reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Cześć dziewczyny,
zdam Wam relację z dzisiejszego dnia
Rano pobrali mi dwie komórki jajowe :rolleyes: były trzy pęcherzyki, ale jedynie dwie komórki. Jak dla mnie i tak wynik super. Teraz mam nadzieję, że ładnie się zapładniają i dzielą.
Od niedawna jestem pacjentką Dubrawskiego, więc zadzwoniłam do niego po ewentualne wskazówki dotyczące leczenia po transferze. Przedstawiłam mu jak się teraz leczę, ale on stwierdził, żeby komórki zamrozić, bo on nie ma wszystkich wyników badań i nie może ustawić leczenia i polecił, aby zadzwonił do niego mój lekarz z kliniki. Oczywiście nie chciałam, aby mój lekarz do niego dzwonił, bo nie chciałam zamrażać tych dwóch komórek (gdyby była jedna to tak), ale Dubrawski sam do niego zadzwonił :shocked2:.
I mój gin zadzwonił do mnie z takimi nowinami od Dubra
leczenie:
- Kontrolowany uraz endometrium - (ang. Endomertial scratching) "to celowo wykonane uszkodzenie błony śluzowej macicy, w celu zwiększenia jej receptywności (ułatwienia zagnieżdżenia się zarodka). Scratchingu można dokonać na kilka sposobów. Najczęściej używa się jednorazowej, sterylnej sondy tzw. pipelli, pod kontrolą USG. Zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie nieodczuwalny przez pacjentkę. Procedura może być wykonana również histeroskopowo- pod kontrolą wzroku w dnie macicy w błonie śluzowej wykonuje się małe "okienko" za pomocą specjalnych kleszczyków."
- zastrzyk hcg
- sex przed transferem "dla pelni obrazu o sexie w trakcie IVF dodam jedynie, ze istnieja dwa badania na ten temat, jedno z Australii z 2000 roku, opublikowane w New Scientist a drugie z Uniwerstytetu w Heildelbergu, opublikowane w 2005, ktore wydaje sie wskazywac na to, ze sex pomaga w sukcesie IVF.
Nie chodzi tu o sama sperme tylko o ten fluid w ktorym sperma sobie zyje i macha ogonkami. On zawiera czynniki, ktore podobno powoduja, ze cialo matki nie odrzuca zarodka i pomagaja w implantacji. Dlatego obecnie niektore kliniki stosuja plukanke macicy z zawartoscia wlasnie tego fluidu. W Niemczech nazywa sie to: Seminalplasmaspulung."


Trochę jestem zaszokowana profesjonalnymi metodami Dubra
aha i kazał mi odstawić intralipid i encorton, a ciaża bez clexanu

Jestem totalnie skołowana :szok:

Suska i jak tu żyć bez intralipidu ;-) ;) ??
 
reklama
teczowa oj znam takie dni ...jutro juz bedzie troszke lepiej:)
ja w srode na druga szczepionke a mnie dzis szczypia szczepionki..nie ogarniam tego...
dzis zostal kuzyn 3 latek i dwoje trzy latkow totalnie pozbawilo mnie sil ehhehe ale moje dziecko padlo takieeee zmeczone i szczesliwe, że moj bol glowy i opadanie z sil jest z usmiechem na twarzy heheh
chociaz za dwa dni mam 32 lata i jakby to wszystko sie nie wydarzylo mialabym juz co najmnie 3 dzieci ....oczywiscie dziekuje bogu za chociazjedno...musze sie pomodlic za dzieciatka w niebie chyba podjade na jasna gore w drodze na szczepienie
strawbelka jak tam?
migaall a kto ci zlecil intralipid ktory bralas do tej pory?
 
teczowa oj znam takie dni ...jutro juz bedzie troszke lepiej:)
ja w srode na druga szczepionke a mnie dzis szczypia szczepionki..nie ogarniam tego...
dzis zostal kuzyn 3 latek i dwoje trzy latkow totalnie pozbawilo mnie sil ehhehe ale moje dziecko padlo takieeee zmeczone i szczesliwe, że moj bol glowy i opadanie z sil jest z usmiechem na twarzy heheh
chociaz za dwa dni mam 32 lata i jakby to wszystko sie nie wydarzylo mialabym juz co najmnie 3 dzieci ....oczywiscie dziekuje bogu za chociazjedno...musze sie pomodlic za dzieciatka w niebie chyba podjade na jasna gore w drodze na szczepienie
strawbelka jak tam?
Teczusia, czasem jest tak smutno, ale potem wychodzi slonko. Ja w to wierze, uwierz i Ty bedzie Ci latwiej. Pozdrawiam Eas dziewczynki:)
 
