reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Maciejka78 specjalnie poszlam odgrzebac clexane[emoji4]
W dawce 0,6 mam podzialke
Jak pecherzyk poszedl do gory w to jest rowno 0,6
A jak masz ten pecherzyk tam gdzie igla to jest 0,8 lub wiecej[emoji4]strzep pecherzyk
Mnie tez szypia zastrzyki i wieksza dawka wlasnie bardziej mnie szczypala


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
@matulkaa 8mg dobrze zrozumialam. Kochana a możesz powiedzieć mi jaki dokładnie brałas ten kwas.. Bo ja biorę teraz actifolin 2mg a dr P przepisał ac. Folicium 5mg plus solgara metylowanym kwas foliowy plus pregne plus.... I chyba będę to brała?
 
@Maciejka78 , masz zwiększona dawkę tylko na podstawie ddimerów? Moja lekarka twierdzi,że nie ma co ich badać,bo one w ciąży rosną fizjologicznie i nawet jak są ponad normę,nic sie z tym nie robi. Ponoć i 2000mogą być. Koleżanka w ciąży na clexanie po 3 stratach mimo podwyższonych ddimerów nie miała zwiększanej dawki, na dniach rodzi. Kurczę sama nie wiem już z tym zwiększaniem, czytałam że sie powinno zwiększać wraz z wagą,ale moja lekarka tak nie robi. Zbadam anty xa,tak chyba będzie najlepiej.
 
Kobietki czy któraś z Was brała fraxiparine 0.6 w ampulkostrzykawkach z podziała albo clexane z podzialka? Hematolog na podstawie wyników (d-dimery skoczyly z ponad 300 na ponad 900) zwiększył dawkę fraxi z 0.4 na 0.6. Biorę od kilku dni ta większą dawkę ale kurczę mam wątpliwości czy w ampulce nie ma więcej leku niż to 0.6? Trochę głupie to pytanie ale jak patrzę na ampulke i te podziały to wydaje się jakby tam było 0.8. Zaczęły wypadać mi włosy i szczypie mnie po wstrzyknieciu miejsce wklucia i kurczę boję się, że moze za duża ta dawką dla mnie albo za dużo jej wstrzykuje. Waga ma około 56 kg jeszcze :D. Nie wiem jak wygląda clexane może też tak jest. Jeśli macie doświadczenie proszę napiszcie.

Buziaki dla naszych pięknych Skarbów: *))
Maciejka ja bralam 0,6 i też mnie szczypalo . Może spróbuj w inne miejsce robić zastrzyki? Chociaż pamiętam że mnie najbardziej na rękach szczypalo...

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuję Kochane za sugestie próbowałam już w udo ale też szczypało. Kurde ja pomyślałam, że większość z nas ma raczej dawkę 0.6 a ta moja wcześniejsza 0.4 to była taka profilaktyka więc nawet nie wzbranialam się przed jej zwiększeniem Ale teraz to już nie wiem sama. Wizytę u gina mam dopiero 15go.
@agatush na jakiej podstawie zwiększono u Ciebie dawkę? Też badałaś anty xa? Kurczę może i ja powinnam to zrobić?
@smerfik88 ja przed ciąża i teraz nadal mam zalecony Bcomplex with metafolin and intrinsic Factor z Douglas laboratorium Ale myślę, że wszystkie inne typy solgar formy zmetylowane sa ok.
 
Dziękuję Kochane za sugestie próbowałam już w udo ale też szczypało. Kurde ja pomyślałam, że większość z nas ma raczej dawkę 0.6 a ta moja wcześniejsza 0.4 to była taka profilaktyka więc nawet nie wzbranialam się przed jej zwiększeniem Ale teraz to już nie wiem sama. Wizytę u gina mam dopiero 15go.
@agatush na jakiej podstawie zwiększono u Ciebie dawkę? Też badałaś anty xa? Kurczę może i ja powinnam to zrobić?
@smerfik88 ja przed ciąża i teraz nadal mam zalecony Bcomplex with metafolin and intrinsic Factor z Douglas laboratorium Ale myślę, że wszystkie inne typy solgar formy zmetylowane sa ok.
Bralam ten sam bcomplex. Też zaczęłam od 0,4 ale dość szybko przeszłam na 0,6 bo raz ze mi wariowal fibrynogen a dwa ja ważę dużo dużo więcej niż Ty i doktor nie chciała ryzykować :-*

