reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Oomamba przynajmniej nie jestem sama, ja tez wielkie a teraz bardziej długie niż duże ... :eek:

Madziorka ja jeszcze poczekam , wzięłam paracetamol i jakby pomogło , gorączka mniejsza, pierś boli ale jakby trochę mniej , jak nie przejdzie do jutra w środę pójdę do lekarza .

Wymeczona jestem - poszlabyn spac ale mój książę nie śpi ... Trochę przysnal na rękach ale jak próbowałam odłożyć - oczy jak 5 zł
 
reklama
Witam się i ja!

Omamba nie przejmuj się tym że nie karmisz dzieciaczka, miłość nie płynie z cycków! Jesteś dla niego najwspanialsza!! A jeśli chcesz jeszcze powalczyć o laktację to może lepiej skontaktować się z doradcą laktacyjnym. Mi taka porada bardzo pomogła, kiedy walczyłam na początku o laktację. Najważniejsze to nie traktuj tego jako porażki, bo tak NA PEWNO nie jest!!!

Magdziorka i Ty witaj na tych skromnych stronach :-)

Agusia mi jak robiły się drobne stany zapalne w cyckach to łykałam paracetamol co 6h, przystawiałam młodego jak najczęściej do piersi i robiłam często masaż piersi (taki jak przy samobadaniu piersi) najlepiej w trakcie gorącej kąpieli. Z tym że ja nigdy nie miałam choćby podwyższonej temperatury, co prawda ja w ogóle rzadko gorączkuję.

Mini miesiąc?! chyba lubisz mocne wrażenia ;-) Ja mam świetną teściową, ale nie jestem w stanie wytrzymać z nią ciurkiem więcej niż 4 dni, chodź anioł z niej nie kobieta:tak:

Maria uśmiałam się z jak czytałam o wizytacji Twojej teściowej... :-D

Pere super ze z Marcinkiem ok, choć wolałabym nie wiedzieć jak wygląda takie badanie okulistyczne ... Dziś Antoś był ważony i - uwaga - waży już 7kg :-) co mnie nie dziwi bo urodził się z wagą 3840g i choć na początku dużo stracił i mimo kryzysu mojego z karmieniem to zaczął szybko ładnie nadrabiać. Choć niekiedy się martwię jak piszecie ile wasze maluszki ważą, a mój jak zapaśnik sumo ;-)

Kurka, tyle chciałam jeszcze napisać, ale pora pooglądać mieszkanie z Antolinkiem ;-);-)
Tymczasem....
 
dzem dobry ;) melduje poslusznie ze zyje ;) troszke mam na glowie dlatego malo co pisze ale zagladam czesto unas sie wsumie nic niemzienilo niunka miala 2 tygodnie spokoju i zas chorobsko dolapalo tym razem wczesniej zareagowalam i oskrzelka sa tylko troszke zaatakowane a wiec znowu antyviotyk ;( a pozatym to postaremu nic sie nieznielo ;)
 
Hej laseczki

witam nowe mamuśki-Madziorka i Oomambę-fajnie że się odważyłyście dołączyć :)

Chciałam powiedzieć,że my w końcu pojechaliśmy na te mazur
Mimo iż pogoda niestety nie sprzyjała kąpielom w jeziorku to jednak wypoczęłam psychicznie.
Grilowanie i czas spędzony w grupą przyjaciół dodał mi powera
Ja w sumie pojechałam już prawie zdrowa ( tylko katar) a i smykowi katarek został przez co był troszkę marudny
Ale mój Piotrek zajmował się nim bardzo dużo a i reszta z radością na rękach nosiła Aleksa i zabawiała

Nie wiem co się dziś stało ale mó syn pierwszy raz od bardzo dawno właśnie śpi\
Już godzinkę kima, ale powoli się wybudza
To mega sukces bo on niestety w dzień nie śpi.

Co do osiągnieć Alka to ani się nie przekręca,ani do siadu mu nie spieszno, do zabawek rączek nie wyciąga
Ale i tak jest cudny, uśmiecha się bardzo dużo, takie śmieszek z niego kochany
 
Uuuuu! Zaszalałyście miłe panie :-p
My pobawiliśmy się na kocyku, pospaliśmy jak dwa mopsy, potem był obiad i spacerek :tak::-) Teraz cycamy i nadrabiamy forum.

