reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam-Odradzam

Wampirka, ale czy ta brita się sprawdzi tam gdzie jest kamień w wodzie? Bo ja mam britę, ale nie mam twardej wody, myślałam o mojej mamie, ale wydaje mi się że te filtry za chwilkę zostają zapchane kamieniem, a jednak w polsce to nie lada koszt, taki wkład.
 
reklama
dzięki Kasia zaraz poczytam co to za ustrojstwo? a jak często odkamieniasz czajnik? bo ja tak raz na 2tyg octem robiłam.
Ja tez octem i tylko octem boje sie odkamieniaczy....tak srednio raz w miesiacu raz na 3 tyg jak widziałam ze sie cos zbiera. W tym czajniku nie ma grzałki na wierzchu to tak szybko sie nie obkamienia
 
A ja stosuję kwasek cytrynowy:)
I pięknie kamień schodzi.
A polecam Wam dzbanki z filtrami DAFI - DAFI - Dzbanek atri opis
wystarczy z kranu wody do tego dzbanka nalać i przelać do czajnika, zagotować i zero kamienia i innych paskudztw w wodzie. Misia z nami taką wodę pije:)
 
Wampirka, ale czy ta brita się sprawdzi tam gdzie jest kamień w wodzie? Bo ja mam britę, ale nie mam twardej wody, myślałam o mojej mamie, ale wydaje mi się że te filtry za chwilkę zostają zapchane kamieniem, a jednak w polsce to nie lada koszt, taki wkład.
nasz woda ma tyle kamienia że co drugi dzień bez brity trzeba kamien rozpuszczać kwaskiem cytrynowym:)więc ja polecam!

A ja stosuję kwasek cytrynowy:)
I pięknie kamień schodzi.
A polecam Wam dzbanki z filtrami DAFI - DAFI - Dzbanek atri opis
wystarczy z kranu wody do tego dzbanka nalać i przelać do czajnika, zagotować i zero kamienia i innych paskudztw w wodzie. Misia z nami taką wodę pije:)

a Dafi to był mój pierwszy dzbanek jaki miałam i sobie go chwalę tylko że tu nie mogłam do niego dpostać filtrów i mama mi musiała przysyłać,podwójne koszty,wiec przerzucilismy się na Britte!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
dziewuszki to teraz dajcie recepte jak kwaskiem rozpuszczacie kamien:-p samym kwaskiem trzec ? czy gotowac?

Ja działam tak ale octem - wlewamz 3 łyzki napełniam wodą i gotuje i później jeszcze tak z 3 razy gotuje wode już samą bez octu, zeby zapach zabić...
 
my też odkamieniamy kwaskiem tak jak Malinka napisała
czajnik mam taki jak Kasia philips i znów przecieka i to chyba już nasz trzeci taki do kosza pójdzie:( więc nie wiem od czego to zalezy - może od kiepskiej wody i kamienia też bo pomimo że od kilkunastu lat używamy filtra (pierwszy pamietam na studiach kupiłam:) juz kilka mieliśmy i britty i anne) to nawet woda z filtra zostawia kamień a filtr niejednokrotnie się zapycha i ledwo co kapie to co wlejemy - takze wodę mamy jak widać fatalną:(
 
reklama
A mi się wydaje że te czajniki to trzeba mieć szczęście i już.
Nasz po 10 latach do teściów zawieźliśmy bo nie działał i kupiliśmy nowy a tu się okazało przed wyrzuceniem że działa. Także i im posłużył. Teraz mam taki z MPM i jestem zadowolona. Choć marzył mi się taki Philipsa co wodę podgrzewa do 40 stopni. No ideał na mleko dla dziecka. Ale mam na co 400zł wydać...więc sobie pomarzyłam i moje.
I odkamieniam też kwaskiem. Jakoś wypicie łyka herbaty z kwaskiem to pikuś niż się napić z odkamieniaczem jak się zapomni na przykład:/
 
Do góry