reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pominięcie tabletki vines

olcia10700

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Marzec 2021
Postów
22
Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciaze ?
Biorę tabletki antykoncepcyjne vines od czerwca.
3 lipca dostałam miesiaczke brałam tabletki placebo do 4 lipca od 5 lipca zaczęłam nowy blister. 16 dnia cyklu zapomniałam o tabletce i wzielam 2 tabletki 17 dnia cyklu o 19. Minęły wtedy 2 doby od niebrania. 18 dnia cyklu, 19, 20 miałam stosunek który skończył się w pochwie bez dodatkowego zabezpieczenia. ( cały czas oprócz tego jednego razu brałam po jednej tabletce) . Nie wiedziałam że trzeba dodatkowo się zabezpieczyć ani że przez następne 3 dni tak jak wyczytałam na internecie trzeba brac po 2 tabletki.. owulacje miałam niby mieć 18 dnia cyklu ( według kalendarzyka). Dodam że mam przeróżne cykle np w maju miałam 32 dni w czerwcu było to 26 dni ale to dlatego że właśnie zaczęłam brac tabletki antykoncepcyjne. Co myślicie? Czy jest szansa na to że mogłam zajsc w ciaze ? Obecnie mam 25 dzień cyklu i kiedy najlepiej zrobić test ? Teraz miesiaczke według kalendarzyka powinnam dostac 2 sierpnia ale sama nie wiem ponieważ moje cykle są przeróżne
 
reklama
Bierzesz tabletki. Nie masz owulacji zgodnie z kalendarzykiem. Nie masz też miesiączki tylko krwawienie z odstawienia.
Nie masz tez przeróżnych cykli. Bierzesz tabletki. Masz cykl według blistra tabletek.

Test jest wiarygodny 14 dni po stosunku.
 
Bierzesz tabletki. Nie masz owulacji zgodnie z kalendarzykiem. Nie masz też miesiączki tylko krwawienie z odstawienia.
Nie masz tez przeróżnych cykli. Bierzesz tabletki. Masz cykl według blistra tabletek.

Test jest wiarygodny 14 dni po stosunku.
Czyli prawdopodobieństwo ciszy jest małe?
 
@Lady Loka Ale zwróć uwagę, że to dopiero drugi cykl z tabletkami.
Moim zdaniem szanse są małe, ale nie bardzo małe. Lepiej przeczytaj ulotkę, a nie internet. Bo producent nie proponuję brania 2 tabletek przez 3 dni...
 
@Lady Loka Ale zwróć uwagę, że to dopiero drugi cykl z tabletkami.
Moim zdaniem szanse są małe, ale nie bardzo małe. Lepiej przeczytaj ulotkę, a nie internet. Bo producent nie proponuję brania 2 tabletek przez 3 dni...
Nie odnosiłam się do samego ryzyka ciązy, koryguję informacje z posta, że na tabletkach nie ma owulacji, nie ma miesiączki i nie ma róznyej długości cyklu.
Tak, owulacja mogla wystąpić przez pominiętą tabletkę. Dlatego test po 14 dniach.

A ulotka koniecznie, tam jest dokładnie napisane, co robić, jeżeli się pominie tabletke z konkretnego tygodnia.
 
Do góry