reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Mi dr Pasnik zalecil szczepienia powiedzialam, ze nie chce, wiec dal mi encorton i intralipid, to samo zalecil mi immunolog dr Sydor, moja ginekolog dolozyla do tego accofil i udalo sie🙂 tylko moje allo bylo na poziomie 15 albo 18%
 
reklama
Cześć jest nowy na forum. Od kilku lat staramy się o dziecko. Byliśmy 5 razy w ciąży biochemicznej. Stosowany Neoparin. Dochodzi do owulacji. Badania hormonalne, pełny pakiet badań IHIT, Posiew URO 11, badania genetyczne, HSG wyszły ok. Żona ma V Laiden typ heterozygota, HLA C1C2, ja C1C1, KIR Bx (z implementacyjnych tylko wyszedł 2DS2), Cukrzyca typ II, nadwaga BMI 35,., ALLO MLR 0%, test cytotoksyczny - nie stwierdzono obecności przeciwciał przeciwko moim limfocytom test LCT, Liczba NK 30 a po dodaniu IL-2 =56 NK, NK wykonywane dzień przed owulacją, brak autoprzeciwciał tj ASA, AOA, ANA, AZA, ANC, APA, toczeń, P/c B2, P/c antykardiolipinowe, toxoplazmoza, kiła, homocysteina, pylorii. Seminogram i test MAR, posiew ok., AMH 0,3. cytokiny TH1/Th2 TNF alfa 5126, Interferon gamma 878, IL-10 =767, IL 2 =156 , Opinia Immunologa zaburzony stosunek Th1/Th2 prawdopodobnie z powodu cukrzycy i nadwagi, 2 krotnie nie udana inseminacja. Nie leczymy się immunologicznie.
Czy warto zapisać do Mirosława Szlachcica lub Pituch-Noworolska z Medistika?

Nie przyjęliśmy szczepionki mRNA - mogło by to podwyższyć NK?
U mnie komorki nk najpierw 19% a obecnie 24 %. Ciąża donoszona po dwóch stratach na wlewach z Intrslipu i Encortonie. Nie szczepiłam się niczym. Mnie prowadzi drJanosz z Rudy Śląskiej. Ginekolog immunolog. Tylko dzieki niej mam 2 letnia corke. ❤ i pomimo ze mam teraz 70 km do niej to wlasbie jestem na wlewie bo staramy się o drugie dziecko. Obecnie tez jestem po dwóch biochemicznych. Sugerowana jest immunologia. Przy komórkach nk na poziomie 30 % moim zdaniem jest nikomu szansa na zagnieżdżenie. Organizm i komorki działają bardzo szybko u mocno aby zniwelować wirusa (czyt zapłodnione jajeczko). Jestem o tym przekonana, że w moim przypadku tak było. Mialam jeden wlew i mniejsza dawkę encortonu niz przy poprzedniej ciąży i uważam że była za mala dawka. Proponuję zacząć od encortonu i wlewu. Po 2 wlewach można oznaczyć znowu klmorki nk i sprawdzić czt tutaj lezy przyczyna.
Przy ciążach biochemicznych czesto tez pisza ze przyczyną moze byc nasienie. 🤔
Jest mnóstwo par którym dr Janosz pomogą. Kobieta anioł. Wspierająca, staly kontakt z nia, wie co robi. Ja polecam o zdecydowanie Przy takiej ilości nk działać z wlewach i encortonem
 
U mnie komorki nk najpierw 19% a obecnie 24 %. Ciąża donoszona po dwóch stratach na wlewach z Intrslipu i Encortonie. Nie szczepiłam się niczym. Mnie prowadzi drJanosz z Rudy Śląskiej. Ginekolog immunolog. Tylko dzieki niej mam 2 letnia corke. ❤ i pomimo ze mam teraz 70 km do niej to wlasbie jestem na wlewie bo staramy się o drugie dziecko. Obecnie tez jestem po dwóch biochemicznych. Sugerowana jest immunologia. Przy komórkach nk na poziomie 30 % moim zdaniem jest nikomu szansa na zagnieżdżenie. Organizm i komorki działają bardzo szybko u mocno aby zniwelować wirusa (czyt zapłodnione jajeczko). Jestem o tym przekonana, że w moim przypadku tak było. Mialam jeden wlew i mniejsza dawkę encortonu niz przy poprzedniej ciąży i uważam że była za mala dawka. Proponuję zacząć od encortonu i wlewu. Po 2 wlewach można oznaczyć znowu klmorki nk i sprawdzić czt tutaj lezy przyczyna.
Przy ciążach biochemicznych czesto tez pisza ze przyczyną moze byc nasienie. 🤔
Jest mnóstwo par którym dr Janosz pomogą. Kobieta anioł. Wspierająca, staly kontakt z nia, wie co robi. Ja polecam o zdecydowanie Przy takiej ilości nk działać z wlewach i encortonem
 
Nam immunolog powiedział, że encorton podwyższy cukier u cukrzyka (żony). To prawda bo kiedyś brałem encorton i podniósł sporo cukier a mialem prawidlowy poziomDoczytałem się na forum że encorton obniża niestety Allo Mlr. Mamy jeszcze jedna inseminacje na NFZ. Czy dr Janosz przyjmuje w Rudzie na NFZ- przychodnia jaka? Skoro NK było robione dzien przed owulacją a wtedy jest najwyższy poziom eatradiolu który z kolei obniża NK to gdyby żona robiła 18-22 dniu cyklu NK byloby jeszcze Wyższe??? Tak to rozumiem…
 
Dziewczyny jestem po trzech poronieniach , kariotyp okej , trofombilie wyszła jedynie mutacja homozygotyczna Pai 1 .. wylądowaliśmy u dr Wilczyńskiego Łódź. Dał nam skierowanie na badania ANA, antytrombina III, APA, IMK, białko typu C, białko typu S, APA, CBŚ, B2GPI.

