reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

?! Moja mama cukier na czczo miala 260 ! Od razu wyslana na krzywa cukrowa i od razu glukometr od rodzinnego i od diabetologa... na czczo 200 to cukrzyca, wiec jak sie diabetyk nie nalezy ? Mowisz o diabetologu? Bo nie wiem czy dobrze rozumiem....

Kolacje jem o 21 - ale wstaje o 7.30 i do 8 jem śniadanie. U mnie taka przerwa sie sprawdza. Jem zawsze kanapke z chleba pelnozoarnistego (tylko chleb , który sama upieke, albo chleb castello bio z lidla albo kromka 7 ziaren z biedronki - innych nie) i albo jem z jakas ryba (mysle ze jak ktos je szynki czy mieso to tez bedzie ok) albo z twarozkiem. Do tego pomidor albo ogorek. I przed samym snem pije troche wody z kiszonej kapusty i zakwasu z burakow
Tak myślę o diabetologu ja myślałam że zejdę u tego rodzinnego mój ojciec taki spokojny o nic nie potrafi walczyć jak lekarz powie tak jest to ja z ryjem , że ten glukometr niech da itd to on oczywiście że się nie należy itd nie bardzo wiedziałam czy to prawda czy nie no ale suma summarum dostał ten glukometr receptę na paski leki i mierzymy ja kupuje chleb dla diabetyków także myślę że jest on ok ale dobrze wiedzieć że jest taki chleb w lidlu w ogóle ojciec je to na prawdę mało max (4 -3 kromki ) robie wszystko prawie sama od majonezu po śledzie nawet wedlinę. On tych buraków nie bardzo tego soku ale może z kapusty albo z ogórków kiszonych ( robią sama ) może mu wcisnę . Dziękuję za informację . Będziemy mierzyć jak coś nam nie będzie z dieta wychodzić to będę się Ciebie radzić bo pamiętam że Ty też miałaś wysoki cukier na czczo

Ps to uważasz że się należy to skierowanie ? To muszę z nim pójść do lekarza w piątek tego samego bo kazał mierzyć cukry i przyjść za 7 dni ! Jeszcze jedno czy do 140 po posiłkach to jest ok? Ja wiem że czym niżej tym lepiej ale jakie jest to max?
 
reklama
Tak myślę o diabetologu ja myślałam że zejdę u tego rodzinnego mój ojciec taki spokojny o nic nie potrafi walczyć jak lekarz powie tak jest to ja z ryjem , że ten glukometr niech da itd to on oczywiście że się nie należy itd nie bardzo wiedziałam czy to prawda czy nie no ale suma summarum dostał ten glukometr receptę na paski leki i mierzymy ja kupuje chleb dla diabetyków także myślę że jest on ok ale dobrze wiedzieć że jest taki chleb w lidlu w ogóle ojciec je to na prawdę mało max (4 -3 kromki ) robie wszystko prawie sama od majonezu po śledzie nawet wedlinę. On tych buraków nie bardzo tego soku ale może z kapusty albo z ogórków kiszonych ( robią sama ) może mu wcisnę . Dziękuję za informację . Będziemy mierzyć jak coś nam nie będzie z dieta wychodzić to będę się Ciebie radzić bo pamiętam że Ty też miałaś wysoki cukier na czczo

Ps to uważasz że się należy to skierowanie ? To muszę z nim pójść do lekarza w piątek tego samego bo kazał mierzyć cukry i przyjść za 7 dni ! Jeszcze jedno czy do 140 po posiłkach to jest ok? Ja wiem że czym niżej tym lepiej ale jakie jest to max?
Link do: Polskie Towarzystwo Diabetologiczne - Cukrzyca.info.pl - Zalecenia kliniczne - Zalecenia kliniczne dotyczące postępowania u chorych na cukrzycę 2018

Moze wydrukuj lekarzowi... nie czytalam tego ale jak wyszukasz slowo na czczo to widac ile powinno byc..jesli twoj tata ma 200 to jest 100% cukrzyca ! Czy paski i leki dostal na refundacje?
Ja bym.wymusila skierowanie do diabetologa. Nie patrzac na zadne artykuly czu cos ale na samo to, ze wynik dwukrotnie przekracza norme laboratoryjna to jest wystarczajace wskazanie ! Co szkodzi lekarzowi? Niech da najwyzej diabetolog was odesle !
Ja mialam cukier idealny, tylko IO wyszla to moj rpdzinny dal skierowanie do diabetologa, a jak jeden diabetolog okazal sie idiota to dostalam do innego diabetologa i do poradno chorob metabolocznych... wiec uwierz mi maja prawo dawac skierowania szczegolnie z takim wynikiem... az nie moge uwierzyc co za matol z tego lekarza :(

Jasne jak cos to pisz co moge to pomoge ;*
Moja mama na czczo obnizyla lekami teraz ma tak do 130 a miala.wlasnie 160. Dietę niby trzyma ale ja tam widzę, ze nie zbyt trzyma... tzn ja bym do większości produktow sie przyczepila... no ale coz.

