reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na obiady

Polecam zupę ogórkową ze świeżych ogórków.
Robimy tak samo jak z kiszonych tylko dodajemy jeszcze koper a na koniec do talerza łyżkę śmietany..................PYCHA

Dziś mielismy na obiad i oderwać od gara się nie moglismy
 
reklama
słyszałam juz własnie o tej zupie ogórkowej ale jakos nie mogłam się przekonac i zrobic....może w przyszłym tygodniu zrobię a tymczasem gotuje na jutro zupke pomidorową
 
Zupa gulaszowa
Składniki:
1 kg schabu lub karkówki,
2 cebule,
1 ogórek kiszony,
200 g wędzonego boczku,
1 papryka
50 g przecieru pomidorowego,
1 łyżka mąki ziemniaczanej,
olej,
majeranek, curry, mielona papryka,
sól, pieprz
Sposób przygotowania:
pokroić mięso w dużą kostkę, posypać przyprawami, odstawić na godzinę,
zarumienić mięso na patelni i dosmażyć na małym ogniu dodając 1/2 cebuli
pokrojonej w plastry i plasterki kiszonego ogórka,
przełożyć całość do garnka, zalać 2 i 1/2 szklanki wody i gotować na małym ogniu,
na patelni rozgrzać olej, przesmażyć pokrojony boczek i resztę cebuli, dodać
przecier i pokrojoną w kostkę paprykę - dusić 5 minut, następnie przełożyć do
garnka z mięsem - gotować 10 minut
zagęścić mąką rozprowadzoną w 1/2 szklanki zimnej wody, doprawić do smaku.
Jeszcze trochę pogotować, mieszając od czasu do czasu.
 
Dziewczyny mam w zamrażalce fląderki przywiezione z Rewy;-) i nie wiem jak je usmażyć żeby były takie jak w smażalni:sorry2: nigdy nie wiem w czym to opanierować:baffled:
 
Aneta, żeby zjeść w domu rybkę jak ze smażalni należy pokropić ją sokiem z cytryny, odstawić na 10 minut, po czym dobrze rybę osuszyć,posolić, obtoczyć w mące, nadmiar mąki strzepać, by została cienka warstwa. Rybę najlepiej smażyć na mieszance oleju i klarowanego masła. Kłaść ją na bardzo mocno rozgrzany tłuszcz.

http://zajadamy.blox.pl/2009/07/Klarowanie-Masla.html
 
reklama
Do góry