reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Porzeczka1234 mam pytanko....jestem na diecie cukrzycowej, krzywa pare tyg temu wyszła ok ale od paru dni cukry na czczo wariuja i dieta. Aleeee mam problem bo mam wrażenie ze jem non stop, jestem cholernie najedzona a nawet przejedzona a obliczylam ze zjadam jakiea 1600kcal ... czy to wystarczy ? Serio już wiecej nie jestem w stanie w siebie wcisnąć 🙈
 
reklama
@Destino przepływy zawsze mam sprawdzane i są dobre dimery mam 1500 a wagę teraz 60kg tydzień ciąży 20+3. Leżałam praktycznie 4miesiace teraz mogę trochę więcej się ruszać to i spacery porobię bo tak to tylko leżałam. Zobaczę co mój gin powie na dawkę heparyne. Dzięki i Pozdrawiam
Przy problemach zakrzepowych niezwykle ważny jest ruch. Jeśli go nie ma, to zwiększa się heparyne. Między innymi dlatego dostaje się ja po cc
 
@Destino niestety wcześniej był duży krwiak i musiałam leżeć teraz dopiero mogę powoli chodzic
Tak wiem, pamiętam. Tylko mówię, co jest potrzebne by unikać takich problemów. Nigdy nie wiadomo jak to wszystko dobrze zrobic, bo wydaje mi się, że brakuje dobrej opieki medycznej i samemu trzeba troszczyć się o wiele. Spróbuj się teraz trochę rozchodzić. Powinnaś zauważyć różnice w sopoczuciu, a czasem nawet w wynikach. U mnie jak więcej się ruszałam to ddimery nawet malaly
 
@Destino no muszę zaczac chodzić choć w psychice też strach żeby się znowu nie powtórzył krwiak muszę głowę przestawić bo cały czas mi lekarz mówi żebym też nie przesadzała z aktywnoscia i dlatego cały czas się boje czy mogę już funkcjonować normalnie. Też miałaś d dimery podwyzszone?
 
@Destino no muszę zaczac chodzić choć w psychice też strach żeby się znowu nie powtórzył krwiak muszę głowę przestawić bo cały czas mi lekarz mówi żebym też nie przesadzała z aktywnoscia i dlatego cały czas się boje czy mogę już funkcjonować normalnie. Też miałaś d dimery podwyzszone?
Podwyższone ddimery w ciąży, to jest zjawisko fizjologiczne, prawda ;)?? Rozumiem Twoje obawy, pierwsza donoszona ciążę też w połowie przeleżałam i do końca miałam strach przed większą aktywnością.. Teraz też staram się leżeć ile mogę, ale wiadomo, że to już nie to samo, bo trzeba dziecko odebrać z przedszkola, dać mu jeść i się z nim pobawić, ale przez to mam nadzieję, że tym razem szybciej wrócę do większej aktywności, żeby tylko jakoś zleciał ten pierwszy trymestr 😉
 
@sówka91 jedni lekarze mówię że d dimery w czasie ciąży rosną i to norma inni każą uważać tak naprawdę moim zdaniem trzeba, samemu o wszystko się troszczyć i badać. U mnie jest też problem zylakowy i żeby to nie zaszkodzilo:/
 
@sówka91 jedni lekarze mówię że d dimery w czasie ciąży rosną i to norma inni każą uważać tak naprawdę moim zdaniem trzeba, samemu o wszystko się troszczyć i badać. U mnie jest też problem zylakowy i żeby to nie zaszkodzilo:/

Ddimery rosną w ciąży fizjologicznie, to jest normalne i prawidłowe. Tylko nie mogą rosną za szybko o o to chodzi. Jeśli masz np 1500 i za 2 tyg 1600 to luz, ale jakbyś za 2tyg miała 2500 to za szybko rosną
 
@sówka91 jedni lekarze mówię że d dimery w czasie ciąży rosną i to norma inni każą uważać tak naprawdę moim zdaniem trzeba, samemu o wszystko się troszczyć i badać. U mnie jest też problem zylakowy i żeby to nie zaszkodzilo:/
Moja przyjaciółka miała podwyższone i dzwonili do niej z prywatnej przychodni w środku nocy, że ma natychmiast jechać na sor.. A na sorze popukali się w głowę i powiedzieli, że przecież to w ciąży normalne, że wykrwawiłaby się w trakcie porodu jakby były takie niskie jak przed ciąża.. Ale w Twoim wypadku, gdzie jeszcze to żylakowe zagrożenie się przyplątało, to się nie dziwię, że kontrolujesz :) Trzymam kciuki!
 
reklama
Do góry