Cześć dziewczyny,
zdam Wam relację z dzisiejszego dnia
Rano pobrali mi dwie komórki jajowe :rolleyes: były trzy pęcherzyki, ale jedynie dwie komórki. Jak dla mnie i tak wynik super. Teraz mam nadzieję, że ładnie się zapładniają i dzielą.
Od niedawna jestem pacjentką Dubrawskiego, więc zadzwoniłam do niego po ewentualne wskazówki dotyczące leczenia po transferze. Przedstawiłam mu jak się teraz leczę, ale on stwierdził, żeby komórki zamrozić, bo on nie ma wszystkich wyników badań i nie może ustawić leczenia i polecił, aby zadzwonił do niego mój lekarz z kliniki. Oczywiście nie chciałam, aby mój lekarz do niego dzwonił, bo nie chciałam zamrażać tych dwóch komórek (gdyby była jedna to tak), ale Dubrawski sam do niego zadzwonił :shocked2:.
I mój gin zadzwonił do mnie z takimi nowinami od Dubra
leczenie:
- Kontrolowany uraz endometrium - (ang. Endomertial scratching) "to celowo wykonane uszkodzenie błony śluzowej macicy, w celu zwiększenia jej receptywności (ułatwienia zagnieżdżenia się zarodka). Scratchingu można dokonać na kilka sposobów. Najczęściej używa się jednorazowej, sterylnej sondy tzw. pipelli, pod kontrolą USG. Zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie nieodczuwalny przez pacjentkę. Procedura może być wykonana również histeroskopowo- pod kontrolą wzroku w dnie macicy w błonie śluzowej wykonuje się małe "okienko" za pomocą specjalnych kleszczyków."
- zastrzyk hcg
- sex przed transferem "dla pelni obrazu o sexie w trakcie IVF dodam jedynie, ze istnieja dwa badania na ten temat, jedno z Australii z 2000 roku, opublikowane w New Scientist a drugie z Uniwerstytetu w Heildelbergu, opublikowane w 2005, ktore wydaje sie wskazywac na to, ze sex pomaga w sukcesie IVF.
Nie chodzi tu o sama sperme tylko o ten fluid w ktorym sperma sobie zyje i macha ogonkami. On zawiera czynniki, ktore podobno powoduja, ze cialo matki nie odrzuca zarodka i pomagaja w implantacji. Dlatego obecnie niektore kliniki stosuja plukanke macicy z zawartoscia wlasnie tego fluidu. W Niemczech nazywa sie to: Seminalplasmaspulung."


Trochę jestem zaszokowana profesjonalnymi metodami Dubra
aha i kazał mi odstawić intralipid i encorton, a ciaża bez clexanu

Jestem totalnie skołowana :szok:

Suska i jak tu żyć bez intralipidu ;-) ;) ??
Ciekawe ze lekarz sam zadzwonil do innego.... Muslalam, ze to niemozliwe.
 
Witam z rana ;) chyba was nie obudziłam ? Ja właśnie w trasie do Polski !!! Czekam mnie 14 -sto godzinna podróż ;( samochodem ;(


Tęczowa ja też miałam takie dni , chyba każda z nas je przerabiała ;( niestety . Ja też jestem raz na wozie raz pod wozem z emocjami .

Mój siostrzeniec do mnie zawsze mówi " weż uspokój emocje " jest ode mnie młodszy o 14 lat ale rozmawia ze mna bardziej jak ze znajomą niż jak z ciatką ( oczywiscie ja tak chciałam bo głupio mi było jak mówił do mnie ciotka ) ha ha .
Teraz ma 16 lat i główniarz czasami dobrze mówi i doradza ciotce klotce !!! . Ta młodzież teraz taka wyszczekana i doświadczona



U mnie jutro 31dc i termin spodziewanej @ narazie cicho sza czekam .
Od kilku miesięcy przed @ strasznie jeste mi nie dobrze , mdli mnie , teraz też nie wiem dlaczego tak myśle czy nie przez progesteron , ze może za duzo go mam .

Pozdrawiam






Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry