reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Co tu tak cicho?
Jak tam dziewczyny po świętach ?
Ja jade dzisiaj na monitoring 12dc zobaczymy co tam urosło i mam mieć podawany accofil 1/4 dawki
A mąż ma iść na badanie HBA nasienia
 
Pami
Powodzenia na monitoringu a po
świętach dobrze aż za dobrze bo coś mi się wydaje że na za dużo sobie pozwoliłam 🙄a ostatnio tak ładnie trzymałam się diety ehh .Moje pierwsze szczepienie zbliża się wielkimi krokami ,zostało 8 dni 😊.
 
Trzymam kciuki @Pami123 i @Konwalia26 ✊ oby po tych trudnych tygodniach wreszcie zaświeciło słońce 🙂
@dagmarie25 a co u Ciebie Kochana? Przygotowana na powiększenie rodziny? Poród zbliża się wielkimi krokami ⌛☺️ cudownie! A pamiętam jeszcze Twoje początki, tyle strachu i wątpliwości- zresztą jak każda z forumowiczek 🙂
@Wikunia7 a co u Ciebie? Ty to też dla mnie jesteś fenomenem, tak długi czas w ciąży z plamieniami i krwawieniami! Na wątku kto po in vitro jest taka koleżanka, która obecnie jest w 23TC I chyba nadal ma plamienia, ostatnio miałam krwawienie pewnie z 3tygodnie temu, także też się biedna stresuje. Na szczęście z Maleństwem ok, ma łożysko przodujące, które powoli przesuwa się ku przedniej ścianie macicy :)
 
Dziewczyny i mam.pytanie jeszcze co.do heparyny. Byłam w ub.tygodniu na USG połówkowym i później na wizycie u Profesora. Powiedział że z USG wszystko dobrze, bardzo ładne wyniki. Pobrał mi badania- IMK, CBA, APA, beta2-GPI, Homocysteina, koagulologia, do tego sama mam zrobić morfologię, d dimery i APTT i mu przesłać, ale do czego zmierzam.
Profesor powiedział, że jak wyniki będą ok to z początkiem maja (to będzie ok 25TC) być może odstawię heparynę 😬 pamiętam, że Wy tu pisalyscie że w zasadzie bralyscie ja do porodu albo i w połogu więc jestem w szoku. Acard kazał.odstawic w 34TC, a heparyna w zależności od wyników, ale mówi że jak na ten moment to pewnie do odstawienia.
Tak jak tych zastrzyków nie lubię, tak się boję, chyba wolałabym aby mi napisał aby kontynuować jak acard czy coś...
 
Dziewczyny i mam.pytanie jeszcze co.do heparyny. Byłam w ub.tygodniu na USG połówkowym i później na wizycie u Profesora. Powiedział że z USG wszystko dobrze, bardzo ładne wyniki. Pobrał mi badania- IMK, CBA, APA, beta2-GPI, Homocysteina, koagulologia, do tego sama mam zrobić morfologię, d dimery i APTT i mu przesłać, ale do czego zmierzam.
Profesor powiedział, że jak wyniki będą ok to z początkiem maja (to będzie ok 25TC) być może odstawię heparynę 😬 pamiętam, że Wy tu pisalyscie że w zasadzie bralyscie ja do porodu albo i w połogu więc jestem w szoku. Acard kazał.odstawic w 34TC, a heparyna w zależności od wyników, ale mówi że jak na ten moment to pewnie do odstawienia.
Tak jak tych zastrzyków nie lubię, tak się boję, chyba wolałabym aby mi napisał aby kontynuować jak acard czy coś...
Ojejejeje musialby mnie lekarz mocno namawiać żeby odstawic heparyne! To sa moje zastrzyki psychologa 😄🤭 Acard faktycznie sie odstawia do 34 tc. Pytalam też dziewczyn na forum ;) u mnie to bylo w 31 t akurat. Jak byłam w szpitalu to akurat takiej dzoewczynie co miala mało wód plodowych dali 4 dni heparyny i potem jej odstawili 🤔 wiec tylko tak na pobudzenie chyba. A jedna co szla do cc jeszcze na wieczor przez planowana cc dostala zastrzyk ( w szpitalu dawali na noc).
Ja bym sie wypytala lekarza skąd taka decyzja i czy nie lepije by bylo dalej brać. U mnie 37 tc jutro i nawet nie pamietam tych zastrzykow 😄 tak to zlecialo.
 
Ojejejeje musialby mnie lekarz mocno namawiać żeby odstawic heparyne! To sa moje zastrzyki psychologa 😄🤭 Acard faktycznie sie odstawia do 34 tc. Pytalam też dziewczyn na forum ;) u mnie to bylo w 31 t akurat. Jak byłam w szpitalu to akurat takiej dzoewczynie co miala mało wód plodowych dali 4 dni heparyny i potem jej odstawili 🤔 wiec tylko tak na pobudzenie chyba. A jedna co szla do cc jeszcze na wieczor przez planowana cc dostala zastrzyk ( w szpitalu dawali na noc).
Ja bym sie wypytala lekarza skąd taka decyzja i czy nie lepije by bylo dalej brać. U mnie 37 tc jutro i nawet nie pamietam tych zastrzykow 😄 tak to zlecialo.
No właśnie a dla mnie Profesor Malinowski to taki cudotwórca i guru jeśli chodzi o leki i ich dobór, ale nie słyszałam aby którejkolwiek dziewczynie stąd zalecał odstawić na takim etapie.
Mam zamiar zrobić jak piszesz- w mailu razem z wynikami napisze, że się obawiam tego odstawienia i czy to na pewno bezpiecznie i czy w związku z odstawieniem powinnam prosić lekarza prowadzącego częściej o badanie np przepływów. Dziękuję za odpowiedź.
 
