reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie zatrzymane 10+4.

G

guest-1678525588

Gość
Jestem w szpitalu. Serduszko mojego maleństwa zatrzymało się dwa tygodnie temu. Dostałam dziś tabletki i indukują poronienie. Na USG zarodek 17mm, żadnego odklejania kosmówki, krwiaków, dosłownie nic tylko zatrzymana akcja serca.
Czy któraś mogłaby mi powiedzieć czego się mogę spodziewać? (Tak bezpośrednio zapytam, może ktokolwiek będzie mógł odpowiedzieć. Ile "tego" musi wypaść?)
Nie wiem czy mam to już za sobą czy to dopiero początek. Zabrali już jakieś tkanki do badań.
Dodam, że to moje drugie poronienie ale wcześniej roniłam w domu i nawet nie widziałam co ze mnie wypadło.
 
reklama
Czesc, byłam w podobnej sytuacji w sierpniu ubiegłego roku. Po tabletkach lekkie skurcze i najpierw woda, później u mnie bardziej obfite plamienie (nie jakiś potok) i to głównie podczas wizyt w toalecie. Niestety u mnie konieczne mimo wszystko było łyżeczkowanie bo pozostało dość grube endometrium. Plus jest taki że fizycznie dość szybko doszłam po tym wszystkim do siebie.
 
Czesc, byłam w podobnej sytuacji w sierpniu ubiegłego roku. Po tabletkach lekkie skurcze i najpierw woda, później u mnie bardziej obfite plamienie (nie jakiś potok) i to głównie podczas wizyt w toalecie. Niestety u mnie konieczne mimo wszystko było łyżeczkowanie bo pozostało dość grube endometrium. Plus jest taki że fizycznie dość szybko doszłam po tym wszystkim do siebie.

Dziękuję za Twoją odpowiedź
Właśnie byłam na USG. Prawie wszystko się oczyściło. Endometrium 9mm, lekarz mówi że prawdopodobnie obejdzie się bez zabiegu. Sprawdza jeszcze rano i podejmą decyzję
 
Przykro mi, że również przez to przechodzisz. Bardzo ładne endometrium. Myślę, że faktycznie może obejść się bez zabiegu. Teraz to już tylko krwawienie. Podpowiem, że skoro to drugi raz, to warto już zacząć myśleć o diagnostyce. Lekarze mówią, że trzy straty to norma, ale szkoda tracić czas i nerwy. Przytulam, mam nadzieję, że mimo wszystko będziesz miała spokojną noc.
 
Przykro mi, że również przez to przechodzisz. Bardzo ładne endometrium. Myślę, że faktycznie może obejść się bez zabiegu. Teraz to już tylko krwawienie. Podpowiem, że skoro to drugi raz, to warto już zacząć myśleć o diagnostyce. Lekarze mówią, że trzy straty to norma, ale szkoda tracić czas i nerwy. Przytulam, mam nadzieję, że mimo wszystko będziesz miała spokojną noc.

Materiał już zabezpieczony do badań. Choć nie do końca wiem które powinnam zrobić.
 
Materiał zabezpieczają do badań hist.pat.
Jeśli chciałaś wykonać badania genetyczne, to inaczej zabezpieczają material - powinnaś o tym ich od razu powiadomić.
 
Materiał zabezpieczają do badań hist.pat.
Jeśli chciałaś wykonać badania genetyczne, to inaczej zabezpieczają material - powinnaś o tym ich od razu powiadomić.

Tak zrobiłam. Zabezpieczyli i do his pat i kosmówkę dla mnie. Chce zrobić genetyczne ale też tego tyle jest że nie wiadomo które.
Czy któraś może robiła i może powiedzieć co powinnam robić krok po kroku ?
 
reklama
Ale trombofilie to u siebie tak?
Czy z materiału po poronieniu też?

Trombofilie bada się z Twojego materiału genetycznego. Polecam pakiet na testdna wychodzi najtaniej i bada najwięcej jednocześnie.

Co do badań genetycznych z kosmówki wszystko zależy jakie chcesz znać odpowiedzi. Najwięcej udzieli ich badanie materiału metodą mikromacierzy. Jeśli wybierzesz już placówkę, w której oddasz materiał do badań na pewno będzie tam lista rodzajów badań i tego co sprawdzają. Wrzucam link do poczytania.


Po wykonaniu takich badanie i oznaczeniu płci przysługuje Ci prawo pochówku, skróconego urlopu macierzyńskiego i zasiłku pogrzebowego.

Przykro mi, że musisz to przeżywać 🥺
Trzymam za Was kciuki.
 
Do góry