reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Esperanza ja biorę metylowane b6 50mg/dobę i b12 1000mcg/dobę. Steryd biorę ciągle i nie zamierzam odstawiać przed 20 tygodniem, niezależnie od tego co powie lekarz. Na razie nic nie wspominał o odstawianiu, a kolejną wizytę mam w 13 tygodniu. Biorę 12 mg metypredu.
 
reklama
Kruszka gratulacje:) dawno mnie tu nie bylo:)
Ja w swieta tez sobie pojadlam i musze sie ogarnac;
Felus dziwne ze skoro masz przeciwciala limfocytotoksyczne to bylas szczepiona? Nasza Alusia ma tez przeciwciala i to jest przeciwwskazanie;chyba ze cos pokrecilam to alusia popraw mnie.
Alokin moj synek tez mial kolki rowno do 3 miesiaca-przetestowalm rozniste rzeczy, rurki czasem tez ale pomagal mu termofor z ciepla woda pomiedzy brzuchem maleg i meza i tak go nosil, tylko uwazaj zeby go nie oparzyc.
Alusia, Iris wasze ciaze prowadzi wilczynski, aleki na 100%? A gdzie i u kogo robicie usg?
Ja zwiekszylam sobie dawke eutyroxu bo mi tsh znow uroslo do 4:/ a ze leki sie koncza powoli to okolo 20 stycznia postaram sie zalatiwc i endo i immuno i profesor a tymczasem od miejscowego gina dostam progesteron bo juz 5 dni mialam plamienie, wiec i druga faza sie kopie nie wspominajac o pierwszej bo estradiol 50-60, dlatego nie wiem czy nie pogadam zeby mnie wystymulowali:/ Sama nie wiem dola juz lapie. Do tego zrobila kortyzol i przy rannej normie do 20 ja mam 27 :/ mial ktos problemy albo w oglole badal?pozdrawiam
 
Joanna ja mam leki na 100% niestety. Usg robię u dr Kunerta. On robi u siebie na Broniewskiego ale tez i w sonomedice.
Wyniki faktycznie najlepsze nie są ; ( możesz spróbować stymulacji. Mi średnio pomagała ale coś tam się w końcu w organizmie poprzestawialo po duzych dawkach hormonów.
 
Iris ja mialam stymulacje w pierwszej udanej ciazy i bardzo ładnie na nia zareagowal. estradiole po 300-500 bralam po 1 tabl clo przez 5 dni chyba, w drugiej fazie progesteron, w zaciazym cylku rowniez glukofage; natomiast w 2 kolejne ciaze zaszlam sama i poronilam ale do 8 tyg rozwijaly sie prawidlowo i serduszka byly wiec nie wiem:/
Co do cen to tez mnie przeraza, sama wizyta 250 plus cexane i rezta to pewnie z 600 stow miesiacznie a ja jestem szarym parcownikiem ale co zrobic
 
Joanna mnie tez te wszystkie kwoty przerażają. Wizyta ciążowa plus usg to 300 zl. Do tego tyle samo na leki. I jeszcze badania. Usg gen i pappa mam nadzieję ze na nfz ale zobaczymy. Ale czego się nie zrobi dla dziecka. Najwyzej sobie czegoś nie kupię albo na wakacje nie pojadę ;) damy rade ;)
 
Enya, Ewa dziękuje ;*
Joanna, Iris myślę, że każda z nas się boryka z kosztami. Jak pomyśle ile kosztował mnie clexan bez zniżki i przebarwienia mam do dziś a i tak to nic nie dało to buuuu :( ale Iris kochana ty teraz jak bedziesz rosła w siłe to z pewnością oszczędzisz na ubraniach, kupisz jedne ogromne spodnie i ze dwa sweterki i pociagniesz tak do końca i ciut jeszcze, więc oszczędność jakas jest ;) hehe przynajmniej u mnie tak było. Poza tym dojazd do pracy to miesięcznie u mnie 400 wiec to też zaoszczędzone- trudno nie ma się co szczypać :-) przedemną w nastepnym tygodniu 8 badań- bo część mam powrórzyć i może w 1000 sie zmieszcze ale Panią doktor mam z daleka i jest na tyle otwarta, że póki robimy diagnostyke nie musze do niej jeździć tylko wysyłam wyniki na maila no i to tez mnie cieszy bo coś w kieszeni zostaje ;) także jak już te świeta minęły to znowu działamy ;-)
 
