reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PORÓD w szpitalu RYDYGIERA w Krakowie

reklama
Witam Was wszystkie!
Fajnie że tak szczególowo i dokładnie opisujecie poród i pobyt w Rydygierze - kopalnia wiedzy! Ja tez zamierzam tam urodzić mojego drugiego już dzidziusia (pierwszy poród na Ujastku - będe miała porównanie:)) a dzięki takim pozytywnym opiniom jestem spokojniejsza ze dobrze wybrałam.

Ale pytanie mam troche z innej beczki: chodzi mi o nazwe szczepionki p/żółtaczce jaką szczepi się noworodki czy jest to standardowo EUVAX lub HEPAVAX czy mają już tą nowszej generacji bezpieczniejszą ENEGERIX B??
Pediatra mojego starszego dziecka (6 lat) zwróciła mi na to ostatnio uwage. Powiedziała że warto sobie samemu kupić ta lepsza szczepionkę - jest na receptę ale nie kosztuje duzo i zostawić na oddziale zeby zaszczepili tą a nie szpitalną przestarzała.
Lekarka godana zaufania, zorientowana w temacie szczepien ale nie tylko, powiedziałabym od trudnych przypadków. Mój Filip jest alergikiem z potwierdzona astma infekcyjną, przyciętymi migdałami usunietym 3 i w ogóle jest ciekawym przypadkiem a dzięki tej lekarce wyszliśmy jakoś na prostą:)

Tak więc wdzięczna będe jak którejś z Was uda się zajrzec do książeczki i odpisać.
Pozdrawiam serdecznie!!
 
ja dostałam ( wywalczyłam) na oddziale receptę na engerix i tym mi zaszczepili, patrzyli na mnie trochę jakby mi odbiło jak się upierałam ze tą chcę małego szczepić ale problemu nie robili
 
Dziewczyny, mam pytanie odnośie położnych z rydygiera - chce sie umówić na prywatnie na opieke podczass porodu. Wiecie może ile mniej więcej trzeba za takąprzyjemność zapłacić w tym szpitalu? Nigdzie nie moge znaleźć takich informacji. Bede wdzięczna za info bo termin juz blisko...
 
Ramon od 600 do nawet 1200 zł.....zależy od położnej. My mieliśmy się umawiać, ale nie zdążyłam bo urodziłam dokładnie w 37 tc. i nie żałuję bo opieka była świetna pomimo braku "wykupienia" położnej.
 
Dzięki Amerie, kwoty sa widze dość spore, ale chyba sie jednak zdecyduje. Mój mąż nie ma az takich mocnych nerwów żeby byc tam ze mna do końca :-) , a to jest mój pierwszy poród i wolałabym nie zostac sama.
 
Dzięki Amerie, kwoty sa widze dość spore, ale chyba sie jednak zdecyduje. Mój mąż nie ma az takich mocnych nerwów żeby byc tam ze mna do końca :-) , a to jest mój pierwszy poród i wolałabym nie zostac sama.

Mój też nie miał za mocnych nerwów a jednak został do końca, i nie wyobrażam sobie szczerze powiedziawszy rodzić bez niego....
To był też mój pierwszy poród, trzymam za Ciebie kciuki, ale opieka w tym szpitalu jest naprawdę ok., jak widzą że dziewczyna nie urodzi to nie męczą na siłę tylko od razu tną, więc głowa do góry będzie dobrze.
 
reklama
No ja też się pomęczyłam 13,5h :/ ale naprawdę robią co mogą. Jak widzą że dasz rade ur naturalnie to nie kierują na cesarkę tylko "walczą" innymi metodami. Też miałam opłacić położną , nie zrobiłam tego i nie żałuję... tylko nie pamiętam nazwiska mojej położnej :D taka z czarnymi włosami w okularach- super babeczka!! :) i szczerze polecam poród z mężem, myślałam że mój też nie wytrzyma ale adrenalina sprawia że raczej zostają do końca :)
 
Do góry