reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Napisz może z jakiego miasta jesteś, to może ktoś podpowie gdzie się udać. Są ginekolodzy, którzy mają wiedzę o immunologii i są w stanie pomóc, a są też tacy, którzy uważają że immunologia nie ma wpływu na poronienia. Przykro mi z powodu strat :(.
Jestem z Iławy. 90 km od Olsztyna. W grę wchodzi też Gdańsk.
 
reklama
Hej, wiem ze po poronieniu część badań trzeba zrobić do 6 tygodni. Czy komórki NK też? Badać ana1 czy ana2? Chce zbadać też pakiet trombofili z testdna. Czy w takim razie robić zespół antyfosfolipidowy też?
Mąż chce zrobić badanie nasienia.
 
Ooo to też wesoło
emoji23.png

Dziekuje. Niestety nawet na grudzień nie ma terminów :(
Hej macie może jakoś informacje na temat grupy na Facebooku gdzie można wychaczyć wolne terminy do doktora Paśnika ?
 
Hej, wiem ze po poronieniu część badań trzeba zrobić do 6 tygodni. Czy komórki NK też? Badać ana1 czy ana2? Chce zbadać też pakiet trombofili z testdna. Czy w takim razie robić zespół antyfosfolipidowy też?
Mąż chce zrobić badanie nasienia.
Hej. Myślę że Zrobić ana 1 jak będzie dodatnie to wtedy dalsze. Komórki można teraz można później. Na trombofilie to myślę że podstawa. Trzeba zrobić. Ja robiłam też zespół antyfospolidowy i Antykoagulant toczniowy.A także cytokiny test imk i w nim są Komórki nk. A także robiliśmy razem kariotyp.
 
Dziewczyny w poniedziałek tydzień po owulacji robiłam progesteron wynik wyszedł 30 w czwartek go powtórzyłam i wyszedł 5,5 :/ czy jest szansa, ze jednak doszło do zapłodnienia albo czy któraś z was miała podobna sytuacje ?
 
Cześć Dziewczyny ☺️, w tym wątku jestem tu nowa. Potrzebuję Waszej pomocy w interpretacji wyników immunofenotypu. Wynik wysłałam już emailem mojej lekarce, ale pewnie rozumiecie mnie doskonale, ze ciekawość mnie zżera, a zanim otrzymam od niej wiadomość zwrotną, to umrę. 🙈 Może macie ochotę zerknąć? Już z innego wątku dowiedziałam się od dziewczyn, ze komórki NK mam za wysokie. Czy coś jeszcze możecie dodać? Z góry bardzo dziękuję za pomoc ❤️
 

Załączniki

  • CFF5006E-7315-4078-8870-54E0572298A8.jpeg
    CFF5006E-7315-4078-8870-54E0572298A8.jpeg
    58,6 KB · Wyświetleń: 367
Hej, mam pytanko czy lepiej zrobić badanie immunofenotypu czy zacząć najpierw od samych komórek nk? Z badań immunologicznych robiłam p/c p. Jądrowe ana1 tu wyszedł wynik graniczny więc zrobię ana3, pozostałe czyli: antykoagulant tocznia, p/c p. Kardiolipinie IgG i Igm, p/c p. Antygenom łozyska wszystko ujemne/negatywne, ale przyznam, że nie chcialabym pominąc jakiegoś badania... poza tym mam zrobione badania w kierunku trombofilli i wyszedl genotyp homozygotyczny 4G/4G polimorfizmu w genie Serpine-1 oraz obecnosc haplotypu M2 w ukł heterozygotycznym w genie ANXA5
 
reklama
Ja robiłam subpopulację limfocytów w vitalabo za 253 zł. W tym są m.in. komórki NK ale też inne limfocyty. Teraz zbijając NK mogę już robić sami badanie komórek NK za 104 zł. Immunolog najpierw chciał całą subpopulację a teraz do kontroli już tylko ten wskaźnik wystarczy.
Hej, mam pytanko czy lepiej zrobić badanie immunofenotypu czy zacząć najpierw od samych komórek nk? Z badań immunologicznych robiłam p/c p. Jądrowe ana1 tu wyszedł wynik graniczny więc zrobię ana3, pozostałe czyli: antykoagulant tocznia, p/c p. Kardiolipinie IgG i Igm, p/c p. Antygenom łozyska wszystko ujemne/negatywne, ale przyznam, że nie chcialabym pominąc jakiegoś badania... poza tym mam zrobione badania w kierunku trombofilli i wyszedl genotyp homozygotyczny 4G/4G polimorfizmu w genie Serpine-1 oraz obecnosc haplotypu M2 w ukł heterozygotycznym w genie ANXA5
 
Do góry