reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

teraz jestem w 10t2d. Właśnie odstawiłam accofil, bo miałam brać do zakończenia 9 tyg. Brałam 1/3 dawki co 3 dni z ampułki 30 mln j. Do tego encorton rano 10 i po poludniu 5 mg, Clexane aktualnie 1,0 po badaniu anty xa mam zwiększoną dawkę, luteinę dopochwową 2x 3 tabl po 100 mg, na noc glucophage 1000 xr, rano jeszcze letrox 100 bo mam niedoczynnosc. Biorę też plaquenil, ale to na moją chorobę autoimmunologiczną. Witaminy tylko metyle, wit d 4000, jod, selen, duuuużo tego. Na wzmocnienie zarodka w 6 tyg lekarz dał mi zastrzyki z pregnylu.
Niezła dawka skoro masz 15mg encortonu i plaquenil ;) trzymam kciuki :)

@Koti81 skąd masz plaquenil? Ja musiałam przerwać branie w kwietniu, bo nigdzie nie chcieli mi sprzedać (miałam receptę). Chwyciłam się supli (bromelaina i kwercetyna), w które średnio wierzę, ale z braku laku i kit dobry. Fakt, odstawiłam suple w sierpniu i teraz musiałam wrócić, bo znowu dostałam pierwszych objawów.
Czemu nie chcieli Ci go nigdzie sprzedać skoro miałaś receptę ?
 
reklama
Niezła dawka skoro masz 15mg encortonu i plaquenil ;) trzymam kciuki :)


Czemu nie chcieli Ci go nigdzie sprzedać skoro miałaś receptę ?
Bo zabezpieczono dla chorych na covid. Kazano mi jechać na oddział zakaźny (a u nas był szpital jednoimienny dla zakażonych covidem) i tam prosić lekarza zakaznika o decyzję, czy lek jest mi tak bardzo potrzebny, że szpital odda mi swoje rezerwy. A ja nie mam stwierdzonego tocznia czy zapalenia stawow, lekarka zapisała mi na zbicie Ana i wycofanie nieswoistych objawów (pokrzywka, rysy na paznokciach). Także dla mnie to było za duże ryzyko pchać się do szpitala przy niskiej szansie na sukces.
 
Bo zabezpieczono dla chorych na covid. Kazano mi jechać na oddział zakaźny (a u nas był szpital jednoimienny dla zakażonych covidem) i tam prosić lekarza zakaznika o decyzję, czy lek jest mi tak bardzo potrzebny, że szpital odda mi swoje rezerwy. A ja nie mam stwierdzonego tocznia czy zapalenia stawow, lekarka zapisała mi na zbicie Ana i wycofanie nieswoistych objawów (pokrzywka, rysy na paznokciach). Także dla mnie to było za duże ryzyko pchać się do szpitala przy niskiej szansie na sukces.
a jakie masz ANA, wyszły Ci jakieś konkretne przeciwciała? Mnie np. Plaquenil w ogóle ich nie zbija, ale objawy choroby typu bóle, wylewy w stawach zniknęły odkąd się leczę ... no i choroba nie postępuje.
Mam nadzieję, że już jest lepiej jak wróciłaś do leczenia.
 
Taaak mam nadzieję, że ta hardcorowa mieszanka pomoże. Z Plaquenilem był problem, bo nagle przerzucili wszystkie zapasy do szpitali i dostanie go graniczyło z cudem.
Okej już rozumiem. Ale to i tak dobrze że ten lek jest już w pl dostępny. Ja to brałam 3 lata temu, to jeździłam po niego do Czech. Tyle że nie mam daleko , ;)

Bo zabezpieczono dla chorych na covid. Kazano mi jechać na oddział zakaźny (a u nas był szpital jednoimienny dla zakażonych covidem) i tam prosić lekarza zakaznika o decyzję, czy lek jest mi tak bardzo potrzebny, że szpital odda mi swoje rezerwy. A ja nie mam stwierdzonego tocznia czy zapalenia stawow, lekarka zapisała mi na zbicie Ana i wycofanie nieswoistych objawów (pokrzywka, rysy na paznokciach). Także dla mnie to było za duże ryzyko pchać się do szpitala przy niskiej szansie na sukces.
Mam nadzieję że pomoże Ci to zbić ana. U mnie spadły z 640 do 320 A w ana3 wszystko zrobiło się ujemne , gdzie wcześniej było dodatnie anty dsDNA. tylko mi po nim leciała mocno morfologia :(
 
@Koti81 @roki_1991 Ja miałam dobre wyniki morfologii. Ale na razie nie wracam do plaq. Miałam rok temu 2560 Ana (prawdopodobnie to już bylo po samoczynnym spadku) i 2 typy świecenia, ale dfs70. I dodatni LA. Przez ten paraliż covidowy nie skończyłam testów alergologicznych (choć wątpię, że to alergia, obstawiam działanie ciąży i mam mocnego stresu).
 
@Koti81 @roki_1991 Ja miałam dobre wyniki morfologii. Ale na razie nie wracam do plaq. Miałam rok temu 2560 Ana (prawdopodobnie to już bylo po samoczynnym spadku) i 2 typy świecenia, ale dfs70. I dodatni LA. Przez ten paraliż covidowy nie skończyłam testów alergologicznych (choć wątpię, że to alergia, obstawiam działanie ciąży i mam mocnego stresu).
Masz SS B (LA)? a byłaś diagnozowana pod kątem sjogrena ?
 
Dziewczyny, czy którejś z Was zdarzyło się ze w 12 dpo beta wyszła negatywn ?
mam sprzeczne sygnały z ciała i jestem lekko skołowana :/ w pon 28.09 byłam na monitoringu i lekarz pow żebym w środę coś podziałała z partnerem robiłam betę w pt i dziś i jest 0,1 :/
 
reklama
Do góry