reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomiary wagi wykonywane przez różnych lekarzy i na innym sprzęcie

Asiaa666

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2021
Postów
19
Witam ;) czy u którejś z Was tez zaistniała taka sytuacja. Dokładnie tydzień temu byłam u swojego ginekologa i waga mojego maluszka wynosiła 640 g był to 23 i3 tc. W niedziele trafiłam do szpitala i w dniu dzisiejszym miałam wykonane usg i Pani doktor wyliczyła mi wagę na 610g, od wcześniejszego usg minął dokładnie tydzień. Spytałam czy to możliwe, ponieważ tydzień temu mały był cięższy ale wiadomo, ze może wynikać to ze sprzętu ale zaniepokoiło mnie to ,ze nic nie przytyl. Powiedziała ,ze są to orientacyjne pomiary. Nast wizytę u swojego ginekologa mam za tydzień wiec zobaczę jak wyliczy to on. Dodatkowo mierzyła inne parametry i stwierdziła,ze wszystko jest ok z maleństwem.
 
reklama
Nie martw się, tez tak miałam (na usg u prowadzącego inne wartości, na badaniach prenatalnych inne a w szpitalu jeszcze inne 🤔). Dużo zależy od sprzętu i dokładności lekarza
 
nic sie nie martw, własnie mam to samo. Na prenatalnych z 07.01 mała ma 370 g, a juz w poniedzialek u innego dr 470😅 To sa orientacyjne pomiary. Zapewne waga rzeczywista naszych maluchów to jeszcze inna bajka.
 
Może tak być przez sprzęt, moja gin wyliczyła mi wagę 2900 g, na drugi dzień musiałam jechać do szpitala , tam aparat pokazał wagę 2570g i na drugi dzień mała przyszła na świat z taką waga 2570 g. Nie ma co się martwić
 
Witam ;) czy u którejś z Was tez zaistniała taka sytuacja. Dokładnie tydzień temu byłam u swojego ginekologa i waga mojego maluszka wynosiła 640 g był to 23 i3 tc. W niedziele trafiłam do szpitala i w dniu dzisiejszym miałam wykonane usg i Pani doktor wyliczyła mi wagę na 610g, od wcześniejszego usg minął dokładnie tydzień. Spytałam czy to możliwe, ponieważ tydzień temu mały był cięższy ale wiadomo, ze może wynikać to ze sprzętu ale zaniepokoiło mnie to ,ze nic nie przytyl. Powiedziała ,ze są to orientacyjne pomiary. Nast wizytę u swojego ginekologa mam za tydzień wiec zobaczę jak wyliczy to on. Dodatkowo mierzyła inne parametry i stwierdziła,ze wszystko jest ok z maleństwem.
tak to pewnie przez inny sprzęt i inna osoba dokonującą pomiary mój gin zawsze mierzyć mojego małego na tym samy sprzęcie i zawsze przybierał miarowo na usg w 3 trymestrze powiedział że będzie ważył 3200-3300 na koniec, przed porodem miałam usg w szpitalu powiedziano mi że mały ma tylko 3kg po porodzie okazało się że 3270 😊 czyli mój gin miał rację
 
Witam ;) czy u którejś z Was tez zaistniała taka sytuacja. Dokładnie tydzień temu byłam u swojego ginekologa i waga mojego maluszka wynosiła 640 g był to 23 i3 tc. W niedziele trafiłam do szpitala i w dniu dzisiejszym miałam wykonane usg i Pani doktor wyliczyła mi wagę na 610g, od wcześniejszego usg minął dokładnie tydzień. Spytałam czy to możliwe, ponieważ tydzień temu mały był cięższy ale wiadomo, ze może wynikać to ze sprzętu ale zaniepokoiło mnie to ,ze nic nie przytyl. Powiedziała ,ze są to orientacyjne pomiary. Nast wizytę u swojego ginekologa mam za tydzień wiec zobaczę jak wyliczy to on. Dodatkowo mierzyła inne parametry i stwierdziła,ze wszystko jest ok z maleństwem.
Nie porównuje się pomiarów na różnych sprzętach USG, a już na pewno pomiaru po tygodniu, więc nie widzę powodu do zmartwień
 
reklama
Te pomiary maja dość duży margines błędu, wczoraj dostałam informację, że mały waży 870g ale to może być plus minus 100g :) zależy też oczywiscie od sprzętu, bo jednak waga ustalana jest na podstawie pomiarów kilku części ciała - a różnie z dokładnością bywa.
 
Do góry