagrożonej, dopadła mnie angina a lekarz przepisał mi Ospen
Mam wątpliwości co to antybiotyku, czy mi bardziej nie zaszkodzi . Czy któras tak miała ???
 
reklama
Nieleczona angina w ciąży jest niebezpieczna zarówno dla ciebie jak i dla dziecka. Ale z tego co wiem lekarz powinien najpierw zrobić posiew z gardła żeby mieć pewność czy to infekcja bakteryjna, bo tylko bakteryjne leczy się antybiotykiem.
Lekarz wie że jesteś w ciąży? Bo jak wpisałam ospen w google to wyszło, że nie jest dla kobiet w ciąży
 
Ostatnia edycja:
Nieleczona angina w ciąży jest niebezpieczna zarówno dla ciebie jak i dla dziecka. Ale z tego co wiem lekarz powinien najpierw zrobić posiew z gardła żeby mieć pewność czy to infekcja bakteryjna, bo tylko bakteryjne leczy się antybiotykiem.
Lekarz wie że jesteś w ciąży? Bo jak wpisałam ospen w google to wyszło, że nie jest dla kobiet w ciąży
Tak lekarz wie, że jestem w ciąży. I niby twierdzi,że to bezpieczny antybiotyk. Również sprawdzałam i przeczytałam,że nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży
 
Jeśli nie ufasz swojemu lekarzowi to zmień lekarza na przyszłość, bo to też bardzo ważne aby mieć lekarza który będzie Cię skutecznie leczył.
 

Załączniki

  • b00727ef-bb20-492b-8def-36850fad9f46.jpg
    b00727ef-bb20-492b-8def-36850fad9f46.jpg
    69,3 KB · Wyświetleń: 52
W każdej ulotce będzie napisane, że nie jest dla kobiet w ciąży, bo raz, że na takich testów leków nie robią, a dwa, że firmy farmaceutyczne nie chcą brać odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne u płodu. Odpowiedzialność ta dlatego jest zrzucana na lekarza. Lekarz musi wybrać niejako "mniejsze zło". A jeśli zdecydował, że korzyść dla Ciebie będzie większa niż ryzyko to zaufaj.
 
Ale dlaczego? W każdej instrukcji bedzie napisane ze lek nie jest wskazany w ciąży i ze po konsultacji z lekarzem. Jesli nie ufa lekarzowi ok, ale jeśli lekarz przepisuje wiedząc ze jest w ciazy to chyba się zna lepiej niż my.
Nie zaszkodzi zasięgnąć porady innego specjalisty, autorka boi się wziąć antybiotyk, naczytała się, po co ma się meczyc psychicznie, jak drugi lekarz jej powie to samo, ze może brać lek to wtedy może autorka zaufa i bez strachu będzie mogła przyjmować lek 👍🏻
 
reklama
Nie zaszkodzi zasięgnąć porady innego specjalisty, autorka boi się wziąć antybiotyk, naczytała się, po co ma się meczyc psychicznie, jak drugi lekarz jej powie to samo, ze może brać lek to wtedy może autorka zaufa i bez strachu będzie mogła przyjmować lek 👍🏻
W tym sensie to jak najbardziej ;) Gorzej jak da inny, bo każdy inaczej leczy. Trudno teraz o lekarza, któremu sie ufa tak na 100% 🙈
 
reklama
Do góry