reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny mam takie pytanko, czy jest tu ktoś kto zapisał się do apc w Łodzi do DOC. Paśnika i może mi powiedzieć gdzie mogę zobaczyć potwierdzenie wizyty? Mam wizytę na luty i dostalam po umówieniu jakiegoś smsa ale link w nim nie działa i się przestraszyłam że się coś z wizytą stało a terminy nie są zbyt szybkie :/
 
reklama
Czy ktoś używał z Was tych immuglobin
 

Załączniki

  • received_504166965162977.jpeg
    received_504166965162977.jpeg
    104,5 KB · Wyświetleń: 48
immunofenotyp przy infekcji będzie zmieniony ze względu na walkę z patogenem. A chodzi o sprawdzenie, jaki jest w stanie bez infekcji, czy równie agresywny. Do allo to chyba nie ma znaczenia, a crossmatch nie wiem. Kirem się tak nie załamuj. Po dwóch stratach urodziłam dwoje dzieci mając kir aa. I to bez accofilu. Za to na sterydzie.
Ponownie wracam po dłuższej przerwie. :)
Ja już po całej diagnostyce immunologicznej. Oraz po wizycie u doc. Paśnika. U mnie problemy immunologiczne wyszły następującę: Kir Aa brak większości kirów implantacyjnych. Hcla Ja c1 mąż C2.
Cross match coś około 49 %
Cytokiny (ochrona zarodka za słaba)
A te które odpowiadają za atak zarodka za wysoko). Ogólnie rozjechane, ale stanu zapalnego brak.
Allo 33 %
Nk coś około 15.5 %

Za zaleceniem docenta. Zaszczepiłam się dwoma dawkami szczepionki przeciwko covid. Wedle doc. cytotoksyczność mogła wzrosnąć po ostatnim przechorowaniu.
Homocysteinę zbiłam już do 7.68
W międzyczasie zrobiłam wymazy na ureaplasmę, mycoplasmę, chlamydię i hpv oraz cytologię Lbc. Wszystko gra.

Ostatnie wyniki które robiłam:
*ferrytyna 19.1 (norm.10-291)
*żelazo 46 ( 50-170)
*kwas foliowy 14.5 (2.0-17.0) wreszcie zeszłam do normy
*wit D 37.2 (30-100 poziom wystarczający wedle lab) zwiększyłam dawkę do 4000 jed.
*b12 489 (211-911) spadł mi poziom mimo supl. co dwa dni Dr. Best B comlex

I robiłam krzywą cukrową i insulinową.
Glukoza:
*91 na czczo
*85 po godzinie
*72 po 2
Tu chyba wszytko gra.

Insulina
*na czczo 10.86 (nor. 3.0-25)
*po godzinie 41.35
*po dwóch 25.20

Wyczytałam, że na czczo nie powinna być wyższa niż 10? Ogólnie mam spore spadki energi w ciągu dnia i zasypiam za kierownicą. Czy powinnam wyniki podesłać do diabetologa? Nie wiem jak nie interpretować?

Krzywe robiłam bo przy ostnim poronieniu miałam podwyższony cukier na czczo. I miałam zleconą krzywą ale nie zdążyłam zrobić bo poroniłam.

Nie wiem czemu mam problem z ferrytyną. W kwietniu 2022 przyjmowałam przez miesiąc ferroplex w płynie i wyniki ładnie się poprawiły. Później w kolejnej ciąży nie kazano mi przyjmować żelaza bo 1 trymestr. Po poronieniu lekarz nie chciał mi recepty wypisać. I tak oto do teraz wyniki mam jeszcze gorsze niż przed pierwszą kuracją. A zaczełam wcinać częściej wołowienę itd. miesiączki mam bardziej ubogie po drugim łyżeczkowaniu niż po pierwszym.

Teraz jestem w trakcie immunosupresji equoralem i encortonem. Ferroplex mam wykupiony ale na czas brania leków robię przerwę, tak samo wit D zwiększę po skończonej kuracji żeby nie wzmacniać układu odporościowego.

Od pozytywnej bety. Oprócz Clexane i duphastonu dojdą jeszcze zastrzyki z accofilu i encortonu. Nie nastawiam się jakoś szczególnie.

Może któraś z Pań ma większą wiedzę na temat niskiej ferrytyny i krzywej insulinowej?
 
Ponownie wracam po dłuższej przerwie. :)
Ja już po całej diagnostyce immunologicznej. Oraz po wizycie u doc. Paśnika. U mnie problemy immunologiczne wyszły następującę: Kir Aa brak większości kirów implantacyjnych. Hcla Ja c1 mąż C2.
Cross match coś około 49 %
Cytokiny (ochrona zarodka za słaba)
A te które odpowiadają za atak zarodka za wysoko). Ogólnie rozjechane, ale stanu zapalnego brak.
Allo 33 %
Nk coś około 15.5 %

Za zaleceniem docenta. Zaszczepiłam się dwoma dawkami szczepionki przeciwko covid. Wedle doc. cytotoksyczność mogła wzrosnąć po ostatnim przechorowaniu.
Homocysteinę zbiłam już do 7.68
W międzyczasie zrobiłam wymazy na ureaplasmę, mycoplasmę, chlamydię i hpv oraz cytologię Lbc. Wszystko gra.