To tak...
Włoski wypadają :tak: niestety - taka kolej rzeczy. Swego czasu stosowałam na wypadanie płyn KAMIWAZA- generalnie polecam, choć w tym wypadku pewnie niewiele pomoże. No i ja za miesiąc ścinam sie na krótko, bo Rafał ma te moje włosy potem wszędzie i boję się, żeby się nimi nie zadławił.

Za to nie obejdzie się chyba u mnie bez wizyty u dermatologa - moja twarz wygląda tak, że trędowatą mogłabym grać bez charakteryzacji :no: I jest coraz gorzej, a za niespełna miesiąc idę na wesele i chciałabym nie straszyć ludzi...

Ubranko na chrzest? Za taki i milion innych rzeczy KOCHAM ALLEGRO ;-) Już wiem, kto pytał :-) - Oomamba


agusia na zapalenie paracetamol :tak: okłady ze zmiażdżonych liści kapusty schłodzonych w lodówce (między karmieniami), częste przystawianie, a przed przystawieniem ciepły okład lub prysznic [połączony z delikatnym masażem.No i oby szybko nastąpiła poprawa

Mini miesiąc? Tyle to by mi pewnie nawet z mamą ciezko było pod jednym dachem wytrzymać ;-) Dlatego ciesze sie, że moja mama i teściowa mieszkają niedaleko i wizyty mogą być choćby codzienne, ale nie całodobowe/tygodniowe/miesięczne :-)
A Tobie wytrwałości :happy2:

Pere świetnie że badania w porządku, choć współczuję, że "droga" do nich jest taka a nie inna :-(
A ile Rafał waży, sama jestem ciekawa - 8 maja miał 5550g i (ponoć - bo jakoś w to nie wierzę) 60cm. A następna wizyta dopiero 26 czerwca....

Madziorka zyrtex z tego, co znam (bo też kiedyś go miałam), to głównie na alergie :confused: Ale możliwe, że ma też szersze zastosowanie...

..................

Małego w międzyczasie odłożyłam, zrobiłam ogień, żeby za jakąś godzinkę w wannę wskoczyć - zastanawiam się nad wspólną kąpielą z małym w dużej wannie. Zainspirował mnie dawno temu filmik na you tubie z Zawitkowskim. Hmmm... Zobaczymy - czy tatuś z zakupów wróci, żeby nam pomóc i czy Rafał będzie chętny ;-)
 
bozienka24 zdrówka dla malutkiej żeby szybciutko wyzdrowiała

atomówka fajnie że sie zdecydowałaś i wypoczywasz też bym chetnie gdzieś wyjechała a nie tak siedziec w tym szarym miescie Łodzi no i katarkowi mówimy nie :tak:

vill no moze cos przekrecilam ale jakos podobnie sie nazywa ;-)co do wspólnej kopieli też o tym myślałam ale jakoś sie boje może jak już bedzie siedział się odważe

Adaś w środę ważył 6800 i miał 66 cm a urodził sie 3690 i 59 no a jutro kończymy 3 miesiące
 
Mnie też wypadają włosy. Mam nadzieję że to przejściowe.

Dziewczyny, powiedzcie, czy jak karmicie „na śpiocha” to nie ma problemu, że dziecko „nie odbite”, że się uleje, itd.? Ja nigdy nie próbowałam tak, Młody budzi się raz, nie płacze, ale widzę, że głodny, bo się wierci – nakarmię i zaraz zasypia.

Agusia – biedna Ty. Mam nadizeję, ze wkrótce będzie OK.

Mini – ja z teściową mam relacje OK. – mieszkamy jakieś 4 km od siebie, nie za blisko, nie za daleko, zwykle raz w tygodniu odwiedzamy ją, jest dobrze. Powodzenia z teściową!

Oomamba – ja nie karmiłam w ogóle, ani przy pierwszym dziecku, ani teraz. Po prostu nie miałam pokarmu. I tyle. W życiu nie przyszło mi do głowy, żeby się tym zamartwiać. Natalia karmiona mm od małego jest okazem zdrowia. Więc jestem dobrej myśli.

Pere – super, że Marcinek OK.

Atomowka, fajnie, że wypoczęłaś.

Bozienka – zdrówka dla Kornelki.

