reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@sówka91 byłam wczoraj u Pani doktor. Faktycznie niesamowicie miła i cierpliwa. Dostałam też od niej maila i mam pisać, jeśli wyjdzie coś nie tak w badaniach.
Przeprowadziła ze mną szeroki wywiad i obejrzała też nogi (mnie puchną i mrowią, co się nasiliło w ciąży). Ponoć to rzadki objaw trombofili, ale też objaw. Poza tym stwierdziła u mnie jakąś siność siatkową na nogach. Miałam już dużo badań zrobionych, ale zaleciła kolejne (a bez białka c i s, bo uznała, że u mnie to i tak nie ma znaczenia przy tych wynikach): proteinogram, fibrynogen, APTT, czas protrombinowy, d-dimery. Mam też zrobić antyTPO i antyTG (nigdy nie miałam), żeby już na 100% wykluczyć autoimmunologie.

Za miesiąc mam zbadać kwas foliowy, i uwaga, bez odstawiania folianu, bo chce wiedzieć, jaki mam na lekach.

W ciąży oczywiście clexane i acard 150 (teraz acard 75), chyba, że coś jeszcze wyjdzie w badaniach. Dodatkowo dostałam jeszcze inny lek, ten mam brać teraz przez miesiąc, gdy się nie staram-to na moje objawy. Potem mam odstawić. Nie wiem co z tym zrobić, bo w sumie myśmy teraz się nie starali, ale i nie zabezpieczali, i teoretycznie szansa może być.

@Lu_cy ja w tym wczorajszych zaleceniach mam: heparyna 0-0-1 (czyli na wieczór) i acard 150 też na wieczór. Różne są szkoły, więc się nie martw o kuzynkę.
Bardzo dziękuję za szczegóły dotyczące wizyty, czekałam na Twoją wiadomość, jak tam po wizycie, ostatnio sama sobie zbadałam też antyTPO, antyTG, kw.foliowy, Wit.B12, homocysteine, żeby zobaczyć jak tam ten mój organizm działa... Ja mam niedoczynność tarczycy (wyszła po pierwszym poronieniu, teraz biorę 88 euthyroxu), a nie mam Hashimoto (podobno rzadko tak się dzieje).. No nic, zobaczymy co to będzie dalej..
 
reklama
Bardzo dziękuję za szczegóły dotyczące wizyty, czekałam na Twoją wiadomość, jak tam po wizycie, ostatnio sama sobie zbadałam też antyTPO, antyTG, kw.foliowy, Wit.B12, homocysteine, żeby zobaczyć jak tam ten mój organizm działa... Ja mam niedoczynność tarczycy (wyszła po pierwszym poronieniu, teraz biorę 88 euthyroxu), a nie mam Hashimoto (podobno rzadko tak się dzieje).. No nic, zobaczymy co to będzie dalej..
Ja też mam nadczynność i teraz biore 80 eutyroxu i też nie mam hashimoto
 
Ja jak zapytałam o inna metodę niż szczepienia to nabąknął tylko o wlewach i niewiele inf nt mi udzielił. Jak zapytałam o steryd i accofil to powiedział, ze accofil jest na kir a ja genotyp bx i to jest dobry wynik, o sterydzie powiedział ze absolutnie bo to jak gaz i hamulec wciskany jednocześnie (steryd obniza allo, ktore ma w ciąży rosnąć)...

@Porzeczka1234 Aniu kochana Ty się nam tam czasem nie stresuj tylko pochwal się jakie imię wybraliście dla Twojego drugiego cudeńka <3

P.s. Gdyby któraś potrzebowała mam 13 zastrzyków clexane 0,4, opakowanie duphastonu i opakowanie progesteron besins :)
Jaka cena?
 
Dziewczyny przepraszam ze was tu mecze i przeszkadzam w dyskusji nad szczepieniami ale powiedzcie mi jakie bierzecie witaminy i w jakich dawkach w czasie starań ja kupiłam ostatnio takie witaminy
Ja teraz zestaw ze zdjęcia po 1 tabletce dziennie+vigantoletten 1000 2 tabletki (witamina D zarejestrowana jako lek)
 

Załączniki

  • Screenshot_2019-11-28-13-32-00-818_com.miui.gallery.png
    Screenshot_2019-11-28-13-32-00-818_com.miui.gallery.png
    411,3 KB · Wyświetleń: 68
@Mi80 a możesz mi powiedzieć co wyszło u Cb przyczyna poronień?
@Doradora czekam teraz na odpowiedz mojej lekarki bo poslalam do Niej czesc badan - czekam tylko na 2 badania do zespolu ASP no i kariotypy + trombofilia od genetyka tak że sie diagnozuje na razie w kwestii tego że to moje 3 poronienie po ostatniej ciąży.
Wiem tylko co bylo przyczyna ostatniego poronienia - wada genetyczna trisomia 18 podobno nie zwiazana z Nami jako rodzicami.
Kariotypy wiec genetyk chce sprawdzic pod katem tych 3 poronien.
Być może gdyby nie wada genetyczna byloby dobrze....nie ma co terax tego już roztrząsac bo tylko boli i boli.
Bardzo mi przykro z powodu Twojej sytuacji życiowej ale myślę że wszystko się poukłada
 
Dziewczyny a czy powiedziałybyscie mi o co chodzi z tymi komórkami nk?

Nk to Natural killers, występują w macicy i generalnie chronią zarodek przed złymi rzeczami. Jak jest ich za dużo to niszczą go. Ich liczba rosnue po owulacji wkasnue w celu ochrony komórki jajowej i zarodka, tule, ze nie powinny przekroczyć norm. Norma to ok 11%. Ja miakam 28% i na to brakam wlewy z intralupidu i 15 mg encortonu
 
Nk to Natural killers, występują w macicy i generalnie chronią zarodek przed złymi rzeczami. Jak jest ich za dużo to niszczą go. Ich liczba rosnue po owulacji wkasnue w celu ochrony komórki jajowej i zarodka, tule, ze nie powinny przekroczyć norm. Norma to ok 11%. Ja miakam 28% i na to brakam wlewy z intralupidu i 15 mg encortonu
A żeby wyszły te procentowe wartości NK, to trzeba zrobić badanie aktywności komórek NK??
 
reklama
Do góry