reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ewa spokojnie, mojej koleżance tez się wahał i czasem spadał nawet do 20, ale nic się nie działo. Ma teraz zdrowego i dorodnego synka Tomusia, A miałaś zlecenie na badanie progesteronu? Były jakieś plamienia lub coś?
Progesteron jest z organizmu wydzielany pulsacyjnie i jego wyniki w ciągu dnia mogą się różnić. Najlepiej skoro się stresujesz iść na USG do swojego ginka i sprawdzić czy wszystko jest ok. Ja się umówiłam na 22 grudnia. Też wolę podglądać częściej bo lekko wariuję.
Bierzesz jakąś luteinę albo dupka?
 
reklama
Dzięki Iris, bo ja już z nerwów wariuję. Mój mąż zadzwonił do naszego doktorka i ten powiedział tylko enigmatycznie, że "wszystko jest w porządku", a ja już prawie osiwiałam :( Biorę dupka i luteinę, nie mam plamień, ten progesteron mi doktor chyba zaznaczył przez przypadek do zbadania, bo badałam ostatnio. A jak proszę o relanium to mi nie chce wypisać...
 
Pij melisę, ja tez wariuję ale staram się zająć myśli wszystkim innym. Nie wpłyniesz na rozwój maluszka, a na pewno stresowanie się Tobie i jej/jemu nie pomoże. Ja też się denerwuję, ale wtedy kładę ręce na brzuszku i mówię "Kropek, trzymaj się mamy. Mamusia Cię kocha" i od razu się wyciszam ;)
Chciałam się przywitać na forum mamusiek lipcowych, ale są to tak radosne i beztroskie kobietki bez większych przejść, że ani nie chce ich stresować moimi przejściami ani chyba do końca nie byłabym zrozumiana z moimi paranojami :) zatem zostanę raczej z Wami ;)
Aha udało mi się zapisać na usg 22 grudnia i usg genetyczne i test PAPPA na 13 stycznia :) obydwa u dr Kunerta. Może nawet na genetyczne i PAPPA załapię się na nfz. Pani w recepcji mówiła, że mam dużą szansę skoro na skierowaniu mam napisane : wskazania RSA. Mam przynieść papiery dotyczące poronień i może będę 450 zł do przodu :)
 
Ostatnia edycja:
Anty ja też przy podejrzeniu zespołu miałam robione anty kardiolipinowe i glikoproteinie IgM i IgG.
Ewa- będzie dobrze ;*
A ja...?! w związku z tym, że póki co diagnostyka jest ok mam dorobić:
-antykoagulant toczniowy
-antytrombina III
-homocysteina
-czynnik krzepnięcia II i V
-progesteron między 19-23 dniem cyklu i...
-nasienie M. i z tym będzie chyba najtrudniej ;-)
Jeszcze trochę przede mną ufff a potem mogę jechać na wizyte... no niby coś się dzieje :tak:
 
Ja tez mialam robione kardiolinowe na ten zespol.
portia we wczesniejszych postach pisalas kiedys ze wybierasz sie do immunologa z tymi ANA . Bylas? Ciekawa jeste co Ci powiedział bo sama ostatnio wpadlam na taki pomysl, tyle ze ja jestem mam wysokie cytokiny to moze jednak cos wiecej by powiedzial.
A kto slyszal o takich preparartach jak Enbrel, Equral czy Neorel stosowanych przed ciaza np na wysokie cytokiny. Cos mi sie ostatnio rzucilo w oczy i jak bede u lekarza na pewno o to zapytam.
 
Ewuś nie stresuj sie tym progesteronem... Dla uspokojenia przypomne ze mój wynik jest dużo dużo niższy... Biorąc dupka 3 razy dziennie miałam zaledwie 16 i wszystko było oki :) spokojnie, wiem ze jest cieżko... Ale damy radę ! Mi gin powiedział ze badanie progesteronu jest juz teraz bez sensu... Jak pisała Iris on bardzo sie Zmienia w ciagu doby... Pisałaś o piersiach ostatnio.... U mnie tez przestały bolec i być tkliwe :/

Iris z tymi lipcowymi mamusiami to doskonale Cię rozumie... Tez tam kiedyś byłam, chciałam zagadać, ale czytając ich posty czułam ze z moja historia nikt nie zrozumie w pełni, nie będę im tam smucić... Z reszta tutaj jest juz moje miejsce od pewnego czasu... Nie wyobrażam sobie życia bez naszych dziewczyn, bez tego miejsca... Uwielbiam Was wszystkie, i każdego dnia dziękuje za to ze jesteście tak po prostu...

Anty aby zbadać ten zespół jest pare badań .... Antyfosfolipidowe APL robią w nielicznych miejscach ( ja robiłam w APC Łódź ) , reszta to antykardiolipinowe, beta2 glikoproteina hmm chyba tyle tego było
 
Dziękuję Alusia :* Mnie nie martwi poziom, tylko ten gwałtowny spadek - przestraszyłam się, że dziecko nie żyje :( Jutro się wszystko wyjaśni, bardzo proszę o kciuki i modlitwę :*
Co do forum o ciąży to mam te same odczucia co Wy - nawet już nigdzie nie zaglądam, bo rozmowa o rozstępach nic nie wniesie do mojego samopoczucia. Tutaj przynajmniej moje paranoje są traktowane ze zrozumieniem i cieszę się, że Was znalazłam.
 
Ewa będę mocno trzymać kciuki i myśleć o Was. Uwierz w swoją kruszynke!

Ja mam kompletną schize na punkcie moich urodzin. Wszystko co złe wiąże się z tą datą. Moja ukochana babcia zmarła gdy konczylam 11 lat. Pierwsze poronienie też w moje urodziny. O tym ze kolejna ciaza sie nie rozwija też dowiedziałam się w ta felerna datę. Boję sie kolejnych...
 
Ostatnia edycja:
Ewuniu ty sie nic nie stresuj bo wartosci 40 sa mega a biorac te tabl z progesterobem np lutina dopochwowa nie wyhdzie ci w badaniaxh a jestes zabezpieczona. Ty sie juz niestresuj do maluszka i uwiez bo ja 2 corki urodzilama na progesteronie max 28 ;)
Iris ja mam milion takich dat np 19 stycznia ur mojej mamy , zabieg z moim synkiem. i data porodu mojej corki ktora jednak 23 grudnia sie urodzila. A iewspominakac kilka dat moich maluszkow. Wszystko bedzie dobrze.

Pozdrwiam was wszystkie
 
reklama
Iris przykre to, ale ja tez swoją ukochana serduszkową dziecine poroniłam właśnie w swoje urodziny... Myślałam, ze takie historie raczej sie nie zdarzają i ze los nie przynosi takich prezentów innym... Kochana bardzo Cię przytulam

Ewa będziemy &&&&& i wierzymy ze wszystko jest oki
 
Do góry