reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Takie rzeczy zależą od kilku czynników. Między innymi od tego, kiedy byla owulacja. Bo jeśli późno, to dziecko może być młodsze. To też może zależeć od genetyki. Jeśli ty, czy partner jesteście drobnej kości, niewysocy. Ja zawsze miałam inny problem. Nóżki były od reszty ciała większe o 3 tygodnie. Tylko mój mąż był wysoki, więc się nie przejmowaliśmy. Jak lekarz to zobaczył to tylko zapytał czy mąż wysoki. Do dziś spodnie, rajtki kupuje rozmiar większe, czasem 2 od reszty garderoby.
My mieliśmy IVF na cyklu sztucznym. Oboje jesteśmy wysocy. Pierwsze badanie prenatalne i właśnie te kości długie w dolnej granicy :( staram się myśleć pozytywnie, no ale ciężko jest :(
 
reklama
My mieliśmy IVF na cyklu sztucznym. Oboje jesteśmy wysocy. Pierwsze badanie prenatalne i właśnie te kości długie w dolnej granicy :( staram się myśleć pozytywnie, no ale ciężko jest :(
Jeśli bardzo się obawiasz, możesz zrobić amniopunkcję, by sprawdzić, czy wszystko w porządku. Będziesz miała 100% pewności. Chyba, że oprócz wywoływanej tony emocji, wiesz, że mimo wszystko urodzisz maluszka.
 
hej, mam nadzieję,że ktoś tu jeszcze zagląda :)
mam za sobą 2 poronienia we wczesnych tyg, za 3 razem urodziłam synka z Trisomią 13- który zmarł po kilku dniach. Trisomia wg wykonanych badań była sytuacją losową.
Teraz okazało się,że mam Hashimoto (guzek około 7mm) i rozhuśtaną tarczycę. Obecnie TSH 3,36- miesiąc temu było 1,8.
Wykonywałam masę konsultacji, jestem pod stałą opieką endokrynologa, byłam u immunologa. Zespół antyfosfolipidowy wykluczono, kariotypy są ok. Wygląda na to, że problem tkwi w tarczycy. Czy któraś miała tego typu problem?
 
hej, mam nadzieję,że ktoś tu jeszcze zagląda :)
mam za sobą 2 poronienia we wczesnych tyg, za 3 razem urodziłam synka z Trisomią 13- który zmarł po kilku dniach. Trisomia wg wykonanych badań była sytuacją losową.
Teraz okazało się,że mam Hashimoto (guzek około 7mm) i rozhuśtaną tarczycę. Obecnie TSH 3,36- miesiąc temu było 1,8.
Wykonywałam masę konsultacji, jestem pod stałą opieką endokrynologa, byłam u immunologa. Zespół antyfosfolipidowy wykluczono, kariotypy są ok. Wygląda na to, że problem tkwi w tarczycy. Czy któraś miała tego typu problem?
Napisałaś, że sie trochę przebadałas. A czy przebadał się twój partner?
Problem w tym, że mając hashi masz chorobę autoimmunologiczna. To jest duże utrudnienie. Pisałaś, że byłaś u immunologa i co on na to? Sprawdzałaś Ana i cytokiny?
 
Badaliśmy oboje kariotypy, ja robilam subpopulacje limfocytow,cytokiny, poziom białka c i s, kilka razy poziom homocysteiny, przeciwciała p/kariolipinpwe i p/glikoproteinie,wiadomo prolaktyne i progesteron i te badania bardziej podstawowe typu profil tarczycowy, krzywe cukrowe i insulinowe itp. Immunolog mówiła że najpierw zajmieny się przebadaniem mnie i ona stawia właśnie na tarczyce- że ona stanowi problem. Wcześniej nie.leczylam tarczycy, nawet nie wiedziałam że mam hashimoto...
 
Slyszalem ze stosowanie lekow immunosupresyjnych (a takim jest np Accofil, Smoflipid) w ciazy bylo przeciwskazaniem do pobrania krwi pepowinowej w publicznych bankach komorek macierzystych. Na liscie bankow komercyjnych, o dziwo, nie ma juz takiego przeciwskazania…
Podobno przy pobraniu krwi pepowinowej dochodzi do szybszego odpepnienia pomimo ze wg zalecen bankow mozna pobrac krew po ustaniu tetnienia pepowiny.

Wiem ze to temat na inne forum ale czy macie dziewczyny na temat jakies rozeznanie?
 
zastanawiam sie czy ktoras z Was przyjmowala w ciazy szczepionke przeciw grypie jezeli miala problem immunologiczny tj poronienia? Jezeli tak to w jakim miesiacu ciazy najbezpieczniej?
 
zastanawiam sie czy ktoras z Was przyjmowala w ciazy szczepionke przeciw grypie jezeli miala problem immunologiczny tj poronienia? Jezeli tak to w jakim miesiacu ciazy najbezpieczniej?
Szczepiłam się p/krztuścowi w 3 trym, bo na grypę było za wcześnie. Prowadząca zalecała szczepienia:)
 
Hey, dziewczyny
bezpieczniej dla dziecka szczepic sie przeciwko grypie w II czy w III trymestrze? Ginekolog prowadzacy nie umie odpowiedziec i kazala sie zapytac w przychodni
 
reklama
Do góry