reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Tęczowa wychodzi na to że pc w grupie igg są dodatnie,b. ciekawa jestem jak zinterpretuje te wyniki dr Przybycień, gdyż ja u Niego też się diagnozowałam(nie wiem czy pamiętasz moją historię)wynik jest dodatni ale tak jak ja zrozumiałam P. ważny jest wynik liczbowy tzn on wg swej wiedzy ocenia czy taki może być przyczyną poronień- ja miałam pc kardiolipinie dodatnie ale sam wynik liczbowy nie był na tyle wysoki aby powiedzieć że to była by przyczyna poronienia, jak będziesz po wizycie napisz koniecznie co powiedział, powodzenia
Doris, Nafoczka szczęśliwe w domkach ze swymi księciami one tak napedzały to forum a teraz taka cisza...buzki dla Waszych maluszków:biggrin2:
 
reklama
Tęczowa wychodzi na to że pc w grupie igg są dodatnie,b. ciekawa jestem jak zinterpretuje te wyniki dr Przybycień, gdyż ja u Niego też się diagnozowałam(nie wiem czy pamiętasz moją historię)wynik jest dodatni ale tak jak ja zrozumiałam P. ważny jest wynik liczbowy tzn on wg swej wiedzy ocenia czy taki może być przyczyną poronień- ja miałam pc kardiolipinie dodatnie ale sam wynik liczbowy nie był na tyle wysoki aby powiedzieć że to była by przyczyna poronienia, jak będziesz po wizycie napisz koniecznie co powiedział, powodzenia
Doris, Nafoczka szczęśliwe w domkach ze swymi księciami one tak napedzały to forum a teraz taka cisza...buzki dla Waszych maluszków:biggrin2:
dam znać na pewno :)
 
Ale cisza...czyżby przez te wiatry jakieś awarie internetu:oo:
Dziewczyny czy któraś z Was zażywa dostinex na prolaktynke?
Ja bralam dostinex 1tabl na tydzien. Zbilam z prawie 100 do 2 w dwa miesiace. Tylko ze jak odstawilam to po kolejnych 2 mcach mialam znow 70[emoji20] polecam jesli chcesz szybko zbic i zaciazyc. Inaczej raczej nie. Mnie po tej tabl cale jelita bolaly, masakre mialam z wyproznianiem itd.
Bralam tez bromergon. Ten zbijal powoli. Jelita ok. Ale zawroty glowy mialam mega silne a bralam tylko 1/2 tabl na noc. Przy 1 tabl mialam omdlenia
 
ja po bromku o mało nie zemdlałam, natomiast norprolac zero skutków ubocznych, ale dr P przepisał mi dostinex od teraz ale...dziwnie się czuje biore ćwiartkę na tydzień i cały czas mi się płakać chce jakbym miała depresje i dziwnie się czuje na głowie tzn tak jak by ktoś mnie trzasnął młotkiem i nie wiem czy to ten lek miałby takie skutki ub :baffled::baffled::baffled:
 
Hej ;) ja tylko na chwilę z krzaka;);) byłam dziś na wizycie i jest dobrze..mały (mała) pływa sobie a ja jestem na granicy anemii ;(
Na bóle dostałam magnez i nospe,żelazo jakąs infekcja się przyplatala ale nic nie widać bo luteina... Powiedział żebym spróbowała irygacje troszkę się boję.. Przejdę jak mówił ma doustna lutke i może sama się oczyszcze a potem cytologia...narazie podmywm się tantum rosa i używam lactovaginal..
TRZYMAM ZA WAS MOCNO KCIUKI!!!!! I pamiętam o Was w modlitwie... Buziaki
Suuuper Riri:)
Dziewczyny czy którąś z Was ma zespół antyfosfolipidowy? Ktoś może przybliżyć problem?
 
Burczuś przytulam;) mam nadzieję że z każdym dniem będzie lepiej
ściąga o aps
Kryteria kliniczne
  1. Zakrzepica naczyń: Jeden lub więcej epizodów zakrzepicy w naczyniach tętniczych, żylnych (z wyjątkiem zakrzepicy żył powierzchownych) lub włosowatych w obrębie jakiejkolwiek tkanki lub narządu, potwierdzony badaniem obrazowym, dopplerowskim lub histologicznym. W obrazie histopatologicznym zmianom zakrzepowym nie powinno towarzyszyć zapalenie ściany naczynia.
  2. Niepowodzenie położnicze
    • co najmniej jedno obumarcie morfologicznie prawidłowego płodu po 10. tygodniu ciąży (prawidłowa morfologia płodu udokumentowana za pomocą ultrasonografii lub badania bezpośredniego) lub
    • co najmniej jeden przedwczesny poród morfologicznie prawidłowego płodu przed 34. tygodniem ciąży w związku ze stanem przedrzucawkowym, rzucawką lub ciężką niewydolnością łożyska lub
    • co najmniej trzy samoistne poronienia o niewyjaśnionej przyczynie przed 10. tygodniem ciąży, z wykluczeniem przyczyn związanych ze zmianami anatomicznymi lub zaburzeniami hormonalnymi u matki oraz chromosomalnymi u obojga rodziców.
Kryteria laboratoryjne
  1. Obecność antykoagulantu toczniowego w osoczu wykrytego co najmniej 2-krotnie w odstępie minimum 12 tygodni, metodami zaleconymi przez International Society on Thrombosis and Haemostasis
  2. Przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM w średnim lub dużym stężeniu (tzn. >40 GPL lub MPL, lub <99. centyla) wykryte co najmniej 2-krotnie w odstępie minimum 12 tygodni standaryzowaną metodą ELISA
  3. Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie I obecne w surowicy lub osoczu (w mianie >99. centyla) wykryte co najmniej 2-krotnie w odstępie minimum 12 tygodni standaryzowaną metodą ELISA

