reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Marcysia, ja jeszcze nawiąże do latania w ciąży - nie ma się czym martwić. Ja latałam w 1 i 2 trymestrze, łącznie 11 razy, w tym 6 lotów trwało ponad 7 godzin i wszystko było w porządku. Samoloty są przecież dużo wygodniejsze niż autobusy :)
 
reklama
nie zamaczałam pępuszka, starałam się żeby zawsze był suchy, nie podrażniony od pieluszki i odpadł w ciągu tygodnia.

odebrałam Dawida z przedszkola ale tak mi podniósł ciśnienie, że muszę ochłonąć..nie wiem co się z Nim dzieje ale jest coraz bardziej niegrzeczny i pyskaty:(
 
Pepek prysklam tylko octaniseptem czy jakoś tak. Po 5 dniach odpadł.:)

Malgos a może to jakiś bunt... a w przedszkolu wszystko dobrze?
 
missiiss - wanienka o której piszesz to ONDA - niestety cena nie zmalała, kosztuje ok. 100zł a niedawno wymyślili jeszcze gumowe podkładki aby dziecko się nie ślizgało i kosztują ok. 130zł :) też będziemy ją kupować :)

loca - na pępek trzeba uważać dopóki nie odpadnie - potem już chyba nie aż tak bardzo
 
małgoś - dorasta;-) ale pomyśl o tym w ten sposób, chciałabyś żeby synek był ciaptakiem bez własnego zdania?:rofl2:

co do wanienki my mieliśmy tą z ikei i była fajna, ciekawe czy jest na strychu??? a kąpał u nas m. , ja miałam wrażenie że mi się ta śliska mała rybka wyślizgnie, a m. ma dużą dłoń i dobrze ich chwytał, zresztą skoro mu tak świetnie szło to się nie wtrącałam, może ze 3 razy ich kąpałam jako niemowlęta:-p zresztą do teraz raczej m. nadzoruje kąpiele, ja tylko jak go nie ma
 
koga u nas też kąpiel jest z tatą :) Początkowo kąpaliśmy razem, tj eMek kąpał, ja potem ogarniałam po kąpaniu. Teraz tak się utarło i mają wieczorne chwile dla siebie ;-)

co do pępka to mój Antek miał go wieki hehe Na grudniówkach to był najdłużej trzymający się pępek,:-) na pewno ponad miesiąc. Starałam się nie moczyć za mocno i psikaliśmy octaniseptem. Jak już nie odrywał się przez długi czas to przemywaliśmy takimi wacikami ze spirytusem.
 
Mamuśka Olga też pępek miała wieki. Nawet na kontroli u pediatry śmialiśmy się, że do 18 jej zostanie.
 
Moje dziewczyny obie miały grube pępowiny, to pępki mocne długo się trzymały -ze 2-3 tygodnie. Starałam się nie moczyć, ale bez przesady, jak się zamoczył, to po prostu osuszałam i spirytusem rozcieńczonym dookoła patyczkami do uszu przemywałam.
 
Mój synek miał zrywany pępek, w szpitalu złapał gronkowca i wdała się infekcja, teraz jego pępuszek wygląda normalnie, ale jestem przerażona czy z córci pępkiem sobie poradzę,
siostry syn też miała pępuszek wieki, dzień przed konsultacją chirurgiczną sam odpadał :-D, dlatego się z niej śmieję że ma doświadczenie z pępowinką kilkutygodniowe to w razie czego będę się z nią konsultować :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny :)
Dzieki za rady z wanienkami I kapielami :) ciasteczko a zainteresowalo mnie co pisalas o Tym oczku? O co chodzi z ta biala plamka?

A jak wy Sie czujecie ? Dokucza was moze zgaga ? Bo u mnie tak I jakos coraz ciezej jest mi w Pracy wysiedziec przez te 8 godz a jeszcze Tutaj do Konca Kwietnia :(
 
Do góry