reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ja znów zaczęłam tydzień medyczny, w piątek po hsg lekarka kazała mi zrobić dodatkowe badania i pokazać się w południe. Dwa razy zaliczyłam dziś przychodnię. Hsg wyszło na szczęście dobrze, mam jakiś dziwny prawy jajowód, nie był zatkany, ale jest wąski i w trakcie badania dał o sobie znać. Dzisiejsze wyniki mam w normie, nawet jeden wyszedł super, co ucieszy mojego męża. Zaraz muszę dzwonić do Łodzi i zapisać się na szczepienie w kwietniu..br.r....
Krew mnie zalewa na wydawanie kasy, w jeden tydzień lekką ręką poszedł przeszło tysiąc;/
 
reklama
Zula podchodze jakos do tego na spokojnie,staram sie za dużo o tym nie myślec .
Enya Myśle że powinnas iść na zwolnienie :)
Misiejek Ja obecnie przebywam za granica stad te terminy, wszystko musze planowac z kalendarzem w reku.
Misiejku a mozliwe że amh skoczyło Ci po gluco? Ale chyba raczej to bezsensu...
Katarinko Trzymam kciukaski za kwalifikacje a gdzie dokladnie uderzasz? Daj znac po wizycie!!!
 
podchodze w Biąłymstoku w Bocianie jestem przerazona dojazdami ale coz tak zdecydowałam podchodze bez szczepień przy mlr 0 ale enya jest moja nadzieją :)
 
Dziewczyny,

Zwracam się do Was z prośbą o poradę... Jestem 3 tygodnie po zabiegu. Dzisiaj odebrałam wynik z centrum genetyki i nie było żadnych wad genetycznych, była to dziewczynka :( Dowiedziałam się również, że mam mutację w czynniku II - czy to mogło być przyczyną? Szukam jakiś informacji na ten temat, jakie dodatkowe badania mam w związku z tym zrobić. Wizytę u lekarza mam dopiero za 1,5 tygodnia.

Badania, które do tej pory zrobiłam:

- badanie kosmówki w kierunku wad genetycznych (nic nie wykazało)
- mutacja Leiden (negatywny)
- mutacja czynnika II (pozytywny)
- cytomegalia (nie przechodziłam)
- TSH, fT3, fT4 (w normie)

Czekam na wyniki:

- białko C, białko S
- borelioza

Na dniach chcę jeszcze zrobić:

- koagulologia (czas k-k, czas protromb., oznaczenie fibrynogenu, D-dimer)
- przeciwciała antykardiolipidowe
- antykoagulant tocznia
- przeciwciała przeciwjądrowe
- przeciwciała przeciwplemnikowe (moje z krwi)
- chlamydia, ureaplazma, mykoplazma
 
Enya wszystkie wierzyłysmy że będzie dobrze.Idź na ti zwolnienie,praca poczeka.Odpoczywaj dużo.
Ja ddziś mam kiepski dzień.Probowałam pokombinować żeby zrobić wszystkie badania które zleciła Jerzakowa na NFZ.I nic z tego nie wyszło.Trzeba robić prywatnie.Jedyna szansa to jeszcZe skierowanie od genetyka na mutację MTFHR,bo podobno w invicta w warszawie robią to od ręki.
 
Migotko czy to było pierwsze poronienie? My tu za sobą mamy po kilka.Podobno po 3 trzeba zacząć się martwić.Jeśli to pierwsze może nie potrzebnie się matwisz.
Co do badań to dziewczyny tu mają bardzo długą listę badań.U kogo zamierzasz się leczyć? Ja mam teraz do zdobienia insulinę na czczo i po obciążeniu glukozą,wit D3, usg z przeplywami,mutację MTFHR oraz przeciwciała beta 2 przeciwko glikoproteinie.Dodatkowo robiłam p/c przeciwlozyskowe.
 
Witam
Misiejku jakoś leci.siadła zakupiłąm wszytsko do wyprawki, zostały mi jakieś pierdołki i muszę prać i prasować.Przed nami jeszcze mały remont, i kłade sie do szpitala.Jeszcze 10 tyg mi zostało.Mam nadz ze jakoś dam rady wytrzymać do tego czerwca, choć moja gin chce wcześniej rozwiązywać ciąze,Obawia bardzo sie ostanich 4 tyggodni po tych moich jazdach co mam dotychczas.

Enya kotku odpoczywaj.Krwiaki moga powrócić wiec leż jak najdłużej
 
Migotko czy to było pierwsze poronienie? My tu za sobą mamy po kilka.Podobno po 3 trzeba zacząć się martwić.Jeśli to pierwsze może nie potrzebnie się matwisz.
Co do badań to dziewczyny tu mają bardzo długą listę badań.U kogo zamierzasz się leczyć? Ja mam teraz do zdobienia insulinę na czczo i po obciążeniu glukozą,wit D3, usg z przeplywami,mutację MTFHR oraz przeciwciała beta 2 przeciwko glikoproteinie.Dodatkowo robiłam p/c przeciwlozyskowe.

Oleńko, to była druga ciąża. Fasola przestała się rozwijać na etapie 8t6d. Przy pierwszej był to 12t4d, miałam wtedy dodatkowo podejrzenie zaśniadu, który okazał się "wodniczkowym zwyrodnieniem kosmków". Do tej pory nie wiem co to dokładnie jest i czy to ma związek z drugą stratą.

Czytam różne badania na temat powiązań między trombofilią wrodzoną a utratami ciąży i nie ma zgodności co do powiązania mutacji w czynniku II a obumarciami płodu. Jestem trochę zrezygnowana. Mam nadzieję, że kolejne badania coś wykażą :-(
 
Misiejku na szczęście już opusciłam ten przybytek:) Ale masakra, to tylko 150 km a musieliśmy się zatrzymywać na pawika i jak wpadłam do mamy też od razu poszedł pawik i to konkretny. Uuu masakra ale coś za coś, niestety mòj mąż dzisiaj wyjechał i się rozminęlismy:(

Jutro więcej napiszę do Was bo dzisiaj padam na pysk...
 
reklama
Ja tylko wpadam, żeby powiedzieć Ci Enya że cieszę się z całego serducha i poskarżyć Się, że miałam fatalny dzień. Przed kliniką ktoś specjalnie przebił mi w aucie oponę a potem podczas niby pomagania mi z naprawą koła ukradł mi portfel... Straciłam dokumenty i wszystko ale najbardziej mi żal różnych pierdół które miały dla mnie wielką wartość sentymentalną. I na dodatek odebrałam wyniki ANA i mam obecnie 1:3200!!! Masakra jakaś. Odechciało mi się podchodzić do crio...
 
Do góry