reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@ovli22 tak mi przykro :(

A u mnie jutro mija 4tyg po cc i wciąż w jednym miejscu rana nie zagojona, dzisiaj położna wyciągnęła mi nitkę z tego miejsca... jeszcze kuzwa zakażenia jakiegoś brakuje pfff... miała któraś tak?
 
Dziewczyny napiszcie jak mam zrobić te badania genetyczne płodu ? Bo podobno szpital nie robi trzeba gdzieś to wysyłać ? Mam kupić jakiś pojemniczek ?

Nigdy nie robiłam ;(
 
@ovli22 - przykro mi :(
Co do do badania genetycznego - w szpitalu musisz powiedzieć, że chcesz zrobić badania genetyczne, a więc będą musieli pobrać Ci kosmówkę do badania (np. podczas zabiegu). Szpital faktycznie nie wykonuje badania genetycznego, tylko histopatologiczne, które rzadko coś wnosi. Najlepsze badania genetyczne z kosmówki robi GENESIS Poznań. Wejdź na ich stronę i się zorientuj, co i jak. My dostarczyliśmy "materiał" sami - tzn. zawiózł go mąż. Ty z tego co kojarzę też jesteś z Wlkp., więc może ktoś od Ciebie będzie mógł to na ul. Grudzieniec podwieźć... jak nie, to można to wysłać, ale transport chyba jest dość drogi. Kosmówkę należy zabezpieczyć w jałowym pojemniku w soli fizjologicznej lub formalinie, podajże. U mnie szpital się tym zajął... nic nie musiałam kupować.

@ovli22 - tak sobie myślę; badaliście kiedyś przeciwciała przeciwplemnikom w nasieniu? może problem leży tutaj... u nas też dopiero teraz to wyszło, bo zaciągnęłam męża na te badania do Wrocka...
 
@ovli22 - przykro mi [emoji20]
Co do do badania genetycznego - w szpitalu musisz powiedzieć, że chcesz zrobić badania genetyczne, a więc będą musieli pobrać Ci kosmówkę do badania (np. podczas zabiegu). Szpital faktycznie nie wykonuje badania genetycznego, tylko histopatologiczne, które rzadko coś wnosi. Najlepsze badania genetyczne z kosmówki robi GENESIS Poznań. Wejdź na ich stronę i się zorientuj, co i jak. My dostarczyliśmy "materiał" sami - tzn. zawiózł go mąż. Ty z tego co kojarzę też jesteś z Wlkp., więc może ktoś od Ciebie będzie mógł to na ul. Grudzieniec podwieźć... jak nie, to można to wysłać, ale transport chyba jest dość drogi. Kosmówkę należy zabezpieczyć w jałowym pojemniku w soli fizjologicznej lub formalinie, podajże. U mnie szpital się tym zajął... nic nie musiałam kupować.

@ovli22 - tak sobie myślę; badaliście kiedyś przeciwciała przeciwplemnikom w nasieniu? może problem leży tutaj... u nas też dopiero teraz to wyszło, bo zaciągnęłam męża na te badania do Wrocka...

Wiesz co własne tez teraz zrobimy ! Powiem wam szczerze ze mój mąż Prawie żadnych badań nigdy nie robił . Doradźcie co może zrobić !
Bo w London twierdzili ze skoro zachodzę a nie utrzymuje to u mnie jest problem .
I gdzie takie badania można zrobić ?
Jest jakieś miejsce w Poznaniu ?

Ja jestem z lubuskiego ale nie mam daleko do Poznania .

Jeszcze kariotypy musimy zrobić .
 
Ostatnia edycja:
@ovli22 - ale z tego, co pamiętam to wcale tak szybko nie zachodziłaś w te ciążę, prawda? Ja w 1 i 2 zaszłam od razu, a w 3 i 4 ciążę zachodziłam około 6-9 miesięcy...także myślę, że te przeciwciała plemnikowe, które mojemu M. wyszły nie są przypadkowe, a jeśli teraz wyjdzie znów wada genetyczna to sorry, ale to już w ogóle mi podpada pod te przeciwciała, bo ma wysokie ich miano :/

Mój M. robił kiedyś:
-ogólne badanie nasienia
-MSOME 6600
-HBA
ale te badania wszystkie wyszły ok, nikt nie miał zastrzeżeń z lekarzy.

Teraz we Wro robiliśmy:
-morfologie nasienia,
-przeciwciala przeciw plemnikowe w nasieniu i krwi,
-posiew z nasienia
-fragmentację DNA (to się też czasem nazywa Chromatyna albo SCD).

A co do badań - my jechaliśmy z Poznania do Wrocławia bo nie znalazłam w Poznaniu miejsca, gdzie robią te przeciwciała z nasienia, a chcieliśmy zbadać wszystko za jednym razem, przy okazji badań KIRów, HLA-C i całej reszty. Za te ostatnie badania płaciliśmy łącznie we Wro 530 zł, co też w przypadku np. fragmentacji wyszło blisko 200 zł taniej niż w Poznaniu...
 
reklama
Do góry