reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@nevergiveup ja mam genotyp aa. Jestem w 7t2d. Ten genotyp sam w sobie nie jest taki straszny. To nie do konca tak ze uniemozliwia zagniezdzanie zarodka tylko predestynuje cie do tzw stanow rprzedrzucawkowych i rzucawki. Na wczesnym etapie ciazy powoduje ze na granicy lozyska tworzy sie stan zapalny. Cialo zaczyna sobie z nim radzic i przez to odcina zarodek od tlenu i obumiera. Jesli dadza ci steryd, to zminimalizuje ryzyko. Nam narazie sie udalo. Ten genotyp trudniejszy jest po 20tc. Wtedy wzrasta cisnienie i mozna miec stan przedrzucawkowy. O tym poczytasz w necie. A tak zupelnie klopotliwy to jest wtedy, gdy twoj partner bedzie misl genotyp c2. Wtedy dopiero rodzi sie problem z zajsciem i donoszeniem ciazy. Szanse spadaja o polowe.
Poki co to wiecej straszenia niz rzeczywistosci. Kobiety z tym genotypem rodza zdrowe dzieci. A jesli podchodzicie do in vitro to zrob od razu wszystkie badania. To za droga impreza by badac sie po kolejnej stracie. My tez szykowalismy sie do invitro bo nikt nie dawal nam szans na naturalne poczecie. A tu niespodzianka dla lekarzy. U mnie klopotliwa jest endometrioza a nie genotyp aa. Kiedys tez mnie nastraszyli. Ale poczytalam troche i czekam na cud. Tobie tez go zycze

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
@nevergiveup witaj. Odpowiadając na jedno z twoich pytań, posiadając haplotyp kir AA bez żadnych problemów, nie biorąc accofilu, udawało mi się zachodzić w ciążę (pierwszy lub drugi cykl starań)
Śledzę forum dot. leczenia u Przybycienia na Wizażu, tam wiele dziewczyn ma podawany ten lek. Kilka jest w tym momencie w ciąży :-)

@funia gratuluję serduszka, trzymam kciuki za fasolkę

@bea25ta, dzięki za twoją radę odnośnie terminu wizyty u P. Ale nie byłam w stanie podjechać do niego wcześniej. Wyrzucą mnie z roboty przez te ciągłe urlopy i zwolnienia :p Miałaś rację. Dziś nie podał mi zastrzyku na pękanie pecherzyka, bo jestem już po owulacji, także ten cykl trzeba będzie uznać za całkowicie naturalny :p zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli się nie uda zaczynamy ze stymulacją lamettą i clostilbergytem.

Ps. Na dziś jeszcze mam na zaleceniach sex [emoji56]

@burczuś mam nadzieję, że starania były owocne :p

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Bardzo Wam dziękuję dziewczyny za te odpowiedzi. Nie miałam pojęcia o jakichś stanach przedrzucawkowych i powiem szczerze bardzo mnie to przeraziło .... i fakt że ryzyko zamiast spadać wraz ze wzrostem ciąży to wzrasta :( w ogóle miałam problem ze znalezeniem informacji o tych kirach ale znalazłam właśnie info, że kobieta o genotypie AA, która zachodzi w ciążę z partnerem o genotypie HLA-C z grupy C2, ma szansę donosić ciążę pod warunkiem, że sama pod względem tego HLA-C jest heterozygotą (posiada zarówno allel z grupy C1 i C2).

@Destino Ty o tym właśnie wspominałaś- o badaniach przed IVF. Czy chodzi Ci właśnie o zbadanie tego czy mój partner ma to C2 i czy ja mam C1 czy C2 ? to badanie się nazywa HLA-C jeśli dobrze myślę?
Czy miałaś na myśli jeszcze jakieś inne badania które powinnam zrobić przed IVF?

Aktualnie planuję jeszcze jedną inseminację i biorę steryd metypred 8mg dziennie, więc sterydy już są.
A z wynikiem KIRow dopiero idę we wtorek do doktora

A powiesz mi jeszcze czy Tobie teraz udało się zajść naturalnie pierwszy raz w ciążę biorąc accofil czy bez accofilu?

@matulkaa Ty będąc w poprzednich ciążach nie brałaś accofilu?
 
@nevergiveup, a jakie masz amh. To wazny wynik dla in vitro. Czy ty przypadkiem nie masz policystycznych jajnikow? Bo jesli tak to wydaje mi sie, ze to jest dla ciebie trudniejsze niz haplotyp kir aa. Pcos utrudnia zajscie w ciaze, a poniewaz komorki jajowe sa czesto slabsze to tez utrzymanie ciazy trudniejsze. Wydaje mi sie ze to podobne dziadostwo jak endometrioza ale tez nic nie przekresla. Ja mam jeden jajnik policystyczny, a nasz cudaczek jest z mojego zrosnietego z macica policystycznegi i "nieczynnego" jajnika. Zawsze masz szanse. Tak dlugo jak walczysz. Jak my tu mowimy, dopiero menopauza zamyka drzwi... nie dla in vitro [emoji1]

