reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

To wynik badania histopatologicznego, czy wskazuje on jakie badania powinnam najpierw porobić (chodzi o ten stan zapalny) od czego zacząć ?

Mikroskopowo: zatory skrzeplinowe w świetle naczyń doczesnej z towarzyszącym rozlanym ostrym, ropnym naciekiem zapalnym z martwicą doczesnej. Organizujące się rozsiane krwiaki śróddoczesnowe. Widoczne pojedyncze, częściowo obrzęknięte kosmki. Fragmenty endometrium z ostrym ropnym naciekiem zapalnym i zjawiskiem Arias Stella. Z uwagi na brak struktur kosmówki i owodni oraz bardzo nieliczne kosmki w badanym materiale, nie można z całą pewnością wnioskować o przyczynach poronienia.
 
reklama
To wynik badania histopatologicznego, czy wskazuje on jakie badania powinnam najpierw porobić (chodzi o ten stan zapalny) od czego zacząć ?

Mikroskopowo: zatory skrzeplinowe w świetle naczyń doczesnej z towarzyszącym rozlanym ostrym, ropnym naciekiem zapalnym z martwicą doczesnej. Organizujące się rozsiane krwiaki śróddoczesnowe. Widoczne pojedyncze, częściowo obrzęknięte kosmki. Fragmenty endometrium z ostrym ropnym naciekiem zapalnym i zjawiskiem Arias Stella. Z uwagi na brak struktur kosmówki i owodni oraz bardzo nieliczne kosmki w badanym materiale, nie można z całą pewnością wnioskować o przyczynach poronienia.
Kochana a brałaś jakis acard, clexan w ciąży ? Ja bym przede wszystkim zrobila badania na trombofilie i na zespół antyfosfolipidowy.
 
@marina7 tak mi przykro. Znajdź dobrego teraz lekarza żeby Cię teraz pokierowal co do badań i dziewczyny co tu piszą też pomogą. Ja niestety dokładnie nie wiem jakie badania trzeba zrobić ale też poszłabym w trombofilie
 
Brałam duphaston 2 tabletki 3 razy dziennie i no-spa 3 razy dziennie i nic poza tym
Kochana zbadaj wszystko na zespół antyfosfolipidowy w necie masz nazwy badań :) progesteron dodatkowo zwiększa krzepliwosc więc ja bym zaczęła od zespołu i zrób go jak najszybciej i pozniej mutacje na trombofilie
 
Kochana zbadaj wszystko na zespół antyfosfolipidowy w necie masz nazwy badań :) progesteron dodatkowo zwiększa krzepliwosc więc ja bym zaczęła od zespołu i zrób go jak najszybciej i pozniej mutacje na trombofilie
Minęło równo 4 tygodnie od poronienia, czy nadal jest możliwe, że badanie wykryją zespół antyfosfolipidowy, jeżeli wystąpił ?
 
reklama
Do góry