reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Czyli wychodzi na to że to indywidualna zależność. Ja encortonu nie zażywam - mój mąż tak, choć u niego nie zaobserwowałam wypadania włosów 😋 może dlatego że ich prawie nie ma 🤣🤣🤣
 
Hej dziewczyny
Cześć.
Dziwna sytuacja u mnie.W sobotę wyszedł mi bladzioch i testowałam kolejne dni(bobo test 25), testy delikatnie ciemniały.Dziś zrobiłam betę (12dpo) i wyszła 18,200 mIU.Nie wiem teraz jak to możliwe że taka niska przy tych ciemniejących kreskach.... Dziś jest termin @ i 12dpo. Poprzedni cykl miałam ciążę biochemiczną;-(( Pojutrze powtórka bety i zobaczymy ale słabo to do mnie przemawia
To moja 6 ciąża(mam dwójkę dzieci)od czasu porodu synka w 2019r mam same niepowodzenia.W maju ubiegłego roku poronienie w 8 tyg i jedna biochemiczna w zeszłym miesiącu, po której zaszłam w pierwszym cyklu i oto rezultat-też marny;-( w tym cyklu wróciłam do encortonu 15mg od 10dc i sulfasalazyny(steryd).
 

Załączniki

  • 3AADD115-714A-44A9-8CAB-67BF038AFA73.JPEG
    3AADD115-714A-44A9-8CAB-67BF038AFA73.JPEG
    1,4 MB · Wyświetleń: 92
Dziewczyny czy intralipid podaje się w określonej fazie cyklu podczas starań ? Immunolog mi nic nie powiedział o tym a ktoś mi wspomniał że tydzień po owulacji się powinno. @Charlotte21 jak było u Ciebie?
 
Dziewczyny czy intralipid podaje się w określonej fazie cyklu podczas starań ? Immunolog mi nic nie powiedział o tym a ktoś mi wspomniał że tydzień po owulacji się powinno. @Charlotte21 jak było u Ciebie?
Intralipid podaje się w okolicach owulacji, potem w okolicach testowania i potem już zależy od lekarza jak zleci.
 
Dziewczyny czy intralipid podaje się w określonej fazie cyklu podczas starań ? Immunolog mi nic nie powiedział o tym a ktoś mi wspomniał że tydzień po owulacji się powinno. @Charlotte21 jak było u Ciebie?
Tak jak @burczuś napisała wydaje mi się to prawdopodobne. Niestety nie mam jak sprawdzić. Bo jedyna wada moich lekarzy bylo to ze nie dawali mi wydrukow. I zwyczajnie nie pamietam 🤔 moze ewentualnie po paragonach moge dojść i sprawdzę czy wtedy na aplikacji mialam blisko owulacje 🤷‍♀️ zobaczę co soe da zrobić.
 
@Charlotte21 @Agnieszka_1988 Wklejam stary post marshia o intra
ja brałam intralipid od owulacji, wcześniej nie brałam. Natomiast już od testu bardzo dużo. Łącznie chyba 16 dawek do 16 tc. Przy czym od samego testu co 4 dni do serduszka. Potem co 7 dni jakoś do 11 tc, potem co 10 dni i na samym końcu miakam odstęp 2 tyg pomiędzy ostatnimi wlewami. To była moja 6 ciąża. Z obciążeń: wiek: 41 lat, amh 0,76, NK 28,7%, rozjechane cytokiny, tnf ponad 10 tys. Oczywiście pai i czynnik VR2 - wg większości lekarzy to zakrzepica. Brałam heparynę 0,6, intralipid, aspirin cardio, metyle. Córeczka dzis kończy 14 miesięcy :)
 
reklama
@Charlotte21 @Agnieszka_1988 Wklejam stary post marshia o intra
Znam historie. 👍 pamiętam jak się balam ze nie mialam tyle wlewów.
Ja bralam po stracie moze dwie dawki po 100 ml. I zaszlam w ciaze. Potem dostalam od razu pełne dawki co 2 tygodnie. Bralam co 2 tygodnie pod koniec co 3 tygodnie wlewy od pozytywnego testu do 20 tc. W poprzedniej (drugiej straconej) mialam moze kilka wlewów. Przed ostatnia trzecia i donoszona ciaza nie mialam wlewów. Bylam po dwoch stratach w obrębie pol roku. Pierwsze poronienie o szpital 10 stycznia a drugie poronienie i szpital 8 czerwca. Do końca życia bede pamiętać. Wyszlam ze szpitala i tesc okazało się że ma glejaka mózgu IV stopnia. Za miesiąc wujek który jest n bardzo blisko dostał drugiego zawału. Dla mnie to było za duzo. Odpuściłam. Odstawilam leki. Nie byko monitoringu. Nic. Tylko letrox. I na wakacjach pod namiotem sie udało. Mialam w domu jeszcze paczkę sterydu i heparyny(bo nadzieja umiera ostatnia). Naoisalam do lekarki. Od razu miala wziac i za 3 dni mialam pierwszy wlew. Woec w jednej ciazy musialam mieć wlewy przed a w kolejnej sie udało bez nich.
Zmierzam do tego, że nie ma uniwersalnej dawki. Każda z nas jest inna. I jak widać raz trzeba więcej. Raz mniej. Ale warto walczyć. Patrze na moja 7.5 miesiączna spiaca corke i nie zaluje żadnej złotówki, żadnego pobierania krwi itp. Warto.
 
Do góry