Dziewczyny i mam.pytanie jeszcze co.do heparyny. Byłam w ub.tygodniu na USG połówkowym i później na wizycie u Profesora. Powiedział że z USG wszystko dobrze, bardzo ładne wyniki. Pobrał mi badania- IMK, CBA, APA, beta2-GPI, Homocysteina, koagulologia, do tego sama mam zrobić morfologię, d dimery i APTT i mu przesłać, ale do czego zmierzam.
Profesor powiedział, że jak wyniki będą ok to z początkiem maja (to będzie ok 25TC) być może odstawię heparynę 😬 pamiętam, że Wy tu pisalyscie że w zasadzie bralyscie ja do porodu albo i w połogu więc jestem w szoku. Acard kazał.odstawic w 34TC, a heparyna w zależności od wyników, ale mówi że jak na ten moment to pewnie do odstawienia.
Tak jak tych zastrzyków nie lubię, tak się boję, chyba wolałabym aby mi napisał aby kontynuować jak acard czy coś...

No to ja Cię nie pociesze, tylko napiszę swój przykład. Ja po swoim doświadczeniu wiem, że jeśli kiedykolwiek jeszcze będę w ciąży, nie dam sobie odstawić heparyny w życiu. Zastrzyki brałam na wieczór. W środę wzięłam ostatni, w czwartek pojechałam na ktg na którym już coś tam bylo nie tak, ale przepływy były wg usg dobre. Wróciłam do domu Nie wzięłam w czwartek zastrzyku. W piątek miałam iść do szpitala. Na usg dalej przepływy okej, lekarz stwierdził że obserwacja (W czara i było podejrzenie że będzie już cc). W szpitalu powiedzieli że to 38 tc i heparyna już zbędna, A swojej nie miałam. W sobotę rano na usg przepływy mózgowe i pepowinowe już zle i szybka decyzja o cc. Badanie usg glowki, które niestetyzrobilam prywatnie jak Wiki miała 10 miesięcy wykazało że było niedotlenienie.... nie mam potwierdzenia czy to kilka dni bez heparyny, ale nie dam sobie jej pod żadnym pozorem odstawić do porodu w razie czego....
 
No to ja Cię nie pociesze, tylko napiszę swój przykład. Ja po swoim doświadczeniu wiem, że jeśli kiedykolwiek jeszcze będę w ciąży, nie dam sobie odstawić heparyny w życiu. Zastrzyki brałam na wieczór. W środę wzięłam ostatni, w czwartek pojechałam na ktg na którym już coś tam bylo nie tak, ale przepływy były wg usg dobre. Wróciłam do domu Nie wzięłam w czwartek zastrzyku. W piątek miałam iść do szpitala. Na usg dalej przepływy okej, lekarz stwierdził że obserwacja (W czara i było podejrzenie że będzie już cc). W szpitalu powiedzieli że to 38 tc i heparyna już zbędna, A swojej nie miałam. W sobotę rano na usg przepływy mózgowe i pepowinowe już zle i szybka decyzja o cc. Badanie usg glowki, które niestetyzrobilam prywatnie jak Wiki miała 10 miesięcy wykazało że było niedotlenienie.... nie mam potwierdzenia czy to kilka dni bez heparyny, ale nie dam sobie jej pod żadnym pozorem odstawić do porodu w razie czego....
To rzeczywiście trudne doświadczenia za Tobą. Zastanawiam się dlaczego w ogóle taki pomysł przyszedł Profesorowi do głowy, tutaj kojarzę że większość właśnie do porodu miała zalecona heparynę. Będę go pytać w mailu jeszcze dokladnie na jakiej podstawie chce to zrobić i czy jakbym brała to porodu to to ma negatywny wpływ na dziecko, jeśli nie to pewnie nie odstawię.
 
reklama
No to ja Cię nie pociesze, tylko napiszę swój przykład. Ja po swoim doświadczeniu wiem, że jeśli kiedykolwiek jeszcze będę w ciąży, nie dam sobie odstawić heparyny w życiu. Zastrzyki brałam na wieczór. W środę wzięłam ostatni, w czwartek pojechałam na ktg na którym już coś tam bylo nie tak, ale przepływy były wg usg dobre. Wróciłam do domu Nie wzięłam w czwartek zastrzyku. W piątek miałam iść do szpitala. Na usg dalej przepływy okej, lekarz stwierdził że obserwacja (W czara i było podejrzenie że będzie już cc). W szpitalu powiedzieli że to 38 tc i heparyna już zbędna, A swojej nie miałam. W sobotę rano na usg przepływy mózgowe i pepowinowe już zle i szybka decyzja o cc. Badanie usg glowki, które niestetyzrobilam prywatnie jak Wiki miała 10 miesięcy wykazało że było niedotlenienie.... nie mam potwierdzenia czy to kilka dni bez heparyny, ale nie dam sobie jej pod żadnym pozorem odstawić do porodu w razie czego....
Dokladnie tak! Za kazdym razem warto pytac od drugien strony. Jeżeli lekarz chxe odstawić heparyne bo wyniki sa dobre to ja zawsze pytam "czy jej dalsze branie będzie mialo negatywne skutki" jeżeli nie to bralabym dalej profilaktycznie. W razie "w". Lekarz mi odstawil acard w 31 tc wiec zapytałam czy dalsze stosowanie cos zaszkodzi. Dowiedzialam się ze może soe zastawka w sercu nie zamknąć. Wiec wiedziałam że muszę odstawić.
;) co nie zaszkodzi to MOZE pomoc . Dla dziecka wszystko ! Nawet dwa czy trzy razy bym zastrzyki wbijala
 
Do góry