reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Bajda, w internecie znalazłam takie informacje :

Osoby z mutacjami MTHFR moga miec sklonnosc do alergii i wstrzasow anafilaktycznych, takze uwaga na leki, oraz w zwiazku z tym do chorob autoimmunologicznych.
Uwaga techniczna: u tych osob nie ma sensu badac we krwi poziomow B12 i kwasu foliowego gdyz wyjdzie w normie lub za wysoki. Wynika to z braku metylacji, niezmetylowane B9 i B12 gromadza sie we krwi i nie sa przez organizm w ogole wykorzystane. By stwierdzic niedobor B12 nalezy badac u osob z MTHFR'em poziom kwasu metylomalonowego, jako jedyny miarodajny wskaznik niedoboru B12.

czyli badania zrobiłyśmy niepotrzebnie, bo i tak prawdy nam nie powiedzą :(
 
Jak sie nazywa badanie na to mutacje MTHFR? Ide i mowie ze chce mutacje MTHFR? Czy to jakas skladowa innego badania. Jaki jest orientacyjny koszt tego badania. Moze bym sobie zrobila, bo nikt z lekarzy mi go nie kazal robic.
 
Czy jak mam kariotyp prawidlowy to moge miec ta mutacje? Nie ogarniam tej mutacji...wiem o co tam biega ze trzeba potem formy metylowe brac. Chodzi mi o diagnostyke.
 
Migaal - dzięki, to mi się trochę nagromadziło, ale dlaczego rośnie, nawet jak nic nie biorę?
Strawbelka - ja zrobiłam pakiet w kierunku trombofilii (coś ok 520zł) i tam są te najczęstsze mutacje (chyba 5: m.in.mthfr, V-Leiden) w Genesis, Poznań, kariotyp mam prawidłowy.
Susana, to chyba nie zastrzyk ;)
dobranoc i udanego Sylwestra, a później wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
 
Jak sie nazywa badanie na to mutacje MTHFR? Ide i mowie ze chce mutacje MTHFR? Czy to jakas skladowa innego badania. Jaki jest orientacyjny koszt tego badania. Moze bym sobie zrobila, bo nikt z lekarzy mi go nie kazal robic.

Strawbelka jeśli nie badałaś tych mutacji to może zbadaj dla własnej większej samoświadomości i spokoju.
Ja badania tych mutacji zrobiłam w klinice leczenia niepłodności, i myślę, że każda je robi.
Lekarze zwykle je zlecają po nieudanych próbach zajścia w ciążę lub po kilku poronieniach.

I ponoć ma je połowa społeczeństwa, ale nie u wszystkich osób te mutacje są tak zjadliwe
.....niestety u nas chyba są :(
 
Nie straszcie, mi juz wystarczy to co mam. A wystarczy ze bede lykac formy metylowe nie robiac badan jakby co, bo kurcze drogie te badania. Ja juz 10 tys wydalam na to moje leczenie do tej pory.
 
Chyba @ dostane w nocy. Brzuch mnie cmi jak na @ i coraz bardziej. Czyli wedlug przesadow caly rok bede dostawac. Kurcze w sobote ma byc, zawsze byla w terminie.
 
Ja miałam ostatnio u mojej ginki robić pakiet trombofilii ze śliny.Koszt 200 zł Bo była promo do końca grudnia.Zaspałam inie poszłam ale normalnie. kosztuje 300 zł .W tym mthfr + v leiden już jest.Taniej jak z krwi .Pójdę po nowym roku albo poczekam bo mam wizytę u genetyka 27 stycznia na fundusz to pewnie zleci a szkoda kasy wydawać a na fundusz za darmo .Jeżeli jest mutacja to z tego co ginka moja mówi uprawnia na clexan z ryczałtem.To i tak się opłaca nawet badanie prywatnie zrobić i płacić potem za ampółkę 1,2 zł a nie 12 zł.Przez 9 mies zię trochę uzbiera.
 
reklama
.Chyba jutro kupię. z 5 testów i będę codziennie robić Matko ale jestem szajbnięta .

Ja bym tak zrobiła w sumie, bo ja też mam taką szajbę, hi hi. A przynajmnie bym miała porównanie czy kreska blednie czy się zaostrza

Strawbelka...rozbawiłaś mnie tekstem o rzyganiu, wiesz ja naprawdę ledwo żyłam w 6,7,8 tyg - myślałam, że się wykończę

A ja za 4 dni wg OM zaczynam drugi trymestr a wg usg to już zaczęłam :-) :-) :-)

Witam resztę Pań wieczornie :-)
 
Do góry