reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Moja doktor powiedziała, że wyniki do zaakceptowania ale da mi steryd do kolejnej próby (bo ja do in vitro drugi raz podchodzić będę).
Delikatnie podwyzszone Nk.Lakarze immunolodzy mówią że przy staraniach o ciaze powinno być na poziomie 10%.CD4/CD8 tez delikatnie podwyzszone.
 
reklama
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź 😀 Daje nadzieję 😀 Mój lekarz sam się dziwi czemu teraz zajść nie mogę skoro wcześniej udawało się bez problemu. Tylko on sugeruje laparoskopię twierdząc, że więcej się dowiemy niż na drożności. A ja wolałabym drożność bo tak jak piszesz mniej inwazyjny. Muszę z ginem jeszcze o tym pogadać 🙂 Dziękuję 🙂
Witaj

Słuchaj lekarza i rób laparoskopię . Ona po pierwsze pozwoli zobaczyć macicę od wewnątrz lekarz pobierze wycinek i sprawdzi Ci jajowody wszystko za jednym zamachem. Laparoskopia to zabieg nieiwazyjny przez pochwę wprowadza się laparoskop całość trwa ok 15 min ja po godzinie mogłam iść do domu.
U mnie jajowody były do kitu i miałam plastykę jajowodów w drugim zabiegu od tego momentu zaszłam 2 razy naturalnie i urodziłam 2 żywe córki. Oczywiście plus leczenie
 
Ostatnia edycja:
Mi hsg nic nie dało sprawdziło tylko drożność :/
Na laparoskopii z histeroskopia usunęli mi jajowod po cp usunęli endometrioze 1 stopnia i nacieli macice w 2 miejscach dopiero ten zabieg pomógł w cyklu szczęśliwym bylam tez stymulowana clo bralam tez estrofem udało się w 2 cyklu od zabiegu ;)
 
Witaj

Słuchaj lekarza i rób laparoskopię . Ona po pierwsze pozwoli zobaczyć macicę od wewnątrz lekarz pobierze wycinek i sprawdzi Ci jajowody wszystko za jednym zamachem. Laparoskopia to zabieg nieiwazyjny przez pochwę wprowadza się laparoskop całość trwa ok 15 min ja po godzinie mogłam iść do domu.
U mnie jajowody były do kitu i miałam plastykę jajowodów w drugim zabiegu od tego momentu zaszłam 2 razy naturalnie i urodziłam 2 żywe córki. Oczywiście plus leczenie
Dziękuję Ci za informację 🙂 Co do laparoskopii to nie wiedziałam że przez pochwę. Coś słyszałam że w brzuchu robi się małe nacięcie . Chyba że ja coś pomyliłam. Laparoskopię miałaś na NFZ?
 
Dziewczyny, mąż był wczoraj u urologa z wynikami fragmentacji plemnikow, badanie w porzadku, zadnych zylakow nie ma, wszystko super i stwierdzil ze fragmentacja na ppziomie 30 % nie jest zlym wynikiem, przepisal suplementy i tyle. Dla przypomnienia ginekolog zlecila zrobienie tych badan i jak zobaczyla wyniki to skierowala do urologa bo sa nieprawidlowe. Rece opadaja, tak sie zastanawiam, generalnie oprocz suplementow, zdrowego trybu itd nic wiecej w tym zakresie nie da sie zrobic, skoro w budowie jest wszystko okej. Macie jakies doswiadczenia w tym zakresie?
 
Dziewczyny, mąż był wczoraj u urologa z wynikami fragmentacji plemnikow, badanie w porzadku, zadnych zylakow nie ma, wszystko super i stwierdzil ze fragmentacja na ppziomie 30 % nie jest zlym wynikiem, przepisal suplementy i tyle. Dla przypomnienia ginekolog zlecila zrobienie tych badan i jak zobaczyla wyniki to skierowala do urologa bo sa nieprawidlowe. Rece opadaja, tak sie zastanawiam, generalnie oprocz suplementow, zdrowego trybu itd nic wiecej w tym zakresie nie da sie zrobic, skoro w budowie jest wszystko okej. Macie jakies doswiadczenia w tym zakresie?
Mój też ma fragmentację na poziomie 30% i lekarz powiedział że w miarę ok. Badanie ogólne nasienia wyszło mu dobre. Mówił że może brać suplementy ale nie jest to konieczne.
 
Ogolne badanie nasienia też były dobre, nie wiem co o tym myslec, a tak dopytuje, bo 2 ciaza zakonczyla sie z uwagi na ciezkie wady dziecka i boje sie żeby nic takiego sie nie powtórzylo
 
Witaj

Słuchaj lekarza i rób laparoskopię . Ona po pierwsze pozwoli zobaczyć macicę od wewnątrz lekarz pobierze wycinek i sprawdzi Ci jajowody wszystko za jednym zamachem. Laparoskopia to zabieg nieiwazyjny przez pochwę wprowadza się laparoskop całość trwa ok 15 min ja po godzinie mogłam iść do domu.
U mnie jajowody były do kitu i miałam plastykę jajowodów w drugim zabiegu od tego momentu zaszłam 2 razy naturalnie i urodziłam 2 żywe córki. Oczywiście plus leczenie
Laparoskopia to zabieg inwazyjny, nie wchodzi się Kamera przez pochwe tylko przez nacięcie w okolicach pępka i nierzadko w jednej, albo dwóch pachwinach.
Ten zabieg o którym mówisz to histeroskopia.

Ja miałam 2 tygodnie temu histerolaparoskopie z drożnością i bardzo polecam. Ale miałam ambulatoryjnie, czyli po 3 godzinach wyszłam do domu. Nacieli mnie tylko w pepku, bo obraz macicy był ładny i nie było nic do wycięcia, co mnie bardzo ucieszyło [emoji3]

Ja też bym słuchała lekarza i robiła laparoskopie. Najdokładniej przebadaja ci macice i wykryją to, czego inne badania nie wykryją.
Dziewczyny, mąż był wczoraj u urologa z wynikami fragmentacji plemnikow, badanie w porzadku, zadnych zylakow nie ma, wszystko super i stwierdzil ze fragmentacja na ppziomie 30 % nie jest zlym wynikiem, przepisal suplementy i tyle. Dla przypomnienia ginekolog zlecila zrobienie tych badan i jak zobaczyla wyniki to skierowala do urologa bo sa nieprawidlowe. Rece opadaja, tak sie zastanawiam, generalnie oprocz suplementow, zdrowego trybu itd nic wiecej w tym zakresie nie da sie zrobic, skoro w budowie jest wszystko okej. Macie jakies doswiadczenia w tym zakresie?
Wg mnie również nie jest to zły wyniki, a wady genetyczne płodu są najczęściej losowe, co znaczy że żadne z was nie miało na to wpływu, pod warunkiem, że macie kariotypy prawidłowe. Zdrowy styl życia i suplementy, nie da się nic więcej zrobić. Ograniczcie plastik.
Mój też ma fragmentację na poziomie 30% i lekarz powiedział że w miarę ok. Badanie ogólne nasienia wyszło mu dobre. Mówił że może brać suplementy ale nie jest to konieczne.
Popieram lekarza. Wg mnie należy się słuchać specjalisty w tej dziedzinie. Bo co wie ginekolog o parametrach nasienia? Urolog na pewno ma większą wiedzę [emoji846]
 
Moja doktor powiedziała, że wyniki do zaakceptowania ale da mi steryd do kolejnej próby (bo ja do in vitro drugi raz podchodzić będę).
Steryd całkowicie sobie z tym poradzi.Ja mam Nk na poziomie 10% I też będę brała sterydy, heparyne i acard.A robiłaś jeszcze jakieś badania immunologiczne ? U mnie problem jest w cytokinach i kirach
 
reklama
Dziewczynki mam macice dwurożna, poroniłam 5tyg temu miałam zabieg lyzeczkowania. Lekarz mówi ze to za długo. Usg wykazało ze czysto jeśli. Od jutra mam brać antykoncepcję (na wyregulowanie hormonów)
...krew leci i leci
Czy któraś miala podobnie ? Martwi mnie, ze tak długo. Dwiewizyty kontrolne miałam jeśli nie prEstane lekarz mówi ze znów zabieg łyżeczkowania mnie czeka
 
Do góry