reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

witam was
kasiulka my sie "telepalysmy" samochodem-w domu wszystko dpobrze w piatek kladziemy panele,tylko mi smutno strasznie nie ukrywam ze samotnie mi tutaj.
Amandla u nas tez na stole dynia na wszelakie sposoby:)
aina brawo:) no my nadal jestemy leniwe i sie nie rolujemy
vilandra aby kolejne 6 miesiecy minelo w zdrowiu i roadosci

Ja od rana walczylam z dynia z polski:) z dzialeczki pomrozilam dla malej:dzis za to na obiad dynia i brokol z indykiem smakowalo i to bardzo.Mialam dzis wizyte u dentysty ,nie mialam z kim malej zostawic wiec zawienelam ja w chuste i poszlam- dentystka miele nas przyjela :)jedyne co to nie mogla zrobic zdjecia ale uzebienie zdrowe wiec moze za 6 miesiecy.
Tak czytam o umiejetnosciach waszych dzieci-czolganie,pelzanie turlanie a u nas podciaganie do siadu i lapanie stopy hmm za to gada bardzo duzo .
Co do spacerowki -to moze kupimy cos -na zakupy bo maly i sprytny a tak mamy duza spacerowke , rozkminiam foteliki samochodowe i mysle o maxi cosi tobi.
 
reklama
a my dziś po 2 usg bioderek i wszystko ok, jądra kostnienia już są, maluch polubił deserek jabłka winogrona i dzika róża.. takie ze słoiczka, zupki to tak próbuje bo próbuje, ale szału póki co na nim nie robią. no może marchewkowa z ryżem z tego wszystkiego najlepiej smakowała, ale tam i seler był, więc może dlatego... widać mdłych zupek chłopisko jeść nie lubi...a na noc daje bananowa kaszkę ryżową..też idzie pięknie, choć trochę za nerwowy, by ją dawać łyżeczką, więc pijemy rzadsza przez smoczek lovi taki do kaszek...
a chłopak kręci się już nieźle, wystarczy chwila nieuwagi, a go już nie ma na kocyku, ani ma macie... psa muszę przed maluchem chronić, bo póki co myśli chyba,że to taka interaktywna zabawka...
Problemy z nauka zasypiania w dzien mamy nadal, cycy i koniec, albo ryk 40 minut... w nocy 1-2 pobudki, choć czasem więcej..
 
Eureka, już wiem czemu moje dziecie tak budzi się co chwilę w nocy i tu cytat: typowe dla tego okresu jest na przykład to, ze dziecko źle śpi i wydaje się mieć koszmary senne. I oby to było to i za jakiś czas minęło, bo to idzie się wykończyć...
Vill ja chyba wiem jak Rafałek podnosi się na rączkach... :)
Kasiulka, Niusia no to mi powiedziałyście! Rano zdążyłam rozciągnąć tylko matę, a w trakcie dnia to już normalnie poligon :) ale z racji tego że Antek nałogowo się nie rolkuje to nie muszę się obawiać że gdzieś sobie zawędruje :)
Niusia Antek w ciągu dnia ma fantastyczny nastrój, nic nie marudzi, ciągle się śmieje, tylko te noce... ale wszystko wskazuje raczej na skok! Jutro znów idziemy do konowała z wynikami i mam nadzieję że już będzie wszystko wiadomo. Niusia a ja od porodu oddelegowałam małżona do prasowania i już mnie to nie straszne :)
Mini hmmm... "macie tu siostry niezły burdel" czy jakoś tak :p
Ewstra dentysta, wcale nie taki sadysta! Mój Jonti to dopiero próbuje z obrotami a stopy to też dopiero dziś zauważył że ma, sięga je ale nie może ich złapać :p
Helena super że są już jądra kostnienia!
No i to na tyle :)
dobrej nocki!
 
Hej - tylko na chwilkę; pracowicie minął nam dzień, a jutro mamy wyjazd, więc będziemy dopiero wieczorkiem.
Nie tęsknijcie za bardzo ;-):-)
 
Witam
strasznie pusto tutaj jest:( jeszcze chwila i wszystko padnie...My mamy dzis swieto 6 miesiecy w zwiazu z tym gadamy i lezymy na macie jednym slowem swietujemy -mala gada caly czas w stylu nie nie nie nie:)Ja mam dzis troszke luzu bo obiad mam z wczoraj uff wiec stanie przy garach odpada.Powinnam przyniesc z garazu nasze krzeselko do karmienia-ale obawiam sie ze jak tam wejde to sie tylko zdenerwuje(wszystko spadnie mi na glowe) Widzac w jakim stanie m zostawil mieszkanie przed wyjazdem ...nic nie zrobil pod czas naszej nie obecnosci wyjatkiem malowanie scian...
Troszke chlodno u nas dzis i jakis straszny wiatr wieje brrr no ale po zupie idziemy na spacerek.Ja juz patrze na bileciki do polandii:) na listopad .
 