Co do osiągnięć to Hubert wyciąga rączki po zabawki, kilka razy udało mu się chwycić i świadome pooglądać. Ładnie bawi się rączkami, ogląda je, itd. Jest bardzo „kumaty” – śmieje się, rozpoznaje głos, odwraca głowę w kierunku głosu, itd. Nie przekręca się – pamiętam, że u Natalii nastąpiło to duuuuużo później. Widać mam podobne dzieci pod tym względem.
 
Melduje, że jeszcze żyje:)
Przepraszam, że rzadko piszę, miałam ostatnio urwanie głowy.
Jesteśmy już po Komunii mojej córci:) był mega stres, dużo pracy, najważniejsze że córcia bardzo szczęśliwa. Płakałam i pękałam z dumy jak nam dziękowała za przygotowanie przyjęcia i powiedziała, że to był najcudowniejszy dzien w jej życiu:)

Komunia była 20 maja i od tej pory borykałyśmy się z Milenką z katarkiem, malutka nie mogła zjeść, ale jest już prawie dobrze.

Piszecie o wadze dzieci, ja się zastanawiam czy Milenka nie należy do dzieci olbrzymich:) tydzień temu ważyła 7760 i miała 66cm, jej waga startowa to 4460 i 61cm. Pocieszam się, że Pati była trochę mniejsza, a teraz laseczka z niej jak ta lala:) więc licze na to że potem Milenka zwolni tempo

Poza tym jest cudowna, śmieje się, a nawet zaczęła krzyczeć:) brzmi to komicznie, lubi być w pionie, śmiesznie wygląda jak podnosi do góry głowę, tułów i nóżki, a pupka leży:))) przy jej wadze jest trochę ciężko, ale to słodki ciężarek.
Aha i moja niuni uwielbia się przytulać.

pozdrawiam wszystkie bez wyjątku i nowe mamusie też:)
 
dziekuje :ania,vill, motlica nic tak nie poprawia humoru jakslowa wsparcia i dobre rady.
dzien fatalny... od 4 spalam bo zaczela mnie goraczka lapac, obudzialam sie z dreszczami i 39 stopni :no: piers dalej nabrzmiala, ale stosuje sie do rad i obkladam uluczonymi liscmi kapusty schlodzonymi w lodowce :tak: niby lepiej , pierwszy lisc jak wyjelam to wygladal jak ugotowany:szok: jade na paracetamolu, ze zdrowej piersi mleczko sciagnelam i wstawilam do lodowki ( tak na wszelki wypadek) a maly pieknie sciaga z drugiej. jejkusiu w zyciu nie pomyslalam ze cos takiego mi sie przydazy ... doswiadczona matka karmiaca, 2 dziecko a maly ma juz prawie 3 miesiace... na to wszystko goscie sie na chrzciny zaczynaja zjezdzac z polski we czwartek... roboty po pas a ja nie mam sily, jak proboje cos zrobic M krzyczy ze mam zostawic i odpoczywac bo w szpitalu wyladuje :sorry2: co ja zrobie ze mi ciezko tak poprostu usiedziec na miejscu

mam nadzieje ze wy mialyscie dobry dzionek :tak:

widzialam temat ubranek do chrztu my mamy takie
Zobacz załącznik 471631
garnitur do tego biale butki z wstazeczka i krzyzykiem z boku :) oczywiscie mam juz pomysl na sesje wiec jak sie w domu uspokoi tj goscie pojada i sie obrobie zapewne wrzuce :tak:

JESZCZE RAZ DZIEKUJE ZA RADY I KCIUKI- OBY SIE POPRAWILO :)
 
reklama
Agusia dla mnie to szujace ze jeszcze w 3miesiacu moZna zapalenua dostac! Wydawalo mi sie ze to tylko na poczatku! A ja ciagle biegam goła i w przeciągach! Śpię tylko nago wiec dziwne ze jakos jeszcze przetrwalam! Wspolczuje ci mega i nie wyobrazam sobie w tym stanie tych chrzcin! Ale i tak najwczesniej w piatek mozesz chyba cos piec bo by zgnilo przeciez!

Moje dzieci 2 minuty temu dopiero zasnely! Pola butli za nic nie chciala, w koncu trzecia butlę zalapala dr.browna ale wypila tylko 20ml i dalej ryczala ! Po 30min sie zlitowalam nad nią i M i ja zabralam i karmilam od 20 do teraz bo taka zalamana po tym była! Cholera!!!! A ja MUSZE iść do fryzjera i paznokcie i w ogole ja chcę WYJŚĆ!!!!! Aaaaaaaaa
 
Do góry