reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród w Lublinie

Dołączył(a)
19 Wrzesień 2024
Postów
9
Witam,

Czy są tutaj mamy z Lublina?

Za miesiąc rodzę w Lublinie. Lekarza mam z Jaczewskiego i tam z tego tytułu chciałabym urodzić, jednak bardzo istotną kwestią oprócz samego porodu jest dla mnie opieka okołoporodowa.
Jakie są sale? Jakie są położne? Czy pomocne? czy człowiek jest zdany sam na siebie? Co aktualnie zapewnia szpital a co powinnam mieć ze sobą? Dla siebie, dziecka? Czy takie prozaiczne rzeczy jak własne sztućce???
Czy można wybrać sposób karmienia dziecka? Chodzi mi o mm? czy położne robią problemy i panuje terror laktacyjny? Czy szpital zapewnia mleko czy powinnam mieć własne? Ile czasu trwa hospitalizacja?
Chciałabym porozmawiać z kimś i posłuchać doświadczeń, gdyż jest to moje pierwsze dziecko, nie mam żadnego doświadczenia z niemowlakami i prawdę mówiąc nigdy nawet na żywo nie widziałam takiego małego dzidziusia.
 
reklama
Rodziłam w tym szpitalu w październiku 2023 roku więc mogło się coś pozmieniać ale napiszę jak było na tamtą chwilę. Sale są kilkuosobowe- conajmniej 3 łóżka na sali, zazwyczaj 5 z tego co widziałam. Położne w zależności od zmiany, jedne były super, inne niekoniecznie. Na stronie szpitala masz listę co szpital zapewnia a co trzeba mieć. Dla siebie sztućce, kubek, i rzeczy osobiste musisz mieć. Podkłady są na salach.
Dla dziecka właściwie tylko na wyjście bo w szpitalu są pampersy, krem do pupy, ubranka... co do wyboru karmienia się nie wypowiem bo na sali wszystkie karmiły piersią ale mój syn był dokarmiany mm bez problemu- mleko szpital ma w gotowych buteleczkach. Hospitalizacja w zależności od stanu zdrowia Twojego i dziecka. My leżeliśmy dłużej bo były problemy ale zazwyczaj dziewczyny wychodziły w trzeciej dobie po porodzie jak wszystko było ok.
 
Do góry