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@zosiak, mi pomaga ze po kazdym niepowodzeniu kompletnie odrywam sie od tematu ciazy, trwa to niedlugo, moze miesiac, i wracam do tematu jeszcze z wieksza sila. U mnie dodatkowy problem ze nie zachodze a wiec jest to troche bardziej skomplikowane bo musze robic ivf, zdecydowalam sie robic w Polsce a wiec dochodza do tego przyjazdy, hotele, samoloty. Szczerze to czasami sie zastanawiam skad biore sile do walki, dla mnie to dziala jak narkotyk, nie moge przestac. Mam synka w domu a wiec teoretycznie powinnam dac na luz i zostawic jak jest ale nie potrafie. Zycze Ci i wszystkim dziewczyna ktore watpia w powodzenie aby tez znalazly w sobie sile walki, bo naprawde warto!

@czarna_mala, wysokie te NK ale nie znam sie, sama boje sie ich robic [emoji33]Ale z tego co wiem Nk w miare latwo mozna doprowadzic przez leczenie. A wiec glowa do gory, z tego co pamietam to reszte badan mialas ok a wiec tragedii nie ma. Jak sie nazywa to badanie co robilas?

@bertha, kochana mam nadzieje ze wizyta u doktora przyniesie jakis konkretny plan, a kto to jest doktor Gizler? W jakim kierunku teraz uderzasz? Myslisz o ivf?
Co do miesiaczki to ja od momentu kiedy zaczelam cwiczyc i odlozylam gluten mam regularne (a kiedys mialam zawsze wywolywane bo sama @ przychodzila moze co pol roku) i tez bezbolesne, zawsze mnie zaskoczy bo nawet nie wiem kiedy sie zacznie. Ciezko mi w to uwierzyc ze taki wplyw to moglo miec ale innego powodu nie widze, cos musi w tym byc!

Dziewczyny, piekne Wasze dzieciatka. Ostatnio na fejsie mi wyskoczylo zdjecie jak moj synus byl taki malutki i znow dostalam kopa w tylek aby walczyc!

@Lili81, punkcje bede robic w Szwajcarii. Z tego co wiem to w Polsce nie oferuja NK z macicy a wlasnie tylko przez badanie krwi.

@burczus, mysle ze on nie myslal o tym tak jak ty, to tylko facet! Ciezko czasami to zrozumiec ale oni inaczej mysla. Glowa do gory i dzialaj dalej, moze pogadaj z nim szczerze. Cos mi sie wydaje ze sie zdziwi ze Ty tak to odczulas!
Doczytalam, doczekacie sie kochana a poki co glowa do gory, cycki do przodu i jedziemy dalej :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
@matylda23 ddimery rosna w ciazy naturalnie, ale ich ilosc powyzej 2500 staje sie zagrozeniem dla zycia dziecka, oraz takie skoki jak ma @Maciejka78, ze w krotkim czasie mocno przyrastaja. Wtedy zwieksza sie dawke heparyny. Ja do konca badalam ddimery. U mnie spokojnie wzrastaly do ok 1500. To w granicach normy.

@Maciejka78 bralam clexan 1 i mnie nie szczypal. U mnie zwiekszenie dawki nie mialo znaczenia.

@Smerfik ja bralam 800 solgara kwas foliowy metylowany

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Maciejka78 kochana @Destino dobrze pisze to prawda , że d-dimery w ciąży rosną fizjologiczne ale jak są szybkie skoki jak u Ciebie albo jak powyżej 2500 tyś jest to opisane przez Polskie Towarzystwo ginekologiczne to dawkę trzeba zwiększyć bo mogą robić się mikro zakrzepy a to zagrożenie dla życia dziecka. Mi to wyjaśniał Malina ale też moja lokalna gin to potwierdziła bo była na jakieś konferencji w Hiszpani. Także dobrze że ci hematolog zwiększył dawkę lepiej dmuchać i chuchać słuchaj lekarza bo widać że jest kompetentny. U maliny każda zaczyna na dawce 0,6 bez względu czy waży 50 kilo czy 70 kg jego zdaniem 0,4 to taka profilaktyka a kilka poronien to już nie przypadek. U mnie d-dimery były max ok 1100 jeśli dobrze pamiętam badałam je co 3 tygodnie na każdą wizytę
 
Do góry