Zespół antyfosfolipidowy rozpoznaje się, gdy jest spełnione co najmniej 1 kryterium kliniczne i 1 kryterium laboratoryjne. Kryteriów nie należy stosować, jeżeli objawy kliniczne choroby wystąpiły w okresie <12 tygodni lub >5 lat od momentu wykrycia przeciwciał antyfosfolipidowych (APLA).
 
Hej.

Doris piekne stopki♡♡♡

Nafoczka ehhh slodziak do schrupania♡♡♡♡♡♡

Marzycielka to faktycznie nieciekawie jest u Ciebie, mam nadzieje ze zacznie sie Tobie wszystko ukladac!!

Riri to teraz ladnie sie nawadniaj!!! Ja tez musialabym teoche zadbac by pic wode bo u mnie z tym ciezko:/
Piekne wiesci z wizyty przynosisz!!!

Teczowa kochana wstawie po po nastepnej wizycie to juz bedzie wtedy skonczony 13tc
Ciesze sie ze u Ciebie idzie wszystko do przodu!!!!

A ja dzis dostalam detektor i co dupa! Nic nie slysze....
 
Burczuś przytulam;) mam nadzieję że z każdym dniem będzie lepiej
ściąga o aps
Kryteria kliniczne
  1. Zakrzepica naczyń: Jeden lub więcej epizodów zakrzepicy w naczyniach tętniczych, żylnych (z wyjątkiem zakrzepicy żył powierzchownych) lub włosowatych w obrębie jakiejkolwiek tkanki lub narządu, potwierdzony badaniem obrazowym, dopplerowskim lub histologicznym. W obrazie histopatologicznym zmianom zakrzepowym nie powinno towarzyszyć zapalenie ściany naczynia.
  2. Niepowodzenie położnicze
    • co najmniej jedno obumarcie morfologicznie prawidłowego płodu po 10. tygodniu ciąży (prawidłowa morfologia płodu udokumentowana za pomocą ultrasonografii lub badania bezpośredniego) lub
    • co najmniej jeden przedwczesny poród morfologicznie prawidłowego płodu przed 34. tygodniem ciąży w związku ze stanem przedrzucawkowym, rzucawką lub ciężką niewydolnością łożyska lub
    • co najmniej trzy samoistne poronienia o niewyjaśnionej przyczynie przed 10. tygodniem ciąży, z wykluczeniem przyczyn związanych ze zmianami anatomicznymi lub zaburzeniami hormonalnymi u matki oraz chromosomalnymi u obojga rodziców.
Kryteria laboratoryjne
  1. Obecność antykoagulantu toczniowego w osoczu wykrytego co najmniej 2-krotnie w odstępie minimum 12 tygodni, metodami zaleconymi przez International Society on Thrombosis and Haemostasis
  2. Przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM w średnim lub dużym stężeniu (tzn. >40 GPL lub MPL, lub <99. centyla) wykryte co najmniej 2-krotnie w odstępie minimum 12 tygodni standaryzowaną metodą ELISA
  3. Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie I obecne w surowicy lub osoczu (w mianie >99. centyla) wykryte co najmniej 2-krotnie w odstępie minimum 12 tygodni standaryzowaną metodą ELISA

Zespół antyfosfolipidowy rozpoznaje się, gdy jest spełnione co najmniej 1 kryterium kliniczne i 1 kryterium laboratoryjne. Kryteriów nie należy stosować, jeżeli objawy kliniczne choroby wystąpiły w okresie <12 tygodni lub >5 lat od momentu wykrycia przeciwciał antyfosfolipidowych (APLA).
 
reklama
Ja mam te wszystkie kliniczne ujemne, a gin kazal zbadac p.ciala fosfadyloserynowe. Wyszly dodatnie i powiedzial ze nam zespol... Dziewczynki kiedys mi pomiglyscie z odkryciem dlaczego dretwieja mi rece. Teraz mam wciaz kolatania serca i takie uczucie goraca w sercu. Czy to po jakichs lekach? Dziwne to uczucie... Moze pomozecie?
 
Do góry