reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Cześć:) Czy mogłabyś napisać coś o wizycie u Pani dr Janosz? Jestem po 3 stratach i też jestem umówiona na wizytę, a widzę, że Ty już prawdopodobnie po wizycie.
Pani dr jest wyjątkowo empatyczną osobą. Każdego traktuje indywidualnie, a nie schematem.
Żałuję, że trafiłam do niej tak późno, bo już zakończyłam starania, ale odsyłam do niej każdego, kto ma problemy z ciążą (zajściem lub utrzymaniem).
@elfi Leczenie immuno-to wdrożenie leków, które wyregulują układ immuno na tyle, by ciąża miała szanse się utrzymać. By uśpić w organiźmie to, co walczy z zarodkiem, co chce go usunąć z naszego organizmu jako cos obcego. To tak upraszczając.
 
reklama
Dziewczyny, skoro wątek trochę ożył, to spytam. Kilka miesięcy temu ktoś napisał, że jego lekarz (kojarzy mi się że któryś doktor P - Przybycien lub Paśnik, ale może mam źle skojarzenie, bo nie mogę znaleźć tego posta wyszukiwarka) uważa, że w ciąży krwawią pacjentki immunologiczne. Czy komuś coś w tym temacie świta? Czy na to jest jakaś rada?

Pytam, bo znowu krwawie, ciąża utrzymana, ale ile można... Mam wysokie ANA, dodatni LA, więc coś w tym temacie jest. W ciążach wcześniejszych badałam ANA, LA, było OK, nie było krwawień.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, skoro wątek trochę ożył, to spytam. Kilka miesięcy temu ktoś napisał, że jego lekarz (kojarzy mi się że któryś doktor P - Przybycien lub Paśnik, ale może mam źle skojarzenie, bo nie mogę znaleźć tego posta wyszukiwarka) uważa, że w ciąży krwawią pacjentki immunologiczne. Czy komuś coś w tym temacie świta? Czy na to jest jakaś rada?

Pytam, bo znowu krwawie, ciąża utrzymana, ale ile można... Mam wysokie ANA, dodatni LA, więc coś w tym temacie jest. W ciążach wcześniejszych badałam ANA, LA, było OK, nie było krwawień.
Ja w każdej z trzech ciąż krwawiłam i nigdy lekarz nie umiał znaleźć przyczyny. Każda zakończyła się obumarciem zarodka. Mam haplotyp AA, brak KIRów potrzebnych. NK 15% ale będąc u Sydora powiedział, że są dobre. Wszystkie pozostałe badania w porządku. Nie robiłam jeszcze cytokin, gdyż po 3 poronieniu okazało się, że mam zgorzel gazową zęba (nie wiem, czy to ważne, ale ból zęba uaktywniał się po każdym poronieniu i był nie do wytrzymania. Oczywiście wyjaśniam, że do dentysty chodziłam, tylko ciągle słyszałam, że jest wszystko w porządku, dopiero ostatnio się wściekłam i zmieniłam dentyste) i teraz czekam aż zniknie ten stan zapalny (ponoć do pół roku się utrzymuje) i z powrotem z tymi cytokinami muszę wrócić do Sydora.
 
Ostatnia edycja:
cześć
Tak już po, zalecono nam badania Trombofillia, immunofenotym oraz Mąż rozszerzone badania nasienna.
Wszystko zrobiliśmy i wysłałam badania do Pani dr.
Pani dr. odpisała i kazała umówić się na wizytę w celu dalszego postępowania.
Powiem że dała nam nadzieje i walczymy dalej.
Kiedy masz wyznaczoną wizytę?
Na 25.03. W sumie na razie nie planuje się starać, ale jestem po histeroskopii i łyżeczkowaniu z powodu stanu zapalnego endometrium i tak potrzebuje sprawdzić, czy wszystko w porządku po tym zabiegu, a że od dawna planowałam udać się do Pani dr, to stwierdziłam, że już skorzystam z wizyty i może jeszcze coś podpowie przy okazji, co zrobić jak znowu mnie weźmie na starania.
 
Z tego co czytałam to Przybicień teraz przyjmuje tylko i wyłącznie pacjentki zdecydowane na in vitro i nie prowadzi ciąż..
Kamila chyba to trochę plotka. Fakt doktor nigdy ciaz nie prowadził tylko tak max do ok 14tc a potem się zegna ale pacjentki na pewno nie ma tylko pod in vitro :) szczerze polecam

Dziewczyny, skoro wątek trochę ożył, to spytam. Kilka miesięcy temu ktoś napisał, że jego lekarz (kojarzy mi się że któryś doktor P - Przybycien lub Paśnik, ale może mam źle skojarzenie, bo nie mogę znaleźć tego posta wyszukiwarka) uważa, że w ciąży krwawią pacjentki immunologiczne. Czy komuś coś w tym temacie świta? Czy na to jest jakaś rada?

Pytam, bo znowu krwawie, ciąża utrzymana, ale ile można... Mam wysokie ANA, dodatni LA, więc coś w tym temacie jest. W ciążach wcześniejszych badałam ANA, LA, było OK, nie było krwawień.
aspekt Przybycień nie jest zwolennikiem heparyny i mi np nie kazal brać ale tez specjalnie wskazan nie miałam ale nie kojarzę aby to wiazal z immunologia.

Ja od czwartku jestem w szpitalu, szew ściągnięty i czekamy ;)
 
Dziewczyny, skoro wątek trochę ożył, to spytam. Kilka miesięcy temu ktoś napisał, że jego lekarz (kojarzy mi się że któryś doktor P - Przybycien lub Paśnik, ale może mam źle skojarzenie, bo nie mogę znaleźć tego posta wyszukiwarka) uważa, że w ciąży krwawią pacjentki immunologiczne. Czy komuś coś w tym temacie świta? Czy na to jest jakaś rada?

Pytam, bo znowu krwawie, ciąża utrzymana, ale ile można... Mam wysokie ANA, dodatni LA, więc coś w tym temacie jest. W ciążach wcześniejszych badałam ANA, LA, było OK, nie było krwawień.
oficjalnie nie miałam problemów z immunologia, ale przy aps kwawilam do 14 tc w obu ciążach. Po 14tc był spokój do... U synka do 29tc, potem do 38tc, gdzie plamilam do rozwiazania, u córci do 23tc.
 
reklama
Cześć :) niektóre z Was pewnie mnie kojarzą z innych wątków. Jestem po jednym pustym jaju i jednym biochemie i szukam przyczyny. Zrobiłam ostatnio na zlecenie lekarza badania immunofenotypu oraz kir. Komórki NK wyszły na poziomie 25% na wyniki kirow jeszcze czekam. Czy któraś z Was miała podobny wynik? Ile się takie coś stabilizuje do normalnego poziomu, jakimi lekami i czy w ogóle leczenie coś dało? Mam jeszcze wysoką prolaktynę, którą zbijam bromergonem i dość niski progesteron, ale to chyba są mniejsze problemy
 
Do góry