reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ja akurat nie tyłam ale wiem że dziewczyny tu kiedyś pisały ze biorąc tyły. A te leki na torbiel to pewnie hormony? Bo hormony też często dają taki skutek... Niestety to są je kg które najtrudniej zgubić
Właśnie nie chciała mi już mieszać hormonami po moim poronieniu, bo to była pierwsza wizyta pi pierwszej miesiączce po moim drugim poronieniu. Więc dała mi dwa rodzaje czopków. Starsznie się po nich czułam. Powiedziała, że doodbytniczo aplikowane są najbliżej torbieli. Po pewnym czasie mocno mnie zakuło i wiem, że pękła. Jestem o tym przekonana. Teraz się boję, że będzie powtórka, bo boli mnie lewa strona. Ale może to wynik zapalenia pęcherza... już mnie to męczy wszystko. Ciągle coś.
Ale tak jak pisałam. Miałam jakieś leki przeciwzapalne na tą torbiel. Diklofenal chyba i coś jeszcze.
 
reklama
Myślę że przy ilości leków i samym fakcie ciąży trudno określić od czego się tyje choć faktycznie steryd może tak działać. Ja w każdej ciąży przytulam a brałam metypred ;) ostatniej 20kg i zrzucilam ale czego się nie robi :)
Chodzi właśnie o to, że nie jestem już w ciąży efekty tycia zauważam teraz. :/ i nie wiem co się dzieje. W końcu od maja zeszłego roku jestem już zupełnie bez leków (tylko Euthyrox) i nie jeżdżę po badaniach itp. Może stresu mniej, bo mam wakacje i tak człowiek przybiera :D
 
@Charlotte21 - po sterydzie nie tyłam tzn po poronieniu, ale w tej ciąży poszłam w miesiąc 3kg i brzuch miałam jak w 4-5 miesiacu ciąży - piłkę dosłownie. Tez zastanawiałam się czy to nie od sterydu :) kilka dziewczyn widziało fotki mojego brzucha w 7tc i były w szoku! @marshia takiego nawet w 20 tc nie miała a ja ważyłam tylko niby 50kg
Dokładnie też tak miałam. Jak w drugiej ciąży brałam Encorton i miałam wlewy, to ciągle miałam brzuch jak balon ! I tak mi zostało do teraz... jeszcze jak wiedziałam, że staram się o kolejną ciąże, jak wiedziałam, że będą kolejne badania to nie przeszkadzało mi to. Ale teraz nie widząc na czym stoję to w końcu zaczął brzuch i pupa przeszkadzać... No nic. Liczę na to, że nam się tym razem szczęśliwie uda :* Między naszymi stratami jest miesiąc różnicy z tego co widzę ;/ także trzymam za nas obie kciuki :*
 
@porzeczka kazali dopiero końcem sierpnia dzwonić by się zapisać ;( mam nadzieję że się uda . A płeć maleństwa już znasz?!
@charlotte po sterydzie się tyje niestety , a u mnie taki skutek uboczny że straszny mam trądzik na czole takie malutkie krosteczki .
Czyli na to wygląda, że tzw. kaszaki lub prosaki. Przykro mi. Nie wiem co "lepsze" w takiej sytuacji :)
 
@nafoczka Trzymam kciuki za lata wierzę, że wszystko będzie dobrze.


Witaj ja brałam cyklo3forte to bez recepty, a na receptę cyklonamine ale jak krwawiłam . Nie dzwigaj nic szybki prysznic żadnych dlugich kąpieli. Bierzesz acard? Moj lekarz mówi żeby na czas krwiaków krwawień odstawić na tydzień bo tyle utrzymuje się we krwi.

@Oczekujaca123 my też dawaliliśmy melilax i musze ci powiedzieć że też bylam w strachu ze za duzo a uzywałam co tydzien ze od 1,5 do 3 miesiąca życia w pewnym momencie samo Zosi przeszło ot tak.

@Nadzieja2018 mnie po ovitrelle bolało przez tydzień miałam po nim jakieś silne owu
No pewnie melilax nie szkodzi , ale ja generalnie jestem za naturalnymi metodami zanim czegokolwiek użyję... (zawsze tak było... tylko ciąża była stanem.kiedy brałam.leki na potege...) uważam, że jeśli.mozna.pomoc w inny sposób to.lepiej nie ingerować.. także póki co.probuje masażu, wlewka dla mnie to ostatecznosc, ale każdy robi jak uważa :)
 
@Charlotte21 - po sterydzie nie tyłam tzn po poronieniu, ale w tej ciąży poszłam w miesiąc 3kg i brzuch miałam jak w 4-5 miesiacu ciąży - piłkę dosłownie. Tez zastanawiałam się czy to nie od sterydu :) kilka dziewczyn widziało fotki mojego brzucha w 7tc i były w szoku! @marshia takiego nawet w 20 tc nie miała a ja ważyłam tylko niby 50kg

Wiesz ze do @marshia to nie masz się co porównywać, bo ona ciążę trzymała w szafie do samego końca praktycznie :p
 
No najgorsze jest to że brałam tylko 8 t steryd. Od pozytywnego testu. Czyli od 3 mają. I dopiero po lyzeczlowaniu jak zaczęłam schodzić z dawki to zaczęły się problemy. Czyli na to wygląda że też mam skutki uboczne sterydu...Ehh.
Zapytam mojej gin o ten drugi lek. Tez działa podobnie . ?

Ja brałam predisolon i nie przytyłam aż tak jeszcze ale jadłam dużo słodkiego ha ha
Ale nie wchodziłam z dawki i bardzo bolało mnie w klatce piersiowej -!
Ja miałam dużo dawkę bo aż 25 mg
 
Cześć dziewczyny. Mam do Was pytanie. Może pomożecie? Proszę.... Otóż biorą acard 150. Poza Mutacja heterozygotyczna nic nie mam. Dostałam zapobiegawczo, profilaktycznie(1ciaza obumarla ale możliwe że przez tarczyce bo miałam niewykryta niedoczynność) , ale właśnie w szpitalu od jednego lekarza dowiedziałam się że to Bzdura zbey go brać jak nie ma wskazań że może wywołać krwawienia przy porodzie i zwiększa się ryzyko wylewow u dziecka. Jestem przerażona... Do hematologa nie chodzą, badań nie robiłam w ciąży przy braniu tego leku na zakrzepy itd. I mam też pytanie : co najlepiej zrobić żeby sprawdzić w jakiej formie jest moja krew, zakrzepy itd?
 
reklama
@Gannka - przede wszystkim spokojnie, acardu nie bierze się do końca ciąży tylko odstawia się go podjaże w 34 czy 36 tc
(najczęściej). Dziwne, że nikt nie zlecał Ci badań tpyu APTT i INR w ciąży bo mi, już w 1 lekarze kazali to badać co miesiąc, ale jeśli nic nie badałaś to ja proponowałabym Ci zrobić: APTT, INR i D-DIMERY... chyba tyle styknie. Nie są to drogie badania, a warto je wykonać i skontrolować.
 
Do góry