reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród w Dublinie

Dołączył(a)
7 Listopad 2011
Postów
1
Witam. Mam kilka pytań odnośnie ciąży i porodu w Dublinie. Mieszkam tutaj od 2 lat ale nigdy nie pracowałam legalnie mój narzeczony pracuje tutaj legalnie od 5 lat. Chciałam sie dowiedzieć jak to jest z opieką lekarską podczas ciąży gdyż wiele się naczytałam na temat programu maternity scheme czy jakoś tak ale ostatnio gdzieś wyczytałam też że co niektórym kobietom wystawiali rachunek po porodzie na kilka tys euro. Stąd też moje pytanie jak jest w moim przypadku gdy nie pracuje i nie jestem zamężna ale mieszkam z narzeczonym. Staramy sie o dziudziusia ale troszkę się niepokoje czy nie dostane po porodzie rachuneczku :)
 
reklama
nie wiem jak w Irlandii ale w UK jak masz swojego GP i National Insurance to opieke zdrowotrna masz zapewniona. Pozatym nie musisz byc po slubie zeby Twoj zwiazek byl legalny. Powyzej 2 lat zycia razem (ten sam adres, wspolne rachunki itp) prawnie jestes jego partnerka i jakbyscie sie teraz rozchodzili to mozesz nawet o podzial majatku sie starac ;-) ale to w UK, co do irlandii to moze inne mamy pomoga bardziej
:-D
 
Do góry