reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Gratuluję Wam dziewczyny tych bobasków i tego że sie wszystko dobrze skończyło :-)dużo zdrówka dla wszystkich mamuś :tak:
 
reklama
Czy ktoś ma termin ok 17 czerwca ?

Ewelka1981 Ja mam na 19 czerwca :-)

Ja też mam termin na 19 czerwca:)

witam i pozdrawiam czerwcowe mamy- termin 17.06:)tez mam zamiar rodzic na ujastku.
a tak przy okazji chciałam zapytac czy któraś z przyszłych mam była w sobotę (20.04) w Bonarce, w Smyku na bezpłatnych badaniach usg 3d organizowanych właśnie przez Ujastek?

Ja na 16 czerwca :)

byłam w bonarce, nie załapałam się już na badanie, zostałam zapisana i miał ktoś do mnie dzwonić umówić na bezpłatne również USG w szpitalu, póki co cisza w telefonie :-(

słonko83 kochana dzięki za opis, gratulacje!!
jak nazywał się lekarz odbierający poród? widzę że nadal praktykują naciskanie brzucha:-( Ja mam nadzieję że tym razem tego uniknę...
Nie było szans na kontakt skóra do skóry od samego urodzenia?
 
Katerina 2 U mnie sie bardzo spieszyli bo chodzilo o zdrowie maluszka byla juz tak nisko i nie mogla przejsc a ja sie calkowicie poddalam nie mialam sily przec bol mnie rozrywał, dlatego nacisnal raz male naciecie zrobili i wyszla dzidzia. Tak polozyli na chwilke dzidzie ale moze na minutke pozniej juz z mezem ubierala polozna i od razu na sale przeszli. Ja zostalam na rodzenie lozyska i szycie moze 20-30 minut to trwalo.Lekarza nie pamietam wiem że tylko wysoki czarny kolo 30 paru lat. Bardziej sluzbista. tak mi sie wydawalo on tez mnie na oddzial przyjmowal. Lekarze mi tam malo przypadli do gustu jeden byl taki starszy mily siwy przynajmniej jakos tak nie wiele mowil ale takie cieplo od niego szlo:) . Pani polozna mlodziutka Agnieszka super kobietka chyba najprzytomniej reagowala bedzie z niej bardzo dobra polozna.
 
ja też się nie załapałam na te badania i tez mieli dzwonić, narazie przesłali mi tylko wiadomość na maila z podziękowanie za przybycie:-D i wspomnieli o kontakcie telefonicznym, może zdążymy przed rozwiązaniem:)
dziewczyny przesyłam link przyszłym mamom, może któraś będzie chciała skorzystać, myślę że warto Wydarzenia > Konkurs „Mamy Brzuszek”
 
limonka, na pewno będzie dobrze.. chociaż łatwo się mówi;-) ja mam się stawić dopiero 7 czerwca i narazie się nie stresuje, ale jak teraz tak sobie o tym wszystkim pomyślę to też jestem przerażona:) Pociesz się że już jutro będzie po wszystkim:) Trzymam kciuki za Was!!! :tak:
 
pytanie dla świeżutko upieczonych mam albo tych które były niedawno na dniach otwartych. Czy w szpitalu wymagane jest posiadanie badania w kierunku GBS (wymaz z pochwy i odbytu na paciorkowca)?
poprzednio robiłam sam wymaz ogólny z pochwy tzw czystość , teraz inna lekarka zleciła mi oba wymazy kierunkowe na GBS ale szczerze mówiąc jakoś nie widzę takiej potrzeby wydawać na to pieniędzy ;-) w żeromskim na przykład wymagane jest tylko z pochwy, na stronie Ujastka nic nie piszą...

na liście rzeczy do szpitala z 2011 mam zapisane jeszcze "mocz, morfologia z ostatnich 2 tygpdni, elektrolity i układ krzepnięcia" teraz też na stronie ani śladu-potrzebne??
 
Ostatnia edycja:
ja będę miała cesarkę i lekarz powiedział, że przy cesarce nie są one az tak niezbędne, ale dobrze by było zrobić.. No i muszę zrobić oba:/
 
reklama
Ja byłam wczoraj na wizycie, to kazali zrobić tylko elektrolity, układ krzepnięcia, mocz, morfologię i HIV - dostałam skierowanie od lekarza, żeby przy porodzie wyniki były "na świeżo". Odnośnie GBS nikt mi nic nie mówił, ani wczoraj, ani wcześniej. Myślę, że albo dają profilaktycznie antybiotyk, albo oni pobierają na szybkiego przed porodem.
 
Do góry