Ten sok z kiszonych burakow i z kiszonek kapusty to go jakos noe trzeba bardzo dużo. Ogolnoe duzo kiszonek jesc - wtedy organizm sie zakwasza ;)
Chleb z piekarni z nazwa"niski IG" to często oszustwo. Sprawdzilam sklady w 3 piekarniach....
Wazne, zeby tata nie jadl nic co zawiera cukier i inne slodzidla, jadł co ok 3h mniejsze porcje ale regularnie. I zeby w niczym nie bylo białej maki ani takie ktora udaje make razowa... maki sa ok od typu 1850.. a np w Klosie wszystkie chleby nawet te razowe zytnie itp sa z maki 750.. takze tez nie zdrowe.

Prosze o przepis na majonez ;)

Wode z kapusty kiszonej (byle nie kwaszonej) mozna kupic tez w butelce albo kartoniku.

Nie wiem na 100% czy u kazdego tak jest ale ja w ciazy musze miec do 140 po 1h
Moja mama ma mierzyc po 2h i tez ma miec dp max 140. Na czczo najlepiej do 90 ale wiadomo jak schodzi sie z takiego wysokiego poziomu to dluzej to trwa. A no i np u mnie kluczowe okazalo sie wstawanie rano o tej samej porze i jedzenie regularnie.

Uf... no to sie rozpisalam [emoji14]
 
@Oczekujaca123 Dziękuję ci za wszystkie info. ja czytam już każdy skład o matko wszędzie cukier we wszystkim . Zdaje sobie z tego sprawę że jeśli jest 0,5 to jeszcze do zniesienia ale na prawdę zakupy teraz dość dużo czasu zajmują.
Majonez:
1 jajko wbijamy do miksera i ubijamy na taka kogiel mogie cały czas miksując dodajemy tego jedną łyżka musztardy( na razie nie znalazłam takiej z całkowitym składem bez cukru ale jest czeska która ma 0,2) do tego szczypta soli szczypta pieprzu ( jeśli nie lubisz nie musisz) łyżka 2 soku z cytryny i powoli wlewamy 3/4 szklanki oleju słonecznikowego. Ubijamy jeszcze że 2 minuty i zrobione. Majonez będzie taki lekko płynny jeśli dodasz 1 łyżka ksylitolu będzie gęsty. Na koniec dodaj ok 10 -20 ml gotowanej wody żeby to jajko zagotować chodzi o sanmonelle ewentualnie z surowego jaja. I gotowe. W ciągu 2 dni trzeba zjeść ale z tego przepisu wychodzi szklanka 250 ml jeśli dasz mniej oleju będzie to mniej. Jest na prawdę dobry nie używam go dużo ale zawsze do jakieś sałatki np z pieczarek gotowanych i fasolki szparagowej zielonej polecam super smakuje.Jajeczka gotowane etc.

Staramy się mu wpoić ta regularność i chyba sam zrozumiał że to ważne .

A czy organizm zakwasić można woda z cytryny? Czy grejfruta wydaje mi się ze tak?

Dziewczyny przepraszam że tak o sobie ale trochę nas to zaskoczyło a mój ojciec że wschodu i uwielbia kluski makarony itd także trudno mu to ogarnąć

@maa821 ja mam angelcare monitor i nianie polecam nigdy nas nie oszukał nigdy się nie włączył alarm a Zosia jak śpi to w każdym rogu łóżeczka jak by chodziła w nocy.

@marzycielka81 kochana myślę że w twoim przypadku to trochę dietę zmienić chodź metę pewnie dostaniesz. Może stąd jajka marne mhhh.
 
