reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Mam do Was pytanie bo się gubię z ta heparyna.
Teraz biore 0,4 claxene moje pytanie brzmi: czy robić te anty xa i dd mery? Czy wyjdzie mi ze mam np nieprawidlowa dawke?
Będę prosić lekarke o zwiekszenie dawki do 0,6 jak to zrobie to co jaki czas robic te badania.
Koszty sa ogromne bo to u mnie w labie 200zl :O no ale jak trza...
 
reklama
@nafoczka kciuki kochana na pewno wszystko będzie w porządku!

@mała79 ja mam taki sam spadek cukru pod obciążeniem na czczo 94 chyba po godzinie 91 później coś 84 chyba byłam u Endo wszystko dobrze trzuska dobrze pracuje dlatego nie ma wyrzutu cukru! Masz insulinę już?
no nie mam jeszcze tej insuliny dopiero w przyszłym tygodniu będą wyniki :mad: jak przyjda to się podziele na forum i poproszę:) was o interpretację.
 
@mała79 - a jak ta Twoja insulina w końcu? Masz wyniki?
edit: sorki, nie doczytałam ;p To czekamy na wyniki!

@Zzzzzz - ile czasu już bierzesz clexane? Anty XA i ddimery warto byś zbadała, ale pamiętaj, że trzeba to badać (na pewno anty xa) 4h po podaniu zastrzyku.
200 zł w przypadku tego badania to standard - w Poznaniu też tyle mniej więcej kosztuje. To drogie badanie. Warto je wykonać w labie, gdzie od razu jest punkt analityczny, by nie musieli wozić tej krwi - najlepiej przy szpitalu.
 
@mała79 - a jak ta Twoja insulina w końcu? Masz wyniki?
edit: sorki, nie doczytałam ;p To czekamy na wyniki!

@Zzzzzz - ile czasu już bierzesz clexane? Anty XA i ddimery warto byś zbadała, ale pamiętaj, że trzeba to badać (na pewno anty xa) 4h po podaniu zastrzyku.
200 zł w przypadku tego badania to standard - w Poznaniu też tyle mniej więcej kosztuje. To drogie badanie. Warto je wykonać w labie, gdzie od razu jest punkt analityczny, by nie musieli wozić tej krwi - najlepiej przy szpitalu.
nie mam jeszcze. wyniki insuliny dopiero w przyszłym tygodniu będą. Ale powiem Wam że dziś rano myślałam że zejdę chyba miałam jakieś niedocukrzenie, ręce mi się trzęsły, słabo mi było i nie mogłam się ogarnąć. Zjadłam i dopiero po ok.2 godzinach wróciłam do normy- szok:o
 
A co do anty xa znalazłam coś takiego. Na logikę wychodzi, że w pierwszej kolejności wystarczy APTT i jak ono jest nieprawidłowe to wtedy idzie się dalej. Czy źle rozumuję?

D3CF5CE6-F3D3-423F-8710-3C1C71DDB296.jpeg
 

Załączniki

  • D3CF5CE6-F3D3-423F-8710-3C1C71DDB296.jpeg
    D3CF5CE6-F3D3-423F-8710-3C1C71DDB296.jpeg
    1,7 MB · Wyświetleń: 458
Dziewczyny mam pytanie... jak wiecie 23.06 urodzilam w 23tc. Do ok 15.07 plamilam poten byl spokoj bylam u gienekologa 18.06 lekarka mowila ze jest po owulacji. Od przed wczoraj czuje jakbym miala dostac okres... ale go nie ma. Co jakis czas mam lekka plame na podpasce w kolorze jasno czerwonym... czy wy tez tak mialyscie ?
 
@burczuś jest dokladnie jak piszesz wygasł patent na Clexane- czy tansze zamiennniki są równie dobre można by o tym dyskutować godzinami. Ja znam dużo pacjentów zadowolonych z odpowiedników i dużo wracajacych do apteki ciskajacych pudełkiem że tego brać nie będą bo to g... nic nie działa. Jaka jest prawda i czy to nie głównie przekonanie pacjenta tego nie wiemy.
Moja siostra lekarz też mówi że jak pisze np Zocor na cholesterol a pacjent jej przynosi że łyka zamiennik firmy Bluefish to nie wie czy źle dobrała dawkę czy tamto nie dziala. Substancja czynna ta sama wypełniacz takich tabletek lub stopień oczyszczenia inny więc biodostępność też może być inna.
Ale podsumowując nie sądzę żeby Neoparin komus nie pomógł ale wolę brać Clexane

@marshia tak z tego artykułu wynika że wystarczy zaczac od APTT. Malina bada tylko to a d dimery dopiero po 20 tyg

@eska29044 ja nie miałam po antybiotykach żadnych objawów ubocznych- brałam osłonę M, ultilac 1x dziennie
@Oczekujaca123 ja mogę odpowiedzieć po poronieniach- różne dziwne rzeczy są - plamienia parę dni przed okresem znikają przerwa i dopiero okres np
 
Co do clexane i neoparin. Moj gin tez upieral sie przy clexane mimo tych wszystkkich przesłanek .ale maz mi mowil ze na studiach opowiadali mu o leku na padaczke dla dzieci, drogi ale skuteczny, zrobili zamienni identycznh sklad, identyczna substancja czynna, duzo tanszy, wielu ludzi sie przekonalo i glownie ten lek sprzedawali. Jednak ataki na zamienniku zaczely rosnac. Ja sie na tym nie znam ale lekarze czasem nie maja moze zaufania w zamiennik ktory nie jest tak dlugo na rynku i czasem cos w tym moze byc.
 
reklama
Dzięki dziewczyny za informację :) opienie są sprzeczne, co do zamienników. Mi chodzi o dostępność claxene. Dziś rozmawiałam z farmaceuta, ktory powiedział że sa braki w magazynach i lek jest trudno dostępny.
@Marthi biorę heparyne od ok miesiąca
@marshia dzięki za artykul bardzo przydatny
@iveo dzięki za wskazówki zaczne od dd merow jeszcze na ten temat porozmawiam z gin
@Oczekujaca123 po poronieniu krawawilam smołą. Przez kolejne cykle macica musi sie oczyszczac. Gdzies po 3 ,okresach' takich lipnych smolistych plamieniach zaczęłam miesiączkować uwaga 2 dni trwały moje miesiaczki. Kazda poprzedzona ciemnymi plamieniami. Wszysto sie musi uregulowac po zabiegu i ciąży. Masz juz jakieś wyniki?
@Totois30 co u Ciebie :)??
 
Do góry