Robiliście coś z tych badań ? Warto ? Co dalej?
 
Dziewczyny jestem po trzech poronieniach , kariotyp okej , trofombilie wyszła jedynie mutacja homozygotyczna Pai 1 .. wylądowaliśmy u dr Wilczyńskiego Łódź. Dał nam skierowanie na badania ANA, antytrombina III, APA, IMK, białko typu C, białko typu S, APA, CBŚ, B2GPI.

Robiliście coś z tych badań ? Warto ? Co dalej?
Ile.jestes po ostatniej ciąży? Ja mam pai-1 homo i robiłam część tych badań, u mnie one okazały się istotniejsze niż pai.
 
12 czerwca poroniłam. Kazał mi robić bo pierwszej miesiączce od poronienia między 20 a 28 DC. A udało Ci się ?
To trochę dziwi mi, że masz badać przeciwciała na beta 2 glikoproteine a na kardiolipine i antykoagulant toczniowy nie. Ja bym dokupila te badania. Tak, ja miałam z pai 2 poronienia, ale też 3 porody bez heparyny. Teraz czekam na czwarte dziecko, pierwszy raz biorę w ciąży heparynę (sporo wyników popsuło mi się gdzieś pomiędzy 2 a 3 porodem). Czy będziesz robić ANA w sieci Diagnostyka? Jeśli tak, to nie rób ANA1 lecz ANA2 za ok. 90 zł lub ANA4 za ok. 150 zł (przy ANA4 ryzykujesz, że te 60 zł różnicy były niepotrzebne, ale z drugiej strony jak wyjdzie Ci + ANA2, to i tak będziesz musiała jeszcze wykupić badanie za 140 zł).
 
Nam immunolog powiedział, że encorton podwyższy cukier u cukrzyka (żony). To prawda bo kiedyś brałem encorton i podniósł sporo cukier a mialem prawidlowy poziomDoczytałem się na forum że encorton obniża niestety Allo Mlr. Mamy jeszcze jedna inseminacje na NFZ. Czy dr Janosz przyjmuje w Rudzie na NFZ- przychodnia jaka? Skoro NK było robione dzien przed owulacją a wtedy jest najwyższy poziom eatradiolu który z kolei obniża NK to gdyby żona robiła 18-22 dniu cyklu NK byloby jeszcze Wyższe??? Tak to rozumiem…
Tego nie wiedziałam. U mnie nie ma problemu z cukrem wiec nie wyszło to przy badaniu jako skutek uboczny. U mnie znowu przy niedoczynności tarczycy nie jest wskazany intralipid bo to wyciag z soi który uposledza wchłanianie lekow na tarczyce. Dr Janosz przyjmuje w Bytomiu w szpitalu ale tam nie leczy immunologicznie tylko y siebie prywatnie. Med silesia w Rudzie Śląskiej. Komorki nk robi się w drugiej fazie cyklu po owulacji bo chcemy zobaczyć jak sa wysokie kiedy dochodzi do prawdopodobnego zapłodnienia i zagnieżdżenia. 🙂
 
reklama
To trochę dziwi mi, że masz badać przeciwciała na beta 2 glikoproteine a na kardiolipine i antykoagulant toczniowy nie. Ja bym dokupila te badania. Tak, ja miałam z pai 2 poronienia, ale też 3 porody bez heparyny. Teraz czekam na czwarte dziecko, pierwszy raz biorę w ciąży heparynę (sporo wyników popsuło mi się gdzieś pomiędzy 2 a 3 porodem). Czy będziesz robić ANA w sieci Diagnostyka? Jeśli tak, to nie rób ANA1 lecz ANA2 za ok. 90 zł lub ANA4 za ok. 150 zł (przy ANA4 ryzykujesz, że te 60 zł różnicy były niepotrzebne, ale z drugiej strony jak wyjdzie Ci + ANA2, to i tak będziesz musiała jeszcze wykupić badanie za 140
To trochę dziwi mi, że masz badać przeciwciała na beta 2 glikoproteine a na kardiolipine i antykoagulant toczniowy nie. Ja bym dokupila te badania. Tak, ja miałam z pai 2 poronienia, ale też 3 porody bez heparyny. Teraz czekam na czwarte dziecko, pierwszy raz biorę w ciąży heparynę (sporo wyników popsuło mi się gdzieś pomiędzy 2 a 3 porodem). Czy będziesz robić ANA w sieci Diagnostyka? Jeśli tak, to nie rób ANA1 lecz ANA2 za ok. 90 zł lub ANA4 za ok. 150 zł (przy ANA4 ryzykujesz, że te 60 zł różnicy były niepotrzebne, ale z drugiej strony jak wyjdzie Ci + ANA2, to i tak będziesz musiała jeszcze wykupić badanie za 140 zł).

zna zespół
Js na zespół antyfosfolipidowy robiłam badania na własną rękę nic nie wyszło, przeoczyłam taa beta 2 i kazał zrobić. Te badania z Ana zrobiłam już dziś w Gamecie , oni chyba i tak to wysyłają do diagnostyki. nie miałam pojęcia , jak wyjdzie będę musiała płacić :( u mnie trzy poronienia dwa okolice 8tyg, ostatnie beta urosła tylko do 33 i spadła więc biochemiczna.
 
Do góry