@Oczekujaca123 Dziękuję ci za wszystkie info. ja czytam już każdy skład o matko wszędzie cukier we wszystkim . Zdaje sobie z tego sprawę że jeśli jest 0,5 to jeszcze do zniesienia ale na prawdę zakupy teraz dość dużo czasu zajmują.
Majonez:
1 jajko wbijamy do miksera i ubijamy na taka kogiel mogie cały czas miksując dodajemy tego jedną łyżka musztardy( na razie nie znalazłam takiej z całkowitym składem bez cukru ale jest czeska która ma 0,2) do tego szczypta soli szczypta pieprzu ( jeśli nie lubisz nie musisz) łyżka 2 soku z cytryny i powoli wlewamy 3/4 szklanki oleju słonecznikowego. Ubijamy jeszcze że 2 minuty i zrobione. Majonez będzie taki lekko płynny jeśli dodasz 1 łyżka ksylitolu będzie gęsty. Na koniec dodaj ok 10 -20 ml gotowanej wody żeby to jajko zagotować chodzi o sanmonelle ewentualnie z surowego jaja. I gotowe. W ciągu 2 dni trzeba zjeść ale z tego przepisu wychodzi szklanka 250 ml jeśli dasz mniej oleju będzie to mniej. Jest na prawdę dobry nie używam go dużo ale zawsze do jakieś sałatki np z pieczarek gotowanych i fasolki szparagowej zielonej polecam super smakuje.Jajeczka gotowane etc.

Staramy się mu wpoić ta regularność i chyba sam zrozumiał że to ważne .

A czy organizm zakwasić można woda z cytryny? Czy grejfruta wydaje mi się ze tak?

Dziewczyny przepraszam że tak o sobie ale trochę nas to zaskoczyło a mój ojciec że wschodu i uwielbia kluski makarony itd także trudno mu to ogarnąć

@maa821 ja mam angelcare monitor i nianie polecam nigdy nas nie oszukał nigdy się nie włączył alarm a Zosia jak śpi to w każdym rogu łóżeczka jak by chodziła w nocy.

@marzycielka81 kochana myślę że w twoim przypadku to trochę dietę zmienić chodź metę pewnie dostaniesz. Może stąd jajka marne mhhh.
Musztarda djon jest bez cukru, ale ma specyficzny smak. Zalezy kto co lubi ;)
No niestety wszedzie cukier... glupi koncentrat pomidory.. bez cukru jest tylko z Rolnika ;/
Musze sprobowac ta musztarde czeska, bo ta djon srednio mi pasuje.

Makarony tez jem, ale najlepiej pełnoziarniste a jesli tata nie lubi to wazne, zeby byly z pszenicy durum albo z semoliny ;)

No i mierzyc cukier 2h po posilku. Musi wiedziec co moze jesc a co nie, na kazdego dziala cos innego.
Mysle, ze woda z cytryna nie zaszkodzi. Ja tez pije ;)
 
Musztarda djon jest bez cukru, ale ma specyficzny smak. Zalezy kto co lubi ;)
No niestety wszedzie cukier... glupi koncentrat pomidory.. bez cukru jest tylko z Rolnika ;/
Musze sprobowac ta musztarde czeska, bo ta djon srednio mi pasuje.

Makarony tez jem, ale najlepiej pełnoziarniste a jesli tata nie lubi to wazne, zeby byly z pszenicy durum albo z semoliny ;)

No i mierzyc cukier 2h po posilku. Musi wiedziec co moze jesc a co nie, na kazdego dziala cos innego.
Mysle, ze woda z cytryna nie zaszkodzi. Ja tez pije ;)
Podobno w biedronce jest makaron z fasoli i pomidorów ale jeszcze nie znam skadu po tym świecie pójdę i poczytam! Dzięki za info o makaronie wszystko notuje
 
Ale nastukałyscie dziewczyny... Pare dni nieobecności i ciezko nadrobić[emoji6]

@marshia - pięknie się zaokrąglasz. Zazdroszczę takiej „nudnej” ciazy. Oby tak juz do konca;* Edit: przystopowanie wskazane. ;*

@Destino - mam nadzieje, ze obawy o depresje były tylko chwilowe... :* jesli nie, moze skonsultuj sie z psychologiem. Moze to pomoze;* Jak sie w ogole teraz czujesz? Czy juz lepiej?

