reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Pami123 ja byłam pacjentka dr Przybycienia i na pewno jeszcze za jakiś czas będę znow :) ale ja się nie szczepilam, dr Przybycien jeśli się nie zgodzisz na szczepienia spróbuje lekami podtrzymać ciąże
 
reklama
Jeśli można wiedzieć jakie leki brałaś ?
I czy miałaś problem z zajściem w ciąże czy jej utrzymaniem ?
U mnie 2 poronienia na koncie, które spowodowały niedrożność jajowodów dr P zrobił mi w gabinecie hsg i zaszłam od razu (ja nie miałam problemow z zajściem, w 2 straconych ciążach zachodziłam po 1 razie). U mnie problemem była wada macicy, możliwe ze immunologia choć dr P obstawiał właśnie wadę bo miałam ścianę pośrodku która trzeba było usunac. Bez tego pewnie by się nie udało bo dziecko nie miało by miejsca na rozwój... dodatkowo allo-mlr 3,6% (wg dr Sachy ciąży nie donoszę), nk: 15% i po dodaniu czegos po 2 h aktywność: 32%, wątpliwe ana 3. Leki: encorton 20mg, clexane, progesteron :)
 
U mnie 2 poronienia na koncie, które spowodowały niedrożność jajowodów dr P zrobił mi w gabinecie hsg i zaszłam od razu (ja nie miałam problemow z zajściem, w 2 straconych ciążach zachodziłam po 1 razie). U mnie problemem była wada macicy, możliwe ze immunologia choć dr P obstawiał właśnie wadę bo miałam ścianę pośrodku która trzeba było usunac. Bez tego pewnie by się nie udało bo dziecko nie miało by miejsca na rozwój... dodatkowo allo-mlr 3,6% (wg dr Sachy ciąży nie donoszę), nk: 15% i po dodaniu czegos po 2 h aktywność: 32%, wątpliwe ana 3. Leki: encorton 20mg, clexane, progesteron :)
Bardzo gratuluje mam nadzieje ze jak pójdę do niego to tez coś poradzi
 
Hej dziewczyny.

Co sądzicie o dr Sacha ? Komórki NK
Przepraszam, ja sie wtrace choć na forum to trafilam czytajac post dżoasi. Ja go nid polecam. Jesli immunolog to doc Pasnik, ew. Sydor który przyjmuje i w Krakowie i w Katowicach. U nas była koniecznosc szczepien i NK były zawyzone. Ze bliżej mam do Krakowa niż Łodzi to umówiliśmy sie do niego z czescia badan które zlecil dr Sydor a który polecal do szczepien Lodz. Niby fajny konkretny doktor. Na pierwdzej wizycie skierowal ns szczepienia a potem juz po szxzepienuach, po kontrolnym badaniu allo mlr dal zielone światło do transferu i zabronił intralipidu gdyz jego zdaniem szczepienia wszystko załatwia. Moim zdaniem gdybym miala podany intralipid to niebylaby potrzebna kolejna procedura bo w kolejnej procedurze zrobilam tak jak zalecal dr Sydor i doc Pasnik i synek juz ma roczek.
Ja na Twoim miejscu umawialabym sie do Łodzi. Doc tez odpisuje potem na maile swoim pacjentom, taki trochę lekarz nie z tej ziemi w pozytywnym tego slowa znaczeniu
 
Cześć. Zamierzam przejrzeć cały wątek. Ale może ktoś kto ma podobny problem do mojego i zagląda tu i jest mi w stanie podpowiedzieć co dalej robić i da nadzieję, że jest szansa aby urodzić dziecko.
w skrócie przedstawię moją historie : W tym roku poroniłam dwa razy: 9 tc i puste jajo płodowe. o Ciąże staraliśmy się 2 cykle, a o drugą w pierwszym cyklu pykło. Po poronieniu zbadałam : trombofilia wrodzoną, kariotyp ( mój i męża ), zespół antyfosfolipidowy, antykoagulant tocznia, białko c i s, czynnik krzepnięcia VIII i IX, fibrynogen, antytrombina, ANA, homocysteina, B12, OB, CRP ilościowo. Mąż - badanie nasienia z morfologią, Fragmentacja dna.
Złe wyniki :
trombifilia wrodzona : MTHFR C677 hetero, PAI 1 4G hetero
ANA dodatnie 1:2560.
homocysteina za wysoka = 13 - juz obniżona do 7.22
B12 = 187 - na dzien dzisiejszy wynik podniesiony = 422
zażywam wit b12 i b6 metylowana i kwas metylowany.

Czekam na wyniki ANA2 i ANA3.

Czy mam szansę na ciążę z takim wysokim wynikiem ANA ? :(

dziękuje z góry za odpowiedzi
 
reklama
Cześć. Zamierzam przejrzeć cały wątek. Ale może ktoś kto ma podobny problem do mojego i zagląda tu i jest mi w stanie podpowiedzieć co dalej robić i da nadzieję, że jest szansa aby urodzić dziecko.
w skrócie przedstawię moją historie : W tym roku poroniłam dwa razy: 9 tc i puste jajo płodowe. o Ciąże staraliśmy się 2 cykle, a o drugą w pierwszym cyklu pykło. Po poronieniu zbadałam : trombofilia wrodzoną, kariotyp ( mój i męża ), zespół antyfosfolipidowy, antykoagulant tocznia, białko c i s, czynnik krzepnięcia VIII i IX, fibrynogen, antytrombina, ANA, homocysteina, B12, OB, CRP ilościowo. Mąż - badanie nasienia z morfologią, Fragmentacja dna.
Złe wyniki :
trombifilia wrodzona : MTHFR C677 hetero, PAI 1 4G hetero
ANA dodatnie 1:2560.
homocysteina za wysoka = 13 - juz obniżona do 7.22
B12 = 187 - na dzien dzisiejszy wynik podniesiony = 422
zażywam wit b12 i b6 metylowana i kwas metylowany.

Czekam na wyniki ANA2 i ANA3.

Czy mam szansę na ciążę z takim wysokim wynikiem ANA ? :(

dziękuje z góry za odpowiedzi

Na ana w ciąży bardzo dobrze działa encorton. Ja miałam dużo niższe miano, dostałam najniższa dawkę encortonu (5mg) i urodzilam córeczkę ;) także głowa do góry! Metyle bierzesz i widać zaczynają działać. Przy pai1 dobrze byłoby pewnie brać heparyne w ciąży i ewentualnie acard. Masz jakiegoś sensownego lekarza prowadzącego?
 
Do góry