Ostatnie wyniki które robiłam:
*ferrytyna 19.1 (norm.10-291)
*żelazo 46 ( 50-170)
*kwas foliowy 14.5 (2.0-17.0) wreszcie zeszłam do normy
*wit D 37.2 (30-100 poziom wystarczający wedle lab) zwiększyłam dawkę do 4000 jed.
*b12 489 (211-911) spadł mi poziom mimo supl. co dwa dni Dr. Best B comlex

I robiłam krzywą cukrową i insulinową.
Glukoza:
*91 na czczo
*85 po godzinie
*72 po 2
Tu chyba wszytko gra.

Insulina
*na czczo 10.86 (nor. 3.0-25)
*po godzinie 41.35
*po dwóch 25.20

Wyczytałam, że na czczo nie powinna być wyższa niż 10? Ogólnie mam spore spadki energi w ciągu dnia i zasypiam za kierownicą. Czy powinnam wyniki podesłać do diabetologa? Nie wiem jak nie interpretować?

Krzywe robiłam bo przy ostnim poronieniu miałam podwyższony cukier na czczo. I miałam zleconą krzywą ale nie zdążyłam zrobić bo poroniłam.

Nie wiem czemu mam problem z ferrytyną. W kwietniu 2022 przyjmowałam przez miesiąc ferroplex w płynie i wyniki ładnie się poprawiły. Później w kolejnej ciąży nie kazano mi przyjmować żelaza bo 1 trymestr. Po poronieniu lekarz nie chciał mi recepty wypisać. I tak oto do teraz wyniki mam jeszcze gorsze niż przed pierwszą kuracją. A zaczełam wcinać częściej wołowienę itd. miesiączki mam bardziej ubogie po drugim łyżeczkowaniu niż po pierwszym.

Teraz jestem w trakcie immunosupresji equoralem i encortonem. Ferroplex mam wykupiony ale na czas brania leków robię przerwę, tak samo wit D zwiększę po skończonej kuracji żeby nie wzmacniać układu odporościowego.

Od pozytywnej bety. Oprócz Clexane i duphastonu dojdą jeszcze zastrzyki z accofilu i encortonu. Nie nastawiam się jakoś szczególnie.

Może któraś z Pań ma większą wiedzę na temat niskiej ferrytyny i krzywej insulinowej?
zacznij pić sok z pokrzywy, albo jedna herbatę z pokrzywy dziennie. Możesz do diety dorzucić jarmuż, natkę pietruszki, sok z buraka, najlepiej zakwas buraczany, albo barszcz. Tylko najlepiej samemu kisić. Żelazo lepiej się wchłania w towarzystwie Wit. C.
 
zacznij pić sok z pokrzywy, albo jedna herbatę z pokrzywy dziennie. Możesz do diety dorzucić jarmuż, natkę pietruszki, sok z buraka, najlepiej zakwas buraczany, albo barszcz. Tylko najlepiej samemu kisić. Żelazo lepiej się wchłania w towarzystwie Wit. C.
Piłam zakwas przez dobre dwa miesiące. W celu zbicia homocysteiny. Aż się nabawiłam wstrętu. Odstawiłam poranną herbatę do posiłku. Bo to też ponoć upośledza wchłanianie.
 
Hej dziewczyny! Potrzebuje waszej pomocy . 31.01 mam szczepienia limfocytami męża tyle że on ske przeziębił dziś ma drugi dzień choroby ma w sumie jeszcze 3 dni ma wyleczenie i myślę że do tego czasu mu przejdzie ale pytanie czy jest jakiś wymóg że po chorobie trzeba odłożyć szczepienia? Już w razy przekładałam ;( płakać mi się aż chce
 
Hej dziewczyny! Potrzebuje waszej pomocy . 31.01 mam szczepienia limfocytami męża tyle że on ske przeziębił dziś ma drugi dzień choroby ma w sumie jeszcze 3 dni ma wyleczenie i myślę że do tego czasu mu przejdzie ale pytanie czy jest jakiś wymóg że po chorobie trzeba odłożyć szczepienia? Już w razy przekładałam ;( płakać mi się aż chce
My mieliśmy mieć szczepienia, ale złapałam Covid i chyba o tydzień albo dwa nam przekładali. Najlepiej jak zadzwonisz i zapytasz, bo nawet małe przeziębienie zaburza wyniki morfologii więc zapewne ma znaczenie :(
 
reklama
Do góry