Witam sie i ja:-)

MAły drzemie a ja mam chwike. Musze cos na obiad wymyslec, ale pomyslu poki co brak.

Ewstra- mój byl sam w domu 43 dni i jak wyjezdzalam powiedzial: nie poznasz domu jak wrocisz, tak posprzatam. I co? wyszorowal tyllko podjazd pod domem i taras. Odkurzacz zepsul nam sie w maju i do dzis nie zadzownil do landlorda, no ale mamy wlasny ale ja nim nie lubie odkurzac.
Zazdroszcze ze znowu do Polski bedziesz leciala, ja dopiero w przyszłym roku:-(

Mały ma katarek caly czas i kaszle troszke:-( mam nadzieje ze nic sie nie rozwinie- niepotrzebnie wychodzilam z nim na spacer wczoraj.
 
Kasiulka super że Mały je wszystko :-), rozumiem ,że karmisz Grzesia w krzesełku do karmienia, czy on siedzi samodzielnie? Czy macie takie regulowane?
Mini niezłe wakacje;) mam nadzieję, że Borys przyzwyczai się do przedszkola szybko, już sobie wyobrażam ten jego smutek:-(
helena chrupki kukurydziane można dawać od 6 miesiąca (tak wyczytałam i Marcinku wcina je już od kilku tygodni)
Ewstra świetnie, że wszystko poszło tak jak należy J
aina dzieci są różne, nasz jak już uśnie o 20-21 to budzi się o 1 na jeść… a jeśli się budzi to z powodu bólu brzuszka jak go matka napasie czymś (np. wczoraj uparłam się, żeby zjadł brokuły z ziemniaczkami na które ewidentnie nie miał ochoty)
vill jeśli chcesz robić na swoim to możesz je delikatnie podgrzać ale tylko troszkę (tak jak pisze aina), żeby kaszka nie była za zimna jak dodasz proszek… możesz też wziąć kaszkę mleczno-ryżową, bo po co kupować MM skoro są takie kaszki mleczne… wg mnie żeby było jak najmniej tego zapachowo-smakowego syfu… Marcinku od początku na MM więc zaczęliśmy od kleiku kukurydzianego i to mu bardzo smakuje do tej pory, teraz jada jeszcze mleczno-ryżową waniliową na nockę:-p
Amandla Mania boska i jakie ona tam wielkie kawały wcina?

Marcinku od poniedziałku ma katar i byliśmy u lekarza; coś tam mu się podobno czerwieni lekko w gardle,gorączki brak, osłuchowo czysto, a ta baba mu przepisała antybiotyk:wściekła/y: ale antybiotykom na katar mówimy stanowczo NIE

Więcej nie napisze bo muszę lecieć

nusia ja na katar zawiesiłam przy łóżeczku ząbki czosnku w gazie (zalecenie starej pani dr) i pomogło,dziś już jest znacznie lepiej, chociaż wiem że nie każde dziecko może się tak inhalować
 
Ostatnia edycja:
dziyndybry :)

w sumie nie wiem co pisać bo u nas od wczoraj nic się nie zmieniło. Pogoda się zmieniła, na szczęście udało się wyskoczyć jeszcze na spacerek ;)
ewstra podziwiam Tosię, nasz 6 h ledwo wytrzymuje w samochodzie, a jak nie śpi to płacze po 5 min. i nie ma szans na zagadanie. A dziecko jeździ duużo, od 2 tygodnia życia.
A na pół roczku moc buziaków i uśmiechów
helena super, że z bioderkami jest dobrze
aina tak, pamiętam że też czytałam kiedyś to zdanie (odnośnie koszmarów) i wtedy też mi się to zgadzało
nusia i co wymyśliłaś na obiad? ja też pomysłu nie miałam i zrobiłam spagetti. zdrówka dla Frania
pere karmie go w foteliku, ma funkcje że można go odchylić i tak jest ustawione, jednak G, i tak siada prosto. zdrówka dla Marcinka

aa dzisiaj pierwszy raz sam siadł z czworaka :-):-D
vill no jak za Tobą nie tęsknić?? :-)
 
reklama
Kasiulka- ja pokroilam piersi z kurczaka , dodalam sosik i ugotowałam ryż:-)szybki obiad.
pogoda do niczego, "popaduje" cały czas i przez to spac mi sie chce. Godiznkę zdrzemnelam sie z małym bo juz nie dawalam rady



ps. mały mi pelza juz po calym pokoju, zaczyna tez poowli raczkowac. Juz jest na środku pokoju
 
Do góry