reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
czesc dziewczyny okolo miesiaća temu poroniłam w 6 tc lekarz na wizycie zaproponował mi teraz podejscie na cyklu naturalnym poprzednio robiilismy na sztucznym ( estrofem + cyclogest+ encorton) bylo to drugie podejscie w pierwszym beta nie drgnela
zastanawiam sie czy to dobry pomysł nigdy nie mialam okresu jakos bardzo systematycznie raz cykl 29 dni kolejny 35 a zdarzaly sie i dluzsze co w takim przypadku ? cykl naturalnytzn podejscie do transferu zalezy chyba od owulacji a jezeli ona nie wystapi co?? stacony kolejny cykl czy jak
z badań genetycznych jak na razie wyszła mi mutacja MTHFR 1298A>C homozygatyczna
czy przy niej podejscie na naturalnym cyklu moze sie udac
 
Dziewczyny czy któraś z Was ogarnia temat cytokin?
 

Załączniki

  • IMG_20220810_160006.jpg
    IMG_20220810_160006.jpg
    39,4 KB · Wyświetleń: 55
Wracam, po kolejnym poronieniu. Duże krwawienia z krwiaka które nie ustępowały. 8 tyg i 4 dni wizyta na izbie przyjęć z dużym krwawieniem z krwiaka, zarodek już bez bicia serca. Na oddział mnie nie przyjęto. Dopiero tydzień później ze skierowaniem od gin. W szpitalu poronienie wywoływane farmakologicznie, urodziłam cały pęcherzyk wraz z zarodkiem i krwiakiem, byłam pewna, że zabiegu nie będzie. Mimo to dzień później łyżeczkowanie.

Bardzo chciałam się dowiedzieć, czy zarodek był zdrowy. Lecz dziś dostałam informację, że próbka którą szpital przekazał nie zawiera tkanek płodu. Co jest karygodne, bo zaniosłam im calutki pęcherzyk, prosiłam tylko o oddzielenie zarodka od jaja płodowego ( nie chciałam się obciążać psychicznie robiąc to samemu). I to był błąd.

Na ten moment, za waszą radą. Oddałam, 3 krotnie badanie kału na obecność pasożytów. I nic nie znaleziono.

Oraz odebrałam wczoraj moje wyniki:
* homocysteina 10.44
* wit. B12: 465
* wit. D: 50.6
* ferrytyna 20.7
* kwas foliowy 22.8 (war. ref. 3-17)

Gin. zbagatelizował uprzednio moją homocysteinę, a ta jeszcze w ciąży urosła. Zalecał tylko Pregna Uno. Dodatkowo łykałam jeszcze met. B12. Oraz Bagne B6. Zwracam się z zapytaniem, jak skutecznie zbić homocysteinę suplementacją?

Aktualnie, mam prawdopodobnie poparzony/uszkodzony przełyk po doksocylinie przepisanej mi po zabiegu. Więc nic nie łykam od tygodnia.

Resztę badań gin. będzie zlecał na wizycie kontrolnej.


Jestem po kontrolnej wizycie, u ginekologa. Jestem załamana podejsćiem. Na ostatniej wizycie potwierdzającej obumarcie zarodka, wykazywał jakiś entuzjazm. Aby znaleźć przyczynę nawracających poronień. A tu dziś poza tym, że proponuje encorton przy następnej ciąży. To neguje wykonywanie dodatkowych badań, bo i po co. Za wyskoka homocysteina, po co zbijać.

Zastanawiam się czy na własną rękę robić badanie, komórek NK, allo Mlr, oraz przeciwciał przeciwjądrowych. Czy umówić się na początek do immunologa? Czy jechać tam z badaniami. Aby zaoszczędzić czas.

Poszukuje ginekologa bardziej zaangażowanego w takie przypadki. Województwo warmińsko-mazurskie.
Może być Warszawa. A może być Trójmiasto. Nie wiem do kogo jeszcze mogę się udać.
 
Jestem po kontrolnej wizycie, u ginekologa. Jestem załamana podejsćiem. Na ostatniej wizycie potwierdzającej obumarcie zarodka, wykazywał jakiś entuzjazm. Aby znaleźć przyczynę nawracających poronień. A tu dziś poza tym, że proponuje encorton przy następnej ciąży. To neguje wykonywanie dodatkowych badań, bo i po co. Za wyskoka homocysteina, po co zbijać.

Zastanawiam się czy na własną rękę robić badanie, komórek NK, allo Mlr, oraz przeciwciał przeciwjądrowych. Czy umówić się na początek do immunologa? Czy jechać tam z badaniami. Aby zaoszczędzić czas.

Poszukuje ginekologa bardziej zaangażowanego w takie przypadki. Województwo warmińsko-mazurskie.
Może być Warszawa. A może być Trójmiasto. Nie wiem do kogo jeszcze mogę się udać.
możesz spróbować zrobić diagnostykę w klinice Bocian w Białymstoku jak się nie myle
 
reklama
Jestem po kontrolnej wizycie, u ginekologa. Jestem załamana podejsćiem. Na ostatniej wizycie potwierdzającej obumarcie zarodka, wykazywał jakiś entuzjazm. Aby znaleźć przyczynę nawracających poronień. A tu dziś poza tym, że proponuje encorton przy następnej ciąży. To neguje wykonywanie dodatkowych badań, bo i po co. Za wyskoka homocysteina, po co zbijać.

Zastanawiam się czy na własną rękę robić badanie, komórek NK, allo Mlr, oraz przeciwciał przeciwjądrowych. Czy umówić się na początek do immunologa? Czy jechać tam z badaniami. Aby zaoszczędzić czas.

Poszukuje ginekologa bardziej zaangażowanego w takie przypadki. Województwo warmińsko-mazurskie.
Może być Warszawa. A może być Trójmiasto. Nie wiem do kogo jeszcze mogę się udać.
Hej, homocysteinę można szybko obniżyć ( wiem co mówię bo mam już za niską i podniesienie jej to znacznie większe wyzwanie😞).
Musisz znaleźć suplement z folianem,witaminą b12 i wit b6 - najlepiej większa dawka niż dotychczas ale to trzeba obserwować.
Polecam suplementy typu b complex ( doctor’s best, jarrow) albo modulatory homocysteiny ( np. Doctor life, homocysteine resist ( uwaga na dawki), z tańszych jest ostrovit homocysteine level aid). Najczęściej zawierają betainę i ona również obniża homocysteinę.
Zalecałabym jedynie ostrożność i zrobienie wyników badań po miesiącu stosowania żeby zobaczyć jak reaguje organizm 🙂
 
Do góry