reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Tak, te przeciwciała przeciw antygenom łożyska to właśnie te APA, które wymieniłam... ich koszt taki niski nie jest - 120-160 zł mniej więcej, ale zrobię... niemniej jak 5-ty raz się nie uda to chyba odpuszczę... moje ostatnie 4 lata życia to nie życie, to walka, badania, szukanie, czekanie, itd. Ile można...
O Jezu to się popisałam z ceną ja szczerze raz robilam z pakietu medicover a raz u Maliny a tam wybuliłam 3800 także nawet nie wiedziałam , że taka cena. Kochana ja Cię rozumiem sama od 2013 zaczełam starania a urodziłam żywe dziecko pod koniec 2017 . Próbuj póki starczy sił kazdy zna swój limit.

@kasiula222 jak sie czujesz?
 
reklama
@marshia to badanie robia mi ze wzgledu na to ze ciaza ze szwem na szyjce, a co za tym idzie wysokiego ryzyka. Mam miec to badanie co 2 tygodnie, do 26tc o ile sie nie myle. Tylko nie wiem po co je robia skoro nie reaguja kiedy jest ryzyko porodu. Myslalam, ze poloza mnie na patologie na obserwacje, ale niestety - nie praktykuja tego :/
No chyba ze pojawia sie bole lub plamienia...
 
Cześć. Jestem tu nowa i zbliża sie moj wielki dzien-porod. Obecnie 39tc. Od samego początku ze względu na wcześniejsze poronienia dostałam clexane 0,4 od początku ciąży.. Oprocz krwawien z nosa raz na miesiąc wszystko ok, ale boję sie porodu bo jeśli cos sie zacznie dziać to nie robic zastrzyku i musi minąć 24h. To moja pierwsza ciąża i ja niewiem jak to sie zacznie przecież i spać juz przez to nie mogę. Mam wizję ze dostanę krwotoku podczas porodu i ogólnie jestem przerażona... Dziewczyny czy któraś z Was miała taka sytuację? Szukajac w lupce trafiłam na to forum wiec mam nadzieję ze dodacie mi otuchy z własnego doswiadczenia.. Pozdrawiam :*
 
@Anima2689 z doświadczenia powiem tak zrób badanie aptt na 24 h po zastrzyku jeżeli będziesz miała powyżej wynik 30 s odstawiła bym heparyne na 24+12. Ja miałam taki wynik i oczywiście przy CC krwotok i dreny. Odstawiina hepatyna była za późno.

@Marthi Ty chyba nie wierz jak Ci współczuję naprawdę cały czas o Tobie myślę:( :(
Ale jeżeli chcesz znać moje zdanie to ja poczekalabym do wyniki z.poznania z dzidziusia.... Ja po swoim ostatnim poronieniu u Jerzego nie robiłam już więcej badań nie szukałam większej dziury w całym. Uznałam że leczenie było nie trafione. Zmieniłam leczenie. Sama nie wiem może spróbuj większy steryd? Może nie bi3rz sterydu i Heparyny w każdym cyklu tylko włączysz po pozytywnej becie. Dodatkowo jak zaczniesz dalej szukać to przeciagniesz ciążę w czasie a ja uważam że najwieksza szansa na sukces jest szybko po poronieniu :( wydaje mi się że wtedy te komórki jajowe są lepsze...
Po za tym i tak robiąc te wszystkie dodatkowe badania leczenie masz to samo, a skoro i tak nie chcesz ani szczepień ani wlewów to po co się dalej zdiagnozować? Może jedyne sensowne badanie to to co Ci porzeczka sugerowała męża z nasienia ? To czy on ma przeciw ciała? Może jakby on brał stery w Twoje owu no sama nie wiem... Ale tylko to mi się wydaje ma sens. Reszta bym odpuscila.
 
@Anima2689 z doświadczenia powiem tak zrób badanie aptt na 24 h po zastrzyku jeżeli będziesz miała powyżej wynik 30 s odstawiła bym heparyne na 24+12. Ja miałam taki wynik i oczywiście przy CC krwotok i dreny. Odstawiina hepatyna była za późno.

@Marthi Ty chyba nie wierz jak Ci współczuję naprawdę cały czas o Tobie myślę:( :(
Ale jeżeli chcesz znać moje zdanie to ja poczekalabym do wyniki z.poznania z dzidziusia.... Ja po swoim ostatnim poronieniu u Jerzego nie robiłam już więcej badań nie szukałam większej dziury w całym. Uznałam że leczenie było nie trafione. Zmieniłam leczenie. Sama nie wiem może spróbuj większy steryd? Może nie bi3rz sterydu i Heparyny w każdym cyklu tylko włączysz po pozytywnej becie. Dodatkowo jak zaczniesz dalej szukać to przeciagniesz ciążę w czasie a ja uważam że najwieksza szansa na sukces jest szybko po poronieniu :( wydaje mi się że wtedy te komórki jajowe są lepsze...
Po za tym i tak robiąc te wszystkie dodatkowe badania leczenie masz to samo, a skoro i tak nie chcesz ani szczepień ani wlewów to po co się dalej zdiagnozować? Może jedyne sensowne badanie to to co Ci porzeczka sugerowała męża z nasienia ? To czy on ma przeciw ciała? Może jakby on brał stery w Twoje owu no sama nie wiem... Ale tylko to mi się wydaje ma sens. Reszta bym odpuscila.
Na czczo trzeba iść? Czyli jeśli robię zastrzyk o 18 to Na drugi dzień o 19 iść na badanie? Co to oznacza odstawiwnie 24+12? Hmm
Na czczo o 19 heheh tez jestem dobra. Dopiero doczytałam co napisałam :D
 
@Porzeczka1234 dziekuje kochana że pytasz ;) Dziś na szczęście lepiej ,wczoraj wypłakałam chyba wszystkie swoje skutki .:(( Łzy mi same leciały nie miałam na nich wpływu ;(ten żal i ból musiałam wypłakać chyba .. Chciałam się zapisać do Przybycienia ale dopiero w sierpniu mam dzwonić by się umówić . Chce skonsultować z nim te wszystkie moje badania i znać jego zdanie co do tych poronien. Sama już nie wiem czy ja za bardzo chce że nie wychodzi .. czy po prostu odpuścić i tyle .. tylko to nie takie proste ;(
@Marthi ja bym drugi raz nie powtarzała tych samych badań bo i tak będziesz obstawiona lekami . A zawsze zostanie w kieszeni .
 
Hej Dziewczyny,
odebrałam wyniku posiewu i wyszło Streptococcus agalactiae a przy tym opis, że wzrost obfity. Myślicie, że to może odpowiadać za moje nawracające infekcje i objawy typu pieczenie, swędzenie itd.?
 
reklama
Hej Dziewczyny,
odebrałam wyniku posiewu i wyszło Streptococcus agalactiae a przy tym opis, że wzrost obfity. Myślicie, że to może odpowiadać za moje nawracające infekcje i objawy typu pieczenie, swędzenie itd.?
Może ale nie musi. Ja miałam infekcje za infekcja i zrobili mi kolponoskopie i okazało się że miałam hpv. Jak to przeleczyli to przestałam kąpać grzybki i bakterie
 
Do góry