hej hej!
ja brałam methylowaną formę b12 do 17 tyg, Acard do 1/187 tyg i odstawiono mi bo krwawiłam jak z kranu.. do 22 tyg duphaston 3x2 teraz biorę zwykłą b12 i b6x2 + femibion + dha + kwas foliowy 15 + kwas foliowy methylowany, luteina dowcipna 2x200, clexane 0,4, encorton 10 nadal. I magnez 3x1 , od wczoraj dupek w mniejszej dawce, czyli 3x1.

Całusy ze szpitala.
 
Czesc kochane :-)
My wczoraj wróciliśmy i próbujemy doprowadzić dom do porządku. Mój M Ma dziś urodziny a ja nie mam dla niego prezentu. :-(
Dzięki za wiadomości o b6 i b12, bo biorę, gin o tym nie wie, więc będę odstawiać tak jak Wy moje drogie :-) Gin zalecił 500j omega, a biorę 1000j, czy nie przesadzam? Zresztą On chciał bym piła olej lniany (nawet kupiłam) i jadła ryby 2x w tyg. Z tym drugim ok, bo i tak staramy się jeść, ale do oleju nie mogę się przemóc.
Pietrucha :-*
Nafoczka powodzenia na badaniach. Przykro mu, że się nasluchalas w święta. U nas pewnie też by tak było, gdyby nie fakt, że Franek urządza cyrki w nocy i wiedzą, że jest mi ciężko. Życzenia dostał Franek od babci, by dał mamie spac w nocy to może się doczeka rodzeństwa.
Wogole była taka beznadziejna sytuacja w rodzinie bratowej, ciąża nierokujaca, krwawienie,szpital, nawet ja nie miałam wielkich nadziei, a tu w drugi dzień świat zabiło kropce serduszko! A trochę się o tą kropkę starali.
Miłego dnia :-)
 
Joanna zgadza sie, u mnie dodatni test LCT był wskazaniem ze szczepionki nie dla mnie...

Ja juz przestałam brać wit. B6 i B12... Ilośc leków mnie przerażała bowiem.... Na dniach odstawię rownież D... Chce zmniejszyć wszystko co mogę żeby wątroba aż tak nie cierpiała...

A wogole jeszcze tydzień do wizyty, i jakiś strach mnie odlatuje... Piersi juz nie bolą... Wiem ze to nie wyznacznik ale jednak lepiej sie czułam jak bolały... Samo usg robię u giną miejscowego... Tez prywatnie,małe odpada tułaczka samochodem ogromnych odległości... Fraxi mam na R wiec chociaż tyle mniej, pozostałe normalnie :/ cóż...tu wizyta 250, tu usg 100mi portfel sie uszczupla...

Jak tam Iris, Ewcia sie czujecie? Kruszka a Ty kiedy podglądasz?
Pietrucha ściskam kobitko... Powiedz no Ty w iczpm jesteś?
Olusia, Gogac jak u Was?

Nafoczka &&&&, Madzia, nut, Esperanza, GosiaS meldować sie :)
Nafoczka ja brałam wit b6, b12, D, kwas 5mg, Acard, wit E przez dobre pół roku bo tyle schodziły starania, w ostatnim cyklu jeszcze castagnus który pomógł fasolci zostać na troszkę dłużej....

Joanna wiec plan widzę jakiś sie juz zrodził :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
a co dziewczynki brałyście i na ile wcześniej przed staraniami?
ja póki co odstawiłam całkowicie wszystko, żeby zrobić wmiarę miarodajne badania ale po nich mogłabym z czymś ruszyć
 
Do góry