@maa821 - gratulacje i współczuje przezyc... przypadek bardzo ciezki, faktycznie. Najwazniejsze jednak, ze maluszek jest juz z Toba!!!;* bądźcie silni i zdrowi!
Ps. Moja kolezanka z pracy przechodziła bardzo podobna sytuacje do Ciebie - niestety maly nie przeżył :(, ona 3 dni w śpiączce... tez transfuzja krwi i walka o jej zycie... rok później tuliła juz kolejnego synka i poszło wszystko Ok, ale swoje przeszła... szczescie, ze u Was wszystko w miare dobrze sie skonczylo! Badz silna! Bądźcie oboje;*

@Hope24 gratulacje!

@marzycielka81 - Tak do szpitala idę w niedziele, Dziekuje za wskazowki[emoji4]

@Beciiia-87 - dziękuję Ci takze za wskazówki:))

@burczuś - jak wyjazd w gory?:)

@olaa90 - jak sie czujesz kochana? Az mi łezka sie zakrecila jak przeczytałam o Twojej przegrodzie naprawionej przez dr Gawlika i zobaczyłam na usg Twoje szczescie[emoji4]

@plastulinka - gratulacje!
@Zzzzzz - gratuluje Zuzi.

@marshia - super, ze poszłaś do Banacha [emoji4] mam nadzieje, ze Cię troche uspokoił. Fajny gosc.

@JoannaRak - przytulam:*

@nafoczka - dziękuję za pamięć![emoji173]️ Jak zdrowko u Ciebie?

@marzycielka81 - tak jak Ci wczoraj pisałam, dopilnuj lepiej cukry i insulinę przed transferem... warto o to zadbać[emoji8]!


U mnie stara bieda. Juz tęsknie za wyjazdem do Sopotu...poniżej kilka widoczków [emoji4]

Zobacz załącznik 915555
Zobacz załącznik 915556
Zobacz załącznik 915557

Za tydzien o tej porze bede juz w szpitalu do laparo... troche sie boje, ale nie mysle o tym poki co. Odstawiłam na razie witaminy, biore tylko Letrox i wit. D. Trzymam zdrowa diete i poki co cukry Ok. Nie biore tez juz Glucko. Zaczne brac Siofor na miesiąc przed staraniami tak jak zalecił mi Endo. Zaufałam mu i poki co czuje sie bdb, cukry mam cały czas w normie (nawet p o słodkich grzeszkach typu lava cake, na ktore skusilam sie w Sopocie[emoji12] zdjecie poniżej).

Zobacz załącznik 915560

Byłam pierwszy raz prywatnie u lekarki, ktora robiła mi Hsg i bedzie robic laparo. Po Hsg wszystko super, jedynie troche płynu miałam i to jej nie pasowało, ale reszta Ok. Zrobiła mega dokładne badania a to co mnie najbardziej zaskoczyło, ze od razu z imienia mnie pamiętała, ciepło przywitała, pamietała wszystkie leki, poronienia ktore miałam itd takze super. Do prowadzenia sie nie nadaje bo o immuno niewiele wie co juz wyczailam, ale jako lekarz od szpitala i doraźnej pomocy super babka. Uśmiechnięta, ciepła i ta pamiec. Szok... tego sie nie spodziewałam.

Z nowości, moja rodzinka była u Osteopaty. Wyszło, ze mojej mamie np robia sie torbiele na piersiach bo ma pod piersią słabo dotlenione cos tam, zbiera sie tam jakis kwas i powstają torbiele przez to (mama miała tez raka piersi) + słabo dotlenione ma jelita i musi ćwiczyć, siostra ma alergie pokarmowe od nerwow i stresów wg tego Osteopaty. Mama zaś opowiadała mu o moim przypadku i ten powiedzial, ze mam koniecznie przyjsc... ze niby czasem wystarczy kilka cwiczen by dotlenić i poprawic krążenie przy macicy, ze ma sporo pacjentek z tym problemem i to na żadnym badaniu czy usg nie wychodzi... a wlasnie przez te zlogi obumierają zarodki... Zastanawiam sie czy cos w tym jest czy to jakas ściema. Mojej mamie np wbijał tez na sesji igiełki w szyje wiec cos z akupunktury pewnie tez wykorzystuje. Moze sie kiedys przejdę... Takze u mnie tyle.

Miłej niedzieli Wam zycze[emoji5]
 
Ostatnia edycja:
Cos chyba te zdjecia nie chca sie dodać :/



IMG_1022.JPG
 

Załączniki

  • IMG_1022.JPG
    IMG_1022.JPG
    528,9 KB · Wyświetleń: 398
reklama
Do góry