To moja 3 naturalna ciaza. Bez acofilu. Dopiero bym go wziela jak bym w ciazy nie byla. Wystarczy ze twoj partner zrobi badanie. Rzadko sie zdarza ze te dwa haplotypy sie schodzo. Ty zbadaj allo mlr. Bo nawet in vitro nie zabezpieczy cie jak cialo nie bedzie chronic zarodka. A co do rzucawki i stanow przedrzucawkowych medycyna sobie dobrze z tym radzi. Teraz skup sie na przygotowaniu do ciazy. I troche mniej sie tym przejmuj co slyszysz. Bo o kirach to mi tlumaczyl dr. Chrostowski. Ja u niego chcialam robic in vitro. On tak nie straszy jak drP.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
@nevergiveup niestety nie. Tak naprawdę zaczęłam diagnozować się po drugim poronieniu. Taka nasza rzeczywistość, że lekarze 1 czy 2 poronienie uznają za przypadek. W poprzednich ciążach brałam profilaktycznie tylko duphaston i acard.

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@nevergiveup, a jakie masz amh. To wazny wynik dla in vitro. Czy ty przypadkiem nie masz policystycznych jajnikow? Bo jesli tak to wydaje mi sie, ze to jest dla ciebie trudniejsze niz haplotyp kir aa. Pcos utrudnia zajscie w ciaze, a poniewaz komorki jajowe sa czesto slabsze to tez utrzymanie ciazy trudniejsze. Wydaje mi sie ze to podobne dziadostwo jak endometrioza ale tez nic nie przekresla. Ja mam jeden jajnik policystyczny, a nasz cudaczek jest z mojego zrosnietego z macica policystycznegi i "nieczynnego" jajnika. Zawsze masz szanse. Tak dlugo jak walczysz. Jak my tu mowimy, dopiero menopauza zamyka drzwi... nie dla in vitro [emoji1]

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

AMH mam 3,12.
W dokumentacji mojego doktora mam napisane że jeden jajnik jest taki troszkę policystyczny, ale do tej pory owulacje były z tego sprawnego. Raz zdarzyło mi się, że na policystycznym zrobiła się torbiel 5cm, więc wiem, że stymulacja do IVF to będzie wyzwanie.
 
@nevergiveup niestety nie. Tak naprawdę zaczęłam diagnozować się po drugim poronieniu. Taka nasza rzeczywistość, że lekarze 1 czy 2 poronienie uznają za przypadek. W poprzednich ciążach brałam profilaktycznie tylko duphaston i acard.

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom

No to kochana... w takim razie jest szansa że przy następnej ciąży accofil pomoże :)
To kamień spadł mi z serca bo myślałam może że się nie udawało pomimo acco. Ale w takiej sytuacji mam nadzieję, że Ci się uda z nową terapią :p
Wiem, że lekarze zlecają wszystko dopiero po kilku poronieniach co jest dla mnie nie do pomyślenia=/
Ale ja należę do tych nadgorliwych i chcę mieć wszystko przebadane co się tylko da żeby zmniejszyć ryzyko straty. Wiem, że co ma być to będzie, ale jednak mając cały żelazny zestaw + accofil będę spokojniejsza że zrobiłam co mogłam :p
 
@nevergiveup,

To moja 3 naturalna ciaza. Bez acofilu. Dopiero bym go wziela jak bym w ciazy nie byla. Wystarczy ze twoj partner zrobi badanie. Rzadko sie zdarza ze te dwa haplotypy sie schodzo. Ty zbadaj allo mlr. Bo nawet in vitro nie zabezpieczy cie jak cialo nie bedzie chronic zarodka. A co do rzucawki i stanow przedrzucawkowych medycyna sobie dobrze z tym radzi. Teraz skup sie na przygotowaniu do ciazy. I troche mniej sie tym przejmuj co slyszysz. Bo o kirach to mi tlumaczyl dr. Chrostowski. Ja u niego chcialam robic in vitro. On tak nie straszy jak drP.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Dzięki :) wysłałam Ci prywatną wiadomość.

Co do ALLO to chyba nie mam za bardzo po co go badać skoro jeszcze nigdy nie byłam w ciąży i na pewno wyjdzie mi 0%? przynajmniej tak mi mówił dr P że ALLO wzrasta w ciąży i wtedy się dopiero te przeciwciała produkują i że dopiero po poronieniach się to bada?
 
Hej.

Dziewczyny nie odzywałam sie bo kuje. JUTRO BRONIĘ MGR wiec trzymajcie prosze kciuki!!!! [emoji6] oby poszło jakos!

Nie uwierzycie ale pol weekendu spędziłam tez z moim starym pieskiem na ostrym dyżurze dla psow. Ma juz duże problemy ze zdrowiem wiec była kroplówka i wszystko ale co najbardziej mnie zdziwiło - moj Maksiu bedzie brał ENCORTON !!! [emoji33] dostał na skierowaniu i bez niego ani rusz. Szok, tutaj wiekszosc z Was bierze encorton a teraz jeszcze moj pies to bedzie brał :O

@pixi.nova - mialas kolejna wizyte u Zawilskiej?

@Funia90 [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️ świetne wieści!!!!

@nevergiveup witaj